Komunikaty PR

Aktywny home office

2020-04-02  |  11:00
Kontakt
Katarzyna Surowik
Ahava PR

Tymienieckiego 25C/303
91-117 Łódź
katarzyna.surowik|ahavapr.pl| |katarzyna.surowik|ahavapr.pl
503838407
avapr.pl

Okres przebywania 24 h na dobę w domu połączony z pracą zdalną może powodować ciągłe zmęczenie czy złe samopoczucie. Warto w tym czasie zadbać o ogólne wzmocnienie organizmu – poprzez trening oraz dietę.

Praca w trybie home office to dla wielu nowe doświadczenie. Obok izolacji, ograniczonego kontaktu ze współpracownikami powstaje problem mniejszej aktywności ruchowej oraz trudności w utrzymaniu zbilansowanej diety. Jak sprawić by praca zdalna nie odbiła się na naszym zdrowiu i kondycji? Kilka wskazówek przekaże Marta Gorąca Trenerka Personalna.

Trening, to tak łatwo powiedzieć

W czasie gdy mamy mniej ruchu, nasz organizm spowalnia swoje działanie. Zaczynamy się garbić, nasza postawa ciała zmienia się. Co za tym idzie mogą nam doskwierać bóle pleców czy karku. Dlatego warto, po zamknięciu laptopa (lub jeszcze przed jego otwarciem) zrobić trening. Każda aktywność fizyczna jest wskazana. Warto postawić na ćwiczenia wytrzymałościowe oraz na te wzmacniające mięśnie. Oba wpłyną korzystnie na układ sercowo-naczyniowy i stawy. Warto wspomagać się także treningiem cardio, który nie dość, że poprawi samopoczucie to jeszcze pomoże spalić kalorie. Doskonałym uzupełnieniem powyższych treningów będą zajęcia z jogi lub stretchingu. Szczególnie są one przydatne gdy przez długi czas jesteśmy w tej samej pozycji. Gdzie szukać inspiracji i motywacji? Obecnie wielu trenerów personalnych czy siłowni oferuje darmowe zajęcia online. Dlaczego warto wybrać ćwiczenia w tej wersji? Ponieważ mamy możliwość zweryfikowania, tego czy daną sekwencję wykonujemy poprawianie. Możemy słuchać wskazówek trenera oraz przyglądać się jak poprawnie wykonać ćwiczenie. Otrzymujemy też namiastkę tradycyjnych zajęć z trenerem.

Nie wiem co do garnka włożyć!

Dbanie o dietę podczas pracy w domu może okazać się wyzwaniem ponieważ często kusi by zamówić coś z pobliskiego fast foodu. To nic złego jeśli wydarza się sporadycznie. Ważne jest by nie jadać dań i produktów głęboko przetworzonych. Są to chipsy, paluszki, napoje gazowane, słodycze czy gotowe dania. Przy takim menu, nasz organizm będzie czuł się ociężały, ciągle spragniony oraz będziemy odczuwać senność. Zatem co należy jeść podczas home office?
Pierwsza zasada – minimalizm na talerzu. Jeśli nasze posiłki składają się z wielu składników to nasz organizm zużywa dużo więcej energii do trawienia. Warto w tym czasie postawić na warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste. Stawiamy na produkty, które będą w stanie podnieść naszą odporność. Jedzmy bogate w składniki mineralne bakalie. Mogą one stanowić odrębną przekąskę lub dodatek do dania. Należy także pamiętać o regularnym piciu wody.

Gdy już zamkniesz laptopa

Czas dla siebie po całym dniu spędzonym przed komputerem ma niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia. Szczególnie jeśli musimy pozostać w domu. Warto wtedy postawić na medytacje. Nie trzeba wiele by oczyścić ciało i umysł od nagromadzonych myśli i nerwówo. Najistotniejszym elementem medytacji jest oddech i skupienie się na nim. Tak naprawdę wystarczy skierować uwagę na to jak oddychamy i wsłuchać się w siebie. To już jest medytacja oraz oczyszczanie umysłu. Warto pamiętać, że oddech to życie.

Marta Gorąca – trenerka personalna z 12-letnim doświadczeniem. Szkoleniowiec, ambasadorka Good Moov. Do życia oraz swoich treningów podchodzi holistyczne. Ze swoimi podopiecznymi działa według ustalonych, indywidualnych planów. Jest właścicielką Atelier Marta Gorąca. Prowadzi treningi online.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ahava PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.