Komunikaty PR

ASICS przebadał Paryżan i zachęca do gry w tenisa

2022-05-17  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.09 MB )

Najnowsze badanie ASICS State of Mind* wykazało, że 65% mieszkańców Paryża uważa stolicę Francji za stresujące miejsce do życia. Ponad połowa respondentów (55%) nie szuka natomiast sposobów na radzenie sobie ze stresem. W świetle tych analiz, na kilka dni przed startem wielkoszlemowego French Open, japońska marka przekształciła zwykły kort tenisowy na terenie klubu sportowego Legardere Paris Racing w wyjątkową przestrzeń łagodzącą negatywne emocje.

Codzienne napięcie jest najbardziej widoczne wśród osób w wieku 25-34 lata. Aż 80% respondentów z tej grupy demograficznej twierdzi, że Paryż jest stresującym miejscem do bieżącego funkcjonowania. Z badań wynika, że 51% osób wybiera sport, aby odreagować i ukoić swoje nerwy. 34% stawia na bieganie, 25% na piłkę nożną oraz piesze wędrówki, 17% na taniec, a 15% decyduje się na tenis.

Z uwagi na rozpoczynający się wkrótce wielkoszlemowy turniej na kortach Rolanda Garrosa, ASICS zachęca mieszkańców Paryża do odkrycia pozytywnego wpływu na ciało i umysł, który wynika z regularnej gry w tenisa. Największy stres związany z mieszkaniem w stolicy Francji wiąże się z ruchem ulicznym (61%), zanieczyszczeniem powietrza (56%), transportem publicznym (48%), brakiem miejsc parkingowych (42%) oraz pracą (39%). Te najbardziej „palące” punkty pojawią się jako tenisowe cele specjalne na tzw. „ścianie stresu” w Legardere Paris Racing, dzięki czemu paryżanie wezmą udział w eksperymencie w czasie rzeczywistym, odreagowując swoje największe frustracje. Całość odbędzie się pod nadzorem dr Brendona Stubbsa, eksperta w dziedzinie ruchu i zdrowia psychicznego.

Na miejscu zostanie przeprowadzony pomiar poziomu stresu oraz analiza bezpośredniego wpływu, jaki gra w tenisa może mieć na nastrój danej osoby. – Wyniki badań odzwierciedlają stres związany z życiem w nowoczesnym mieście i chęć rozwiązania tej kwestii poprzez sport. Najbardziej zaskoczyło mnie, że nieznaczna część osób stawia na tenis, mimo że jest to jedna z dyscyplin najskuteczniej redukujących poczucie frustracji czy napięcia psychicznego. Nasz eksperyment pozwoli przeprowadzić rzetelną analizę wpływu tenisa na realne łagodzenie stresu wśród mieszkańców Paryża – powiedział dr Brendon Stubbs, który na co dzień wykłada na King’s College w Londynie.

Od ponad 70 lat opowiadamy się za pozytywnym wpływem ruchu na ciało i umysł. Naszą filozofię staramy się przekładać na realne działania. Tenis jest jedną z dyscyplin mocno zakorzenionych w naszej marce. Na co dzień współpracujemy z najlepszymi zawodnikami świata, dlatego wierzymy, że Paryżanie docenią korzyści wynikające z tego sportu dla lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego – podsumował Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.

*O badaniu ASICS State of Mind

Zlecone przez ASICS, przeprowadzone przez RWB i BF Media w dn. 21-25 kwietnia br. na próbie 503 mieszkańców Paryża. Pierwsze tego typu badanie realizowane przez markę ASICS, analizujące związek pomiędzy stanem umysłu a uprawianiem sportu. Na wyniki składają się skumulowane średnie wyników dla dziesięciu cech poznawczych i emocjonalnych, m.in. relaks, opanowanie, skupienie czy optymizm. Globalne badanie zostało zrealizowane na łącznej próbie 37 tysięcy respondentów z 16 krajów z podziałem na wiek, płeć i region. Kraje objęte badaniem to Australia, Brazylia, Chiny, Francja, Niemcy, Indie, Włochy, Japonia, Holandia, Singapur, Hiszpania, Szwecja, Tajlandia, ZEA, Wielka Brytania oraz USA.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę? Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:00

Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę?

Polacy zdają sobie sprawę ze znaczenia aktywności fizycznej, jednak mimo to większość z nas nie spełnia zaleceń WHO w tym zakresie. Co ciekawe, powodem nie zawsze jest brak czasu, a
Sport Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki
2024-07-22 | 12:00

Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki

Na kanale YouTube @Meczyki1 pojawia się nowy format Czas Decyzji powered by G-SHOCK, w którym Janusz Walczuk, ambasador marki G-SHOCK i Radosław Przybysz zaproszą najciekawszych ludzi ze
Sport ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu
2024-07-17 | 13:30

ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu

Warszawa, obok stolicy Nigerii Lagos, jest jednym z dwóch miast na świecie zaangażowanych w projekt Running For Clean Air. Głównym celem inicjatywy prowadzonej przez World

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.