Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić uczniów do aktywności fizycznej. Spotkania były także okazją do pokazania, jak sport kształtuje charakter, uczy współpracy i pozwala rozwijać się zarówno fizycznie, jak i osobowościowo.
KSG Warszawa to klub siatkówki kobiecej, który w krótkim czasie zyskał miano jednej z najbardziej obiecujących drużyn w Polsce. Zespół, rywalizujący w 1. Lidze Kobiet, wyróżnia się młodym składem, pełnym ambitnych zawodniczek, które z powodzeniem łączą sportowe ambicje z zaangażowaniem w działania na rzecz społeczności lokalnej.
Podczas spotkań w szkołach, które odbyły się w dniach 9 i 10 grudnia, siatkarki przeprowadziły mini-treningi, demonstrując techniki siatkarskie, a także opowiedziały o swoim doświadczeniu sportowym, pasji oraz codziennym życiu. Uczniowie mieli również okazję zadać pytania i dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu klubu oraz drodze, jaką przebywają młodzi sportowcy, by osiągnąć sukces na zawodowych boiskach.
- Spotkania w szkołach były naprawdę udane. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych przeprowadzonych przez zawodniczki. Uczniowie mieli szansę otrzymać bezcenne, siatkarskie wskazówki od doświadczonych, zawodowych siatkarek. Był również czas na wspólną rozmowę, w której dziewczyny mogły przybliżyć życie profesjonalnego sportowca - podkreśliła Klaudia Turkot, członkini zarządu KSG Warszawa.
Wizyta siatkarek nie tylko wzbudziła entuzjazm wśród dzieci, ale również miała na celu inspirowanie młodych osób do aktywności fizycznej i rozwoju sportowych pasji. Jak zaznaczyła Klaudia Turkot, dla wielu uczniów szczególnie motywujący mógł być fakt, że zawodniczki KSG Warszawa zaczynały swoje siatkarskie przygody w podobnym wieku i miejscu.
Klub zapowiada, że to dopiero początek, a siatkarki mają w planach kolejne wizyty w warszawskich szkołach, by dalej promować aktywny styl życia i zachęcać dzieci do podejmowania sportowych wyzwań.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.