Komunikaty PR

Sos – największy grzech prawdziwej włoskiej pizzy

2020-11-18  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.07 MB )

Historia pizzy to historia ewolucji i rewolucji, która sprawiła, że to danie stało się jednym z najpopularniejszych na świecie. Ta ulubiona potrawa wojowniczych żółwi ninja gości nie tylko na imprezach firmowych, ale też na niejednym polskim stole i konkuruje z tradycyjnymi gołąbkami czy rosołem. We Włoszech pizza jest rodzinnym posiłkiem, lecz jej wersje mogą być bardzo niestandardowe! O tajnikach prawdziwej włoskiej pizzy opowiada Fabrizio Arcese - rodowity Włoch.

Być może jego wskazówki przydadzą się przy przygotowaniu pizzy na organizowany przez Podlaskie Zakłady Zbożowe konkurs, którego szczegóły podajemy na końcu.

Prawdziwa włoska pizza, czyli jaka?
Fabrizio Arcese: - Włoska pizza to pyszne danie, które my Włosi jemy prawie codziennie. Można ją zrobić na wiele sposobów, ale zawsze urzeknie nas smakiem i nigdy nas nie zmęczy. To jest jej wielka siła i przewaga nad innymi daniami. Pizza jest naprawdę zakorzeniona w naszej kulturze. Świadczyć o tym chociażby fakt, że możemy ją jeść jako obiad, kolację, siedem dni w tygodniu. Aby delektować się jej smakiem, nie potrzebujemy specjalnej okazji. Czasami jednak znajdujemy wymówkę, mówiąc „chodźmy na pizzę” tylko po to, aby pobyć razem ze sobą.
Czym się różni pizza z Włoch od tej polskiej?
Włoska pizza jest bardzo lekka i lekkostrawna. Niektórzy Włosi wolą pizzę ognistą, która ma swoje składniki dobrane z oddaniem i smakiem, aby zawsze mieć coś wyjątkowego. Jednak żadna włoska pizza nigdy nie jest ciężka, ani zbyt obciążona składnikami. Włoska jest prawdziwa i jest bardzo dobra... Polska jest zupełnie inna i moim zdaniem nie jest dobra. Ale o gustach się nie dyskutuje...

Czy współcześni Włosi faktycznie są tak przywiązani do pizzy?
Tak, pizza jest częścią naszej kultury. Jej smak wszyscy nosimy w sobie od dzieciństwa. To najsmaczniejsza i najsłodsza część naszego, włoskiego życia. Nie zawaham się użyć stwierdzenia, że jest tak słodka jak Nutella. Właściwie musimy zrobić białą pizzę z Nutellą :)
Czego Włosi nigdy nie dodają do pizzy?
Na pewno do pizzy nigdy nie dodalibyśmy tych wszystkich sosów, jak robią to Polacy. Sosy zabijają prawdziwy smak i aromat cista. I kolejna rzecz, której nie nakładamy na pizzę to owoce.
Co jest sekretem idealnego ciasta i jaka jest Pana ulubiona pizza?
Sekretem dobrego ciasta zdecydowanie jest wybór odpowiedniej mąki przeznaczonej do pizzy. Należy użyć dobrej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia oraz dobrych drożdży lub drożdży macierzystych, które byłyby ciastem zakwasowym z innymi, działającymi w specyficzny sposób mikroorganizmami. Moja ulubiona pizza to Pizza alla Romana. Tradycyjny przepis to ciasto, na nim sos pomidorowy, mozzarella, anchois i oregano, ale ja wolę bazylię. To jest tak smaczna pizza, że zawsze po niej nadal jestem głodny.


Dlaczego pizza zrobiła taką oszałamiającą karierę na całym świecie?
Uważam, że pizza miała tak silny wpływ na świat, ponieważ jest lekką, smaczną i bardzo urzekającą potrawą. Nigdy cię nie męczy i zawsze chcesz jej więcej i więcej. To zwycięski produkt. W pewnym sensie trochę jak makaron.
Co Włoch sądzi o sosach do pizzy i czy to największy grzech podczas serwowania pizzy?
Tak, sosy są okropne. Nie pasują do pizzy, a te o mocnym smaku i zapachu burzą jej równowagę i smak. To przez nie ciasto staje się zbyt miękkie i mało chrupiące. My, Włosi, kiedy widzimy, jak Polacy dodają sosy do pizzy, jesteśmy oszołomieni lub śmiejemy się, bo to jest coś zabawnego, co nie jest częścią naszej kultury. Dla nas, Włochów, z pewnością niewybaczalne jest użycie nieodpowiedniej mąki lub użycie zbyt dużej ilości drożdży. Wówczas pizza staje się ciężka i niezbyt smaczna. Trzeba pamiętać, że nawet przy złym procesie zakwaszania, pizza pozostaje miękka.
Co Pan sądzi o mące "Mąka na pizzę" Podlaskich Zakładów Zbożowych, czy się sprawdza, jakie ma zalety?
Mąka z Podlaskich Zakładów Zbożowych jest fantastyczna! Pizza jest pachnąca, chrupiąca i lekkostrawna. Dla nas, Włochów, bardzo ważne jest użycie idealnej mąki, aby uzyskać doskonały efekt. Z przyjemnością użyłem tej mąki. Z pewnością od dziś będę korzystał z tego produktu do zrobienia pizzy zarówno dla mojej rodziny, jak i dla przyjaciół. Cóż mogę powiedzieć, gratulacje dla tego producenta! Dobra robota!

KONKURS!!!
A już dziś Podlaskie Zakłady Zbożowe w Białymstoku wszystkim, którzy uwielbiają pizzę zarówno prawdziwą włoską jak i w polskiej wersji proponują niecodzienny konkurs. Warto wziąć w nim udział, ponieważ nagrodą główną jest najnowszy model Thermomix.
Aby stać się jego właścicielem, wystarczy nakręcić film lub zrobić zdjęcie pokazujące to, jak robicie pizzę w domu. Na zdjęciu lub filmie powinna też być widoczna mąka na pizzę PZZ. Jury konkursowe wyłoni Zwycięzcę. Konkurs rozpoczyna się 1 grudnia i potrwa do 20 grudnia.
Materiał należy opublikować na własnym profilu na Instagramie i oznaczyć na nim PZZ. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na www.pzz.bialystok.pl, https://www.instagram.com/pzz.sa/, https://www.facebook.com/pzzbialystok/.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia proHolz Student Trophy 24: rozwój miast z wykorzystaniem drewna Biuro prasowe
2024-06-14 | 11:00

proHolz Student Trophy 24: rozwój miast z wykorzystaniem drewna

Nagrodzono najlepsze pomysły na przedłużenie, rozbudowę i dodanie kondygnacji przy zastosowaniu drewna. Uczestniczący w konkursie studenci opracowywali rozwiązania dla przykładowych
Styl życia Jak lekko i szczęśliwie żyć?
2024-06-14 | 10:00

Jak lekko i szczęśliwie żyć?

Wszyscy chcemy być szczęśliwsi, czuć się kochani, kochać i spełniać się we wszystkich rolach. Często, z niewytłumaczalnych powodów, nam się to nie udaje. Z całych sił staramy
Styl życia Historia śmieciami na wodzie pisana, czyli Wisła Stories za nami!
2024-06-14 | 09:45

Historia śmieciami na wodzie pisana, czyli Wisła Stories za nami!

Ponad 200 uczestników i ponad 3 tony odpadów, a także reportaż Szymona Opryszka nt. królowej polskich rzek to efekt pięciu spotkań edukacyjnych w ramach cyklu Wisła

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.