27 maratonów na rolkach w 27 dni. Jadą na ratunek chłopcu, który nie czuje bólu
Rolki Reggae Rajd
ul. Mickiewicza 6/8
56-400 Oleśnica
bartek|rolkireggae.pl| |bartek|rolkireggae.pl
+48 717 575 782
www.rolkireggae.pl
Krystian Dąbrowski z Dobrosielic koło Płocka ma bardzo rzadką przypadłość. To wrodzona niewrażliwość na ból i brak potliwości. Krystian nie czuje, kiedy z jego ciałem dzieje się coś niedobrego. Nie czuje, kiedy robi sobie krzywdę. Przez chorobę ma całkowicie zniszczone kolana. Polscy lekarze rozłożyli bezradnie ręce. Pomoc w rekonstrukcji kolana zaoferował dr David Feldman z St. Mary Hospital na Florydzie w USA. Jednak nie za darmo. Za prawie pół miliona złotych...
Z pomocą Krystianowi i jego rodzicom postanowili przyjść Agata i Wojtek Miszewscy, rolkarze z charytatywnego projektu Rolki Reggae Rajd. To oficjalni rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach: w marcu ubiegłego roku jeździli przez 24 godziny wokół wrocławskiego Rynku, zbierając przy okazji pieniądze na leczenie dzieci chorych na raka z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei. Tym razem chcą pomóc Krystianowi, żeby uratować nogę przed amputacją.
- To będzie istny maraton maratonów. Codziennie, od 1 do 27 czerwca przejedziemy na rolkach co najmniej 42 kilometry. Zaczynamy w Oleśnicy, kończymy 27 czerwca w Dobrosielicach, koło Płocka - tłumaczą Agata i Wojtek. - Każdy, kto ma ochotę, może przejechać z nami taki dystans, albo chociaż kawałek. Na każdej trasie spotykamy się z kibicami, opowiadamy o Krystianie i namawiamy do pomagania.
Każdy maraton to nie tylko jazda na rolkach. To również spotkania z ciekawymi ludźmi na zakończenie każdego etapu i opowieści o miejscach, do których dociera para rolkarzy. Cała akcja relacjonowana jest w mediach społecznościowych, docierając już od pierwszego dnia do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców.
- Pomaganie nas napędza i daje energię na co dzień. Kiedy usłyszeliśmy o Krystianie, nie mogliśmy odmówić pomocy - tłumaczą Agata i Wojciech Miszewscy. - Dla nas te 27 maratonów to walka jedynie z kilometrami i ze zmęczeniem. Krystian ma znacznie poważniejszego przeciwnika. Zrobimy wszystko, żeby pomóc mu go pokonać. I zrobimy to w rytmie reggae. Bo oprócz rolek, to nasza druga, wielka miłość!
Relacje z projektu 27 na 27. Rolki Reggae Maratony dla Krystiana śledzić można na Facebooku:
-
https://www.facebook.com/RolkiReggaeRajd/
-
https://www.facebook.com/events/587502005512556/
Zbiórka na operację dla Krystiana prowadzona jest przez fundację Siepomaga.pl:
-
https://www.siepomaga.pl/maratony-dla-krystiana

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Bryska: W Sopocie nigdy nie odmawiam sobie przyjemności zjedzenia gofra. Cena nie gra roli
Wokalistka zapewnia, że nieco wyższe ceny w kawiarniach, restauracjach czy nawet w zwykłych budkach z przysmakami tuż przy plaży nie zniechęcają jej do wypoczynku nad Bałtykiem, bo po prostu lubi tam bywać. Często wraca do Sopotu, chociażby po to, żeby zjeść pysznego gofra z syropem karmelowym. Na ten przysmak Bryska nie żałuje pieniędzy. Jej zdaniem nieco wyższe ceny w lokalach gastronomicznych w sezonie letnim są jak najbardziej uzasadnione, bo przecież dla właścicieli takich punktów, to jedyna okazja żeby zarobić.
Polityka
Lekarz: Karol Nawrocki zapewne sporo papierosów w swoim życiu wypalił. Stwierdził, że w kampanii lepiej będzie je zastąpić woreczkami nikotynowymi

Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podczas ostatniej debaty w TVP wykonał nietypowy gest, wsuwając do ust saszetkę, co wywołało dyskusję na temat alternatywnych produktów nikotynowych. Były wiceminister zdrowia przypomina, że stosowanie takich woreczków to jedna z metod walki z uzależnieniem od palenia tytoniu, wpisująca się w strategię redukcji szkód, a przykład osoby publicznej może podnieść świadomość społeczną na ten temat. Jednocześnie lekarz zwraca uwagę, że tego typu produkty przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. Reguluje to przyjęta w maju nowelizacja ustawy tytoniowej.
Zdrowie
Coraz więcej alergików korzysta z immunoterapii podjęzykowej. Nie jest ona dostępna dla najmłodszych pacjentów

Immunoterapia alergenowa, polegająca na 3-5-letnim podawaniu preparatu zawierającego alergeny, jest jedyną uznaną i skuteczną metodą przyczynowego leczenia alergii. Jej zastosowanie w najmłodszym wieku pozwala uchronić pacjenta przed rozwojem poważniejszych chorób o podłożu alergicznym, takich jak astma oskrzelowa. W Polsce refundowane są głównie immunoterapie podawane podskórnie, jednak w ostatnich latach coraz popularniejsza staje się postać podjęzykowa. Doustna forma jest refundowana tylko u dzieci i młodzieży w wieku 12–18 lat oraz dla dorosłych w odczulaniu na roztocza kurzu domowego. Alergolodzy i organizacje pacjenckie apelują o rozszerzenie wskazań o inne alergeny wiatropylne i refundację preparatów od szóstego roku życia.