Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić uczniów do aktywności fizycznej. Spotkania były także okazją do pokazania, jak sport kształtuje charakter, uczy współpracy i pozwala rozwijać się zarówno fizycznie, jak i osobowościowo.
KSG Warszawa to klub siatkówki kobiecej, który w krótkim czasie zyskał miano jednej z najbardziej obiecujących drużyn w Polsce. Zespół, rywalizujący w 1. Lidze Kobiet, wyróżnia się młodym składem, pełnym ambitnych zawodniczek, które z powodzeniem łączą sportowe ambicje z zaangażowaniem w działania na rzecz społeczności lokalnej.
Podczas spotkań w szkołach, które odbyły się w dniach 9 i 10 grudnia, siatkarki przeprowadziły mini-treningi, demonstrując techniki siatkarskie, a także opowiedziały o swoim doświadczeniu sportowym, pasji oraz codziennym życiu. Uczniowie mieli również okazję zadać pytania i dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu klubu oraz drodze, jaką przebywają młodzi sportowcy, by osiągnąć sukces na zawodowych boiskach.
- Spotkania w szkołach były naprawdę udane. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych przeprowadzonych przez zawodniczki. Uczniowie mieli szansę otrzymać bezcenne, siatkarskie wskazówki od doświadczonych, zawodowych siatkarek. Był również czas na wspólną rozmowę, w której dziewczyny mogły przybliżyć życie profesjonalnego sportowca - podkreśliła Klaudia Turkot, członkini zarządu KSG Warszawa.
Wizyta siatkarek nie tylko wzbudziła entuzjazm wśród dzieci, ale również miała na celu inspirowanie młodych osób do aktywności fizycznej i rozwoju sportowych pasji. Jak zaznaczyła Klaudia Turkot, dla wielu uczniów szczególnie motywujący mógł być fakt, że zawodniczki KSG Warszawa zaczynały swoje siatkarskie przygody w podobnym wieku i miejscu.
Klub zapowiada, że to dopiero początek, a siatkarki mają w planach kolejne wizyty w warszawskich szkołach, by dalej promować aktywny styl życia i zachęcać dzieci do podejmowania sportowych wyzwań.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

ASICS kontynuuje współpracę z Andrzejem Witkiem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Bryska: W Sopocie nigdy nie odmawiam sobie przyjemności zjedzenia gofra. Cena nie gra roli
Wokalistka zapewnia, że nieco wyższe ceny w kawiarniach, restauracjach czy nawet w zwykłych budkach z przysmakami tuż przy plaży nie zniechęcają jej do wypoczynku nad Bałtykiem, bo po prostu lubi tam bywać. Często wraca do Sopotu, chociażby po to, żeby zjeść pysznego gofra z syropem karmelowym. Na ten przysmak Bryska nie żałuje pieniędzy. Jej zdaniem nieco wyższe ceny w lokalach gastronomicznych w sezonie letnim są jak najbardziej uzasadnione, bo przecież dla właścicieli takich punktów, to jedyna okazja żeby zarobić.
Polityka
Lekarz: Karol Nawrocki zapewne sporo papierosów w swoim życiu wypalił. Stwierdził, że w kampanii lepiej będzie je zastąpić woreczkami nikotynowymi

Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podczas ostatniej debaty w TVP wykonał nietypowy gest, wsuwając do ust saszetkę, co wywołało dyskusję na temat alternatywnych produktów nikotynowych. Były wiceminister zdrowia przypomina, że stosowanie takich woreczków to jedna z metod walki z uzależnieniem od palenia tytoniu, wpisująca się w strategię redukcji szkód, a przykład osoby publicznej może podnieść świadomość społeczną na ten temat. Jednocześnie lekarz zwraca uwagę, że tego typu produkty przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. Reguluje to przyjęta w maju nowelizacja ustawy tytoniowej.
Zdrowie
Coraz więcej alergików korzysta z immunoterapii podjęzykowej. Nie jest ona dostępna dla najmłodszych pacjentów

Immunoterapia alergenowa, polegająca na 3-5-letnim podawaniu preparatu zawierającego alergeny, jest jedyną uznaną i skuteczną metodą przyczynowego leczenia alergii. Jej zastosowanie w najmłodszym wieku pozwala uchronić pacjenta przed rozwojem poważniejszych chorób o podłożu alergicznym, takich jak astma oskrzelowa. W Polsce refundowane są głównie immunoterapie podawane podskórnie, jednak w ostatnich latach coraz popularniejsza staje się postać podjęzykowa. Doustna forma jest refundowana tylko u dzieci i młodzieży w wieku 12–18 lat oraz dla dorosłych w odczulaniu na roztocza kurzu domowego. Alergolodzy i organizacje pacjenckie apelują o rozszerzenie wskazań o inne alergeny wiatropylne i refundację preparatów od szóstego roku życia.