Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego Instytutu Medyczny MSWiA oraz Szpitalu Dziecięcym im. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej. Celem wizyt było wniesienie odrobiny radości i świątecznej atmosfery na dziecięce oddziały, rozmowa o wartościach sportu i przekazanie upominków, które miały wywołać uśmiechy na twarzach najmłodszych.
Odwiedziny miały różny charakter, dostosowany do warunków i możliwości placówek. W Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej siatkarki zorganizowały kameralne spotkanie w jednej z sal, które pozwoliło dzieciom i ich rodzicom na swobodną rozmowę i wymianę doświadczeń. W klinice MSWiA natomiast zawodniczki odwiedzały poszczególne sale, dzięki czemu mogły dotrzeć do dzieci, które nie były w stanie opuścić swoich łóżek.
– Opowiedziałyśmy o tym, jak wygląda życie profesjonalnego sportowca – mówi Klaudia Turkot, członkini zarządu KSG Warszawa. – Mówiłyśmy o znaczeniu odpowiedniego odżywiania, snu i edukacji, która jest ważna również w kontekście planu na przyszłość, na przykład w razie kontuzji. Spotkanie szybko przerodziło się w ciekawe rozmowy – dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami sportowymi. Okazało się, że wśród nich są przyszłe mistrzynie łyżwiarstwa figurowego, pływania synchronicznego, a nawet siatkówki.
Rodzice także aktywnie uczestniczyli w rozmowach, podkreślając rolę aktywności fizycznej w codziennym życiu. Na zakończenie dzieci wręczyły siatkarkom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, a w podziękowaniu otrzymały od zawodniczek słodkie upominki i autografy.
– Jestem zachwycona tymi wizytami. To świetne, że możemy urozmaicić tym dzieciom kolejny, żmudny dzień w szpitalu, podzielić się swoimi doświadczeniami i przekazać dobrą energię. Być może dzięki takim spotkaniom najmłodsi poczują inspirację do działania - i nie mówię tu tylko o aktywności fizycznej. Są tam dzieci z różnymi problemami, jak chociażby zaburzenia odżywiania, i mam poczucie, że dzięki takim wizytom najmłodsi mogą poczuć, że można coś zmienić na lepsze - dodaje Klaudia Turkot.
Na początku grudnia siatkarki KSG Warszawa odwiedziły warszawskie szkoły podstawowe, a w planach mają kolejne inicjatywy, które będą promować aktywność fizyczną i inspirować dzieci i młodzież do działania.
O KSG Warszawa - to klub siatkówki kobiecej, który w krótkim czasie zyskał miano jednej z najbardziej obiecujących drużyn w Polsce. Zespół, rywalizujący w 1. Lidze Kobiet, wyróżnia się młodym składem, pełnym ambitnych zawodniczek, które z powodzeniem łączą sportowe ambicje z zaangażowaniem w działania na rzecz społeczności lokalnej.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

ASICS kontynuuje współpracę z Andrzejem Witkiem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Eliza Gwiazda: Polskie hotele to już nie są te sprzed 10-15 lat. Nie ma takiej zachcianki, której pięciogwiazdkowe obiekty by nie spełniły
Influencerka zauważa, że w Polsce jest coraz więcej atrakcyjnych hoteli z bogatą ofertą dostosowaną do zróżnicowanych potrzeb gości. Jest w nich coraz więcej udogodnień, atrakcji i komfortowych rozwiązań, które sprawiają, że pobyt w danym obiekcie jest prawdziwą przyjemnością. Eliza Gwiazda wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenia, będąc w jury konkursu na najpiękniejszy hotel w Polsce.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Dom i ogród
Krzysztof Skórzyński: Elektrośmieci są dzisiaj gigantycznym problemem. Wciąż nie nauczyliśmy się segregować takich odpadów

Dziennikarz zauważa, że wciąż narastającym problemem są tzw. niewidzialne elektrośmieci. To nie tylko telefony, zasilacze, ładowarki, powerbanki i słuchawki, ale także zabawki elektroniczne czy e-papierosy. Konsumenci zazwyczaj nie postrzegają ich w kategorii elektroodpadów i zamiast oddawać do recyklingu, magazynują je w szufladach lub wrzucają do pojemników na odpady zmieszane, skąd trafiają na wysypiska, gdzie zostają spalone lub przetworzone w nieprawidłowy sposób. Krzysztof Skórzyński jest zaniepokojony takimi praktykami.