ASICS po raz trzeci z rzędu doceniony za proekologiczną postawę
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Producent sprzętu sportowego, ASICS już po raz trzeci z rzędu został doceniony za działania na rzecz ochrony klimatu. Japońską firmę uznano za globalnego lidera w zakresie ograniczania negatywnego wpływu na środowisko. Wyróżnienie przyznała CDP, międzynarodowa organizacja non-profit.
CDP każdego roku monitoruje działania produkcyjne firm komercyjnych między innymi w obszarze ograniczania emisji gazów cieplarnianych, ochrony zasobów wodnych oraz lasów. ASICS został doceniony za skuteczną realizację długofalowej strategii, mającej na celu redukcję emisji spalin oraz zarządzanie ryzykiem klimatycznym w swoim łańcuchu dostaw. Wiodący producent obuwia i odzieży sportowej znalazł się w gronie 8% firm najwyżej ocenionych przez CDP.
Tegoroczne wyróżnienie potwierdza nasze głębokie zaangażowanie w zrównoważony rozwój na wielu płaszczyznach naszej działalności. Główna siedziba firmy mieści się w japońskim Kobe, gdzie powstają kluczowe założenia strategiczne w zakresie odpowiedzialnego biznesu. Jesteśmy marką zakorzenioną w sporcie i zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym walczymy z negatywnym wpływem zmian klimatycznych. Wystarczy wspomnieć, że prowadzimy recykling naszych zaawansowanych technologicznie produktów, jednocześnie stawiając na odnawialne źródła energii. Filozofia „w zdrowym ciele, zdrowy duch” zyskała na znaczeniu szczególnie w czasach pandemii. Podnosimy ludzi na duchu poprzez sport w ramach akcji #LiveUplifted, ale również prowadzimy inne realne działania, których wiodącym założeniem jest ograniczenie o ponad połowę emisji gazów cieplarnianych w ciągu najbliższych lat – powiedział Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.
Firma została także uwzględniona w dokumencie Sustainability Yearbook 2022 przygotowanym przez czołowego dostawcę danych dla amerykańskiej giełdy, spółkę S&P Global. Raport przedstawia wyniki 15% najlepszych światowych firm w każdej branży w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.