Komunikaty PR

ASICS przebadał Paryżan i zachęca do gry w tenisa

2022-05-17  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.09 MB )

Najnowsze badanie ASICS State of Mind* wykazało, że 65% mieszkańców Paryża uważa stolicę Francji za stresujące miejsce do życia. Ponad połowa respondentów (55%) nie szuka natomiast sposobów na radzenie sobie ze stresem. W świetle tych analiz, na kilka dni przed startem wielkoszlemowego French Open, japońska marka przekształciła zwykły kort tenisowy na terenie klubu sportowego Legardere Paris Racing w wyjątkową przestrzeń łagodzącą negatywne emocje.

Codzienne napięcie jest najbardziej widoczne wśród osób w wieku 25-34 lata. Aż 80% respondentów z tej grupy demograficznej twierdzi, że Paryż jest stresującym miejscem do bieżącego funkcjonowania. Z badań wynika, że 51% osób wybiera sport, aby odreagować i ukoić swoje nerwy. 34% stawia na bieganie, 25% na piłkę nożną oraz piesze wędrówki, 17% na taniec, a 15% decyduje się na tenis.

Z uwagi na rozpoczynający się wkrótce wielkoszlemowy turniej na kortach Rolanda Garrosa, ASICS zachęca mieszkańców Paryża do odkrycia pozytywnego wpływu na ciało i umysł, który wynika z regularnej gry w tenisa. Największy stres związany z mieszkaniem w stolicy Francji wiąże się z ruchem ulicznym (61%), zanieczyszczeniem powietrza (56%), transportem publicznym (48%), brakiem miejsc parkingowych (42%) oraz pracą (39%). Te najbardziej „palące” punkty pojawią się jako tenisowe cele specjalne na tzw. „ścianie stresu” w Legardere Paris Racing, dzięki czemu paryżanie wezmą udział w eksperymencie w czasie rzeczywistym, odreagowując swoje największe frustracje. Całość odbędzie się pod nadzorem dr Brendona Stubbsa, eksperta w dziedzinie ruchu i zdrowia psychicznego.

Na miejscu zostanie przeprowadzony pomiar poziomu stresu oraz analiza bezpośredniego wpływu, jaki gra w tenisa może mieć na nastrój danej osoby. – Wyniki badań odzwierciedlają stres związany z życiem w nowoczesnym mieście i chęć rozwiązania tej kwestii poprzez sport. Najbardziej zaskoczyło mnie, że nieznaczna część osób stawia na tenis, mimo że jest to jedna z dyscyplin najskuteczniej redukujących poczucie frustracji czy napięcia psychicznego. Nasz eksperyment pozwoli przeprowadzić rzetelną analizę wpływu tenisa na realne łagodzenie stresu wśród mieszkańców Paryża – powiedział dr Brendon Stubbs, który na co dzień wykłada na King’s College w Londynie.

Od ponad 70 lat opowiadamy się za pozytywnym wpływem ruchu na ciało i umysł. Naszą filozofię staramy się przekładać na realne działania. Tenis jest jedną z dyscyplin mocno zakorzenionych w naszej marce. Na co dzień współpracujemy z najlepszymi zawodnikami świata, dlatego wierzymy, że Paryżanie docenią korzyści wynikające z tego sportu dla lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego – podsumował Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.

*O badaniu ASICS State of Mind

Zlecone przez ASICS, przeprowadzone przez RWB i BF Media w dn. 21-25 kwietnia br. na próbie 503 mieszkańców Paryża. Pierwsze tego typu badanie realizowane przez markę ASICS, analizujące związek pomiędzy stanem umysłu a uprawianiem sportu. Na wyniki składają się skumulowane średnie wyników dla dziesięciu cech poznawczych i emocjonalnych, m.in. relaks, opanowanie, skupienie czy optymizm. Globalne badanie zostało zrealizowane na łącznej próbie 37 tysięcy respondentów z 16 krajów z podziałem na wiek, płeć i region. Kraje objęte badaniem to Australia, Brazylia, Chiny, Francja, Niemcy, Indie, Włochy, Japonia, Holandia, Singapur, Hiszpania, Szwecja, Tajlandia, ZEA, Wielka Brytania oraz USA.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Stolica Dolnego Śląska zostanie opanowana przez strzelców Biuro prasowe
2024-04-17 | 13:00

Stolica Dolnego Śląska zostanie opanowana przez strzelców

Już niedługo Wrocław stanie się świadkiem niezwykłej rywalizacji. Do walki w I Rundzie Pucharu Polski staną wybitni strzelcy z całego kraju. Swoje umiejętności zaprezentują między
Sport Wielki powrót zawodów crosstreningowych dla osób z niepełnosprawnościami
2024-04-11 | 13:00

Wielki powrót zawodów crosstreningowych dla osób z niepełnosprawnościami

Po 5 latach, od ostatniej edycji Workout Battle, Fundacja Avalon wraca do organizacji zawodów crosstreningowych! Już 27 kwietnia, w hali Decepticon Gym przy ulicy Sadowej 4 w Warszawie
Sport Porusz swój umysł z ASICS podczas 21. Cracovia Maratonu
2024-04-11 | 11:00

Porusz swój umysł z ASICS podczas 21. Cracovia Maratonu

Polsce – Cracovia Maraton, którego 21. edycja odbędzie się 14 kwietnia br. Biegowy weekend w stolicy Małopolski zdominuje hasło „Move your mind”, czyli „Porusz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Często sąsiedzi nic o sobie nie wiedzą. Mój spektakl „Barabuum!” prowokuje do tego, żeby się poznać i podzielić swoimi skrytymi pragnieniami

– „Barabuum!” to dramat psychologiczny, farsa i komedia romantyczna w jednym – tak o swoim najnowszym spektaklu mówi reżyser. Artur Barciś zabiera widzów w emocjonalną i zwariowaną podróż przez małżeńskie życie dwóch par. Ich z pozoru normalne relacje zostają zaburzone podczas pewnego wieczoru w nowoczesnym mieszkaniu. Nieoczekiwane odkrycie zmienia sąsiedzkie i małżeńskie stosunki w arenę emocji, konfrontacji i głęboko skrywanych uczuć. Twórcy mają nadzieję, że ta sztuka pozwoli widzom spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy nie tylko na życie bohaterów, ale i na swoje własne.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.