505 wraca na wodę!
Okaeri Consulting
ul. Łowicka 58/3
02-531 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 605 284 502
okpr.pl
Puchar Polski 2020
Pomimo okresu niepewności, 11 lipca załogi klasy 505 powracają na wodę w ramach regat Lotos Nordcup w Gdańsku. Ze względu na stratę całego kwietnia i maja, w których zwyczajowo rozpoczyna się sezon, rok 2020 będzie dla polskiego żeglarstwa wyjątkowy pod względem intensywności – czasu zostało w końcu mniej, a liczba wydarzeń koniecznych do rozegrania Pucharu Polski wciąż pozostaje taka sama jak na początku sezonu..
Nie będę ukrywał, że przez wiele tygodni realnie dyskutowaliśmy możliwość odwołania tegorocznego sezonu – przynajmniej w zakresie oficjalnych rozgrywek. – mówi Wojciech Kasprzyk, Polskie Stowarzyszenie Klady 505 –
Na całe szczęście, dzięki wysiłkom służb ochrony zdrowia, Polaków, ale i członków naszego stowarzyszenia, z którymi transparentnie dyskutowaliśmy wszystkie nasze możliwości, nie poczyniliśmy – z dzisiejszej perspektywy – pochopnych kroków. Wierzymy jednocześnie, że na swój sposób możemy przyczynić się do wyjścia Polaków z „trybu pandemii”, poprzez umożliwienie im bezpiecznej, a przy tym fantastycznej sportowej przygody nad polską wodą.
Klasa 505 to jedna z dynamiczniejszych klas regatowych. Choć załogi składają się maksymalnie z dwóch osób, to jak na nieco ponad pięć metrów długości i trójżaglową konstrukcję, są relatywnie widowiskowym reprezentantem sportów żaglowych. Klasa 505 jest szybka, może osiągnąć prędkość ponad dwudziestu kilku węzłów, a jednocześnie znakomicie radzi sobie przy silnym wietrze rzędu nawet 30 węzłów. Jednakże, ma to swoją cenę – żeglarze bardzo wyraźnie odczuwają starcia ze wzburzonymi żywiołami, jednak... Po to właśnie schodzą na wodę i dlatego publiczność tak licznie przybywa im kibicować.
Zmiany dla załóg
Decyzją Polskiego Stowarzyszenia Klasy 505 uchwalono nowy sposób gromadzenia punktów rankingowych Pucharu Polski.
Zarząd zdecydował o wprowadzeniu nowego regulaminu Pucharu Polski. Postanowiliśmy spróbować systemu stosowanego w cyklu 505 Euro Cup, czyli systemu małych punktów (z jedną modyfikacją) – zespół nie startujący w regatach otrzymuje liczbę punktów równą liczbie zespołów sklasyfikowanych w całym Pucharze Polski. Mamy nadzieję, że zwiększy to motywację do startu w regatach. Z innych zmian wprowadziliśmy nowy sposób klasyfikacji zespołów, również inspirowany Euro Cup. Zmieniliśmy także przeliczniki punktów. – podsumował zmiany Bartosz Chroł– Polskie Stowarzyszenie 505.
-- -- --
Kontakt dla mediów:
Paweł Choroba
Specjalista ds. komunikacji
+48 600 889 141
info@int505.pl
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.