SŁOWIK. SKAZANY NA BYCIE GANGSTEREM
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
18 lutego (wtorek) o godz. 18.00 w salonie Empik w centrum handlowym Bonarka City Center w Krakowie rozpocznie się spotkanie autorskie z Januszem Szostakiem z okazji premiery jego książki „Słowik”.
To publikacja wyjątkowa, jako że tytułowy Słowik - jeden z największych mafiozów „Pruszkowa”, w przeciwieństwie do innych gangsterów unikał mediów. Wyjątek zrobił dla Janusza Szostaka.
Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać tajemnice wielu niewyjaśnionych przestępstw popełnionych w Polsce, na które nowe światło rzuciły zwierzenia Słowika, jak też zobaczyć jego ludzką twarz – relacje z żoną i miłość do syna.
Janusz Szostak być może zdradzi też szczegóły planowanej na kwiecień książki sensacyjnej, inspirowanej wstrząsającymi zbrodniami popełnionymi w Gdańsku.
Janusz Szostak oraz wydawca książki „Słowik. Skazany na bycie gangsterem” - Wydawnictwo Harde zapraszają na premierę 18 lutego o godz. 18.00 do salonu Empik w centrum handlowym Bonarka City Center w Krakowie.
Janusz Szostak
Dziennikarz, reporter śledczy, redaktor naczelny magazynu kryminalnego "Reporter". Założyciel i prezes Fundacji ,,Na tropie", która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych oraz pomocą ofiarom przestępstw. Autor kilkunastu książek w serii ,,Śledztwa Szostaka”: ,,Byłam dziewczyną mafii”, ,,Bandyci i celebryci”, ,,Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera”, ,,Co się stało z Iwoną Wieczorek” , „Komando Śmierci”
o najbardziej krwawym odłamie mafii mokotowskiej, „Urwane Ślady” opisującej głośne zaginięcia, a także „Gangsterskie egzekucje” o nierozliczonych mafijnych zbrodniach.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.