Aktywny home office
Ahava PR
Tymienieckiego 25C/303
91-117 Łódź
katarzyna.surowik|ahavapr.pl| |katarzyna.surowik|ahavapr.pl
503838407
avapr.pl
Okres przebywania 24 h na dobę w domu połączony z pracą zdalną może powodować ciągłe zmęczenie czy złe samopoczucie. Warto w tym czasie zadbać o ogólne wzmocnienie organizmu – poprzez trening oraz dietę.
Praca w trybie home office to dla wielu nowe doświadczenie. Obok izolacji, ograniczonego kontaktu ze współpracownikami powstaje problem mniejszej aktywności ruchowej oraz trudności w utrzymaniu zbilansowanej diety. Jak sprawić by praca zdalna nie odbiła się na naszym zdrowiu i kondycji? Kilka wskazówek przekaże Marta Gorąca Trenerka Personalna.
Trening, to tak łatwo powiedzieć
W czasie gdy mamy mniej ruchu, nasz organizm spowalnia swoje działanie. Zaczynamy się garbić, nasza postawa ciała zmienia się. Co za tym idzie mogą nam doskwierać bóle pleców czy karku. Dlatego warto, po zamknięciu laptopa (lub jeszcze przed jego otwarciem) zrobić trening. Każda aktywność fizyczna jest wskazana. Warto postawić na ćwiczenia wytrzymałościowe oraz na te wzmacniające mięśnie. Oba wpłyną korzystnie na układ sercowo-naczyniowy i stawy. Warto wspomagać się także treningiem cardio, który nie dość, że poprawi samopoczucie to jeszcze pomoże spalić kalorie. Doskonałym uzupełnieniem powyższych treningów będą zajęcia z jogi lub stretchingu. Szczególnie są one przydatne gdy przez długi czas jesteśmy w tej samej pozycji. Gdzie szukać inspiracji i motywacji? Obecnie wielu trenerów personalnych czy siłowni oferuje darmowe zajęcia online. Dlaczego warto wybrać ćwiczenia w tej wersji? Ponieważ mamy możliwość zweryfikowania, tego czy daną sekwencję wykonujemy poprawianie. Możemy słuchać wskazówek trenera oraz przyglądać się jak poprawnie wykonać ćwiczenie. Otrzymujemy też namiastkę tradycyjnych zajęć z trenerem.
Nie wiem co do garnka włożyć!
Dbanie o dietę podczas pracy w domu może okazać się wyzwaniem ponieważ często kusi by zamówić coś z pobliskiego fast foodu. To nic złego jeśli wydarza się sporadycznie. Ważne jest by nie jadać dań i produktów głęboko przetworzonych. Są to chipsy, paluszki, napoje gazowane, słodycze czy gotowe dania. Przy takim menu, nasz organizm będzie czuł się ociężały, ciągle spragniony oraz będziemy odczuwać senność. Zatem co należy jeść podczas home office?
Pierwsza zasada – minimalizm na talerzu. Jeśli nasze posiłki składają się z wielu składników to nasz organizm zużywa dużo więcej energii do trawienia. Warto w tym czasie postawić na warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste. Stawiamy na produkty, które będą w stanie podnieść naszą odporność. Jedzmy bogate w składniki mineralne bakalie. Mogą one stanowić odrębną przekąskę lub dodatek do dania. Należy także pamiętać o regularnym piciu wody.
Gdy już zamkniesz laptopa
Czas dla siebie po całym dniu spędzonym przed komputerem ma niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia. Szczególnie jeśli musimy pozostać w domu. Warto wtedy postawić na medytacje. Nie trzeba wiele by oczyścić ciało i umysł od nagromadzonych myśli i nerwówo. Najistotniejszym elementem medytacji jest oddech i skupienie się na nim. Tak naprawdę wystarczy skierować uwagę na to jak oddychamy i wsłuchać się w siebie. To już jest medytacja oraz oczyszczanie umysłu. Warto pamiętać, że oddech to życie.
Marta Gorąca – trenerka personalna z 12-letnim doświadczeniem. Szkoleniowiec, ambasadorka Good Moov. Do życia oraz swoich treningów podchodzi holistyczne. Ze swoimi podopiecznymi działa według ustalonych, indywidualnych planów. Jest właścicielką Atelier Marta Gorąca. Prowadzi treningi online.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.