Komunikaty PR

100 dni do do Tokio. Nasze medalowe nadzieje

2021-04-19  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Bromski
Bromo

ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl

Już 23 lipca zapłonie w Tokio znicz letnich Igrzysk Olimpijskich, niewątpliwie zupełnie innych niż dotąd. Z powodu pandemii Covid19 zawody zostały przeniesione aż o rok, a zmagania sportowców będzie mogła oglądać ograniczona liczba kibiców, w tym nikt spoza Japonii. Jedno pozostanie niezmienne: wielkie emocje i trzymanie kciuków za jak najlepszy występ polskich reprezentantów. Nadzieje, by marzenia przekuć w sukces budzi lekkoatleta, znakomity biegacz Patryk Dobek, który zdradza jak poza sportowym treningiem wspiera swoją kondycję, by optymalnie przygotować się do olimpiady.

PATRYK DOBEK – MISTRZ EUROPY 2021 NA 800 M

Patryk Dobek specjalizował się do niedawna w biegach na 400 m, w tym przez płotki. Od roku stara się jednak pracować nad zwiększeniem wytrzymałości i walką na dystansie 800 m. Jak widać po tegorocznych efektach, wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Już złoty medal Mistrzostw Polski był wielką niespodzianką, a zdobycie Mistrzostwa Europy (hala) stanowi ukoronowanie jego wysiłków. Co stoi za taką zwyżką formy w ostatnim czasie?

 

TRENINGI, TRENINGI I… DIETA WEGE

Przygotowania Dobka do występu w Tokio to czas bardzo intensywnych treningów i wyjazdów na zgrupowania. O to, co sprawia, że osiąga coraz lepsze wyniki zapytaliśmy samego sportowca.

- Myślę, że na moje wyniki miała wpływ zmiana sposobu treningu, ale i diety. Zdecydowałem się na odważny ruch i przejście na dietę wegetariańską. Tu dokonałem ciekawego odkrycia, jak pomocne mogą być soki. Nie obciążają organizmu - po wypiciu szklanki wciąż czuję się lekki, a jednocześnie mam przypływ energii prosto z natury. Codzienna porcja soków z warzyw i owoców dostarcza mi odpowiednią dawkę łatwo przyswajalnych witamin i minerałów, a przy tym dobrze nawadnia mój organizm. Dzięki temu moja wytrzymałość jest lepsza i szybciej się regeneruję. Teraz więc na zgrupowania oprócz ulubionych butów, zabieram ulubionego Kuvingsa - czyli moją wyciskarkę do soków! – mówi Dobek.

Zawodnik ma swoje niezawodne przepisy. - Na trening przygotowuję  izotonik w postaci koktajlu ze świeżo wyciskanych soków. Bardzo często pije orzeźwiający i dodający energii sok z pomarańczy i innych cytrusów z dodatkiem imbiru oraz listków mięty. Również po treningu piję sok, np. z pomarańczy i imbiru, który działa odkwaszająco. Jest szczególnie pomocny po intensywnym wysiłku, kiedy w organizmie wydziela się bardzo dużo kwasu mlekowego, bo pozwala szybciej zniwelować działanie tego kwasu i wydalić go z organizmu opowiada Patryk Dobek.

W związku z dietą roślinną Patryka Dobka, jego sponsorem technicznym została marka Kuvings, producent wolnoobrotowych wyciskarek do soków, która wspiera sportowca również programem stypendialnym, podobnie jak lekkoatletkę Sofię Ennaoui i oszczepniczkę Marię Andrejczyk. Obie zawodniczki będą wraz Patrykiem Dobkiem reprezentować nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, zwiększając szansę na sukcesy medalowe Polaków. Każdy ze stypendystów Kuvingsa z dużym entuzjazmem podchodzi do wykorzystania wyciskarek w swojej diecie.

Przekonanie Patryka Dobka do soków z warzyw, owoców i ziół nie jest tylko kwestią osobistych upodobań, ale ma swoje naukowe uzasadnienie. Nie od dziś wiadomo, że, aby móc ćwiczyć, potrzebna jest energia, a tej sprzyja właściwy sposób odżywiania. Dieta znacząco wpływa na sprawność układu mięśniowego i nerwowego, a więc na naszą kondycję i samopoczucie. To ona leży u podstaw prawidłowego treningu. Nieumiejętne dysponowanie składnikami odżywczymi może spustoszyć nasze ciało i zniweczyć wszelkie sportowe wysiłki.

Zawodowi sportowcy i ich trenerzy przykładają wielką wagę do odpowiednio opracowanego, zbilansowanego programu żywienia, bogatego w składniki roślinne: warzywa, owoce i zioła. Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji, jednak coraz większym powodzeniem wśród profesjonalistów cieszy się dieta wegetariańska i wegańska. Przy wzmożonym wysiłku fizycznym wzrasta zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy oraz nawodnienie. Stąd niezwykle ważny jest nie tylko dobór produktów, ale również forma ich podawania. Substancje odżywcze najlepiej przyswajamy w postaci płynnej. Dlatego wszelkiego rodzaju koktajle i świeżo wyciskane soki stanowią bardzo pożądany składnik zdrowej, a przede wszystkim efektywnej diety zawodowych sportowców.

 

NASZE NADZIEJE NA MEDALE W TOKIO:

PATRYK DOBEK

Patryk Dobek specjalizuje się w biegach na 400 m, w tym przez płotki. Od roku trenuje intensywnie biegi także na średnich dystansach. W 2021 roku zdobył tytuł mistrza Europy na 800 m w Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu. Ma na swoim koncie trofea mistrzostw Polski na różnych dystansach w różnych kategoriach wiekowych, brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych (2011), złoty medal w biegu na 400 m przez płotki i srebrny medal w sztafecie 4 x 400 m na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tallinnie (2015). Zajął też 7 miejsce na Mistrzostwach Świata w Pekinie (2015).

SOFIA ENNAOUI

To jedna z najbardziej znanych polskich lekkoatletek, która specjalizuje się w biegach średnich i długich. Jest finalistką Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów i wicemistrzynią Europy z 2018 na tym dystansie. Poza tym zajęła pierwsze miejsca w Superlidze drużynowych mistrzostw Europy w Czeboksary w biegu na 3000 metrów, w Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w Chia w biegu młodzieżowców, w DécaNation w Angers w biegu na 800 metrów oraz na Athletics World Cup w Londynie w biegu na 1500 metrów. Jest córką Polki i Marokańczyka, która w wieku 2 lat przyjechała do Polski, wychowała się w Lipianach, a obecnie mieszka we Wrocławiu.

MARIA ANDREJCZYK

Utalentowana oszczepniczka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), gdzie zajęła 4. miejsce, medalistka mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych oraz ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Rekordzistka Polski seniorek (67,11 m, 16 sierpnia 2016 roku w Rio de Janeiro) i juniorek (62,11 m, 1 sierpnia 2015 roku w Cetniewie). Córka Małgorzaty z d. Karłowicz, byłej kulomiotki. Pochodzi z małej miejscowości Kukle w powiecie sejneńskim. Treningi lekkoatletyczne rozpoczęła już w piątej klasie szkoły podstawowej.

Domowe Sanatorium – generalny importer i dystrybutor produktów marek: Kuvings, Blendtec, LotusGrill i Yunmai w Polsce. Dostarcza wysokiej jakości produkty do kuchni, jak wyciskarki, blendery i jogurtownice. Promuje innowacyjne i przydatne aplikacje, które sprawiają, że klienci żyją zdrowiej i lepiej. W latach 2015-2018 nagrodzony Laurem Konsumenta, a także Reddot Award 2017.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Stolica wraca na siatkarskie salony. Wielki sukces KSG Warszawa Biuro prasowe
2024-04-24 | 15:00

Stolica wraca na siatkarskie salony. Wielki sukces KSG Warszawa

Wspaniałe wieści dla warszawskich kibiców siatkówki – wielka żeńska siatkówka ponownie zagości w Warszawie. W miniony weekend zespół KSG Warszawa wywalczył
Sport I Runda Pucharu Polski we Wrocławiu już za nami. Znamy liderów rywalizacji
2024-04-24 | 13:00

I Runda Pucharu Polski we Wrocławiu już za nami. Znamy liderów rywalizacji

I Runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym już za nami. W miniony weekend wybitni strzelcy z całej Polski sprawdzili swoje umiejętności podczas zawodów we Wrocławiu. Znakomicie
Sport I Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Kajakarstwie Klasycznym
2024-04-24 | 13:00

I Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Kajakarstwie Klasycznym

W najbliższy weekend kajakarze klasyczni z całej Polski zjednoczą się w Wałczu, aby wziąć udział w pierwszym Pucharze Polski w tym sezonie. Długo wyczekiwane po zimowej przerwie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.