ASICS przebadał Paryżan i zachęca do gry w tenisa
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Najnowsze badanie ASICS State of Mind* wykazało, że 65% mieszkańców Paryża uważa stolicę Francji za stresujące miejsce do życia. Ponad połowa respondentów (55%) nie szuka natomiast sposobów na radzenie sobie ze stresem. W świetle tych analiz, na kilka dni przed startem wielkoszlemowego French Open, japońska marka przekształciła zwykły kort tenisowy na terenie klubu sportowego Legardere Paris Racing w wyjątkową przestrzeń łagodzącą negatywne emocje.
Codzienne napięcie jest najbardziej widoczne wśród osób w wieku 25-34 lata. Aż 80% respondentów z tej grupy demograficznej twierdzi, że Paryż jest stresującym miejscem do bieżącego funkcjonowania. Z badań wynika, że 51% osób wybiera sport, aby odreagować i ukoić swoje nerwy. 34% stawia na bieganie, 25% na piłkę nożną oraz piesze wędrówki, 17% na taniec, a 15% decyduje się na tenis.
Z uwagi na rozpoczynający się wkrótce wielkoszlemowy turniej na kortach Rolanda Garrosa, ASICS zachęca mieszkańców Paryża do odkrycia pozytywnego wpływu na ciało i umysł, który wynika z regularnej gry w tenisa. Największy stres związany z mieszkaniem w stolicy Francji wiąże się z ruchem ulicznym (61%), zanieczyszczeniem powietrza (56%), transportem publicznym (48%), brakiem miejsc parkingowych (42%) oraz pracą (39%). Te najbardziej „palące” punkty pojawią się jako tenisowe cele specjalne na tzw. „ścianie stresu” w Legardere Paris Racing, dzięki czemu paryżanie wezmą udział w eksperymencie w czasie rzeczywistym, odreagowując swoje największe frustracje. Całość odbędzie się pod nadzorem dr Brendona Stubbsa, eksperta w dziedzinie ruchu i zdrowia psychicznego.
Na miejscu zostanie przeprowadzony pomiar poziomu stresu oraz analiza bezpośredniego wpływu, jaki gra w tenisa może mieć na nastrój danej osoby. – Wyniki badań odzwierciedlają stres związany z życiem w nowoczesnym mieście i chęć rozwiązania tej kwestii poprzez sport. Najbardziej zaskoczyło mnie, że nieznaczna część osób stawia na tenis, mimo że jest to jedna z dyscyplin najskuteczniej redukujących poczucie frustracji czy napięcia psychicznego. Nasz eksperyment pozwoli przeprowadzić rzetelną analizę wpływu tenisa na realne łagodzenie stresu wśród mieszkańców Paryża – powiedział dr Brendon Stubbs, który na co dzień wykłada na King’s College w Londynie.
Od ponad 70 lat opowiadamy się za pozytywnym wpływem ruchu na ciało i umysł. Naszą filozofię staramy się przekładać na realne działania. Tenis jest jedną z dyscyplin mocno zakorzenionych w naszej marce. Na co dzień współpracujemy z najlepszymi zawodnikami świata, dlatego wierzymy, że Paryżanie docenią korzyści wynikające z tego sportu dla lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego – podsumował Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.
*O badaniu ASICS State of Mind
Zlecone przez ASICS, przeprowadzone przez RWB i BF Media w dn. 21-25 kwietnia br. na próbie 503 mieszkańców Paryża. Pierwsze tego typu badanie realizowane przez markę ASICS, analizujące związek pomiędzy stanem umysłu a uprawianiem sportu. Na wyniki składają się skumulowane średnie wyników dla dziesięciu cech poznawczych i emocjonalnych, m.in. relaks, opanowanie, skupienie czy optymizm. Globalne badanie zostało zrealizowane na łącznej próbie 37 tysięcy respondentów z 16 krajów z podziałem na wiek, płeć i region. Kraje objęte badaniem to Australia, Brazylia, Chiny, Francja, Niemcy, Indie, Włochy, Japonia, Holandia, Singapur, Hiszpania, Szwecja, Tajlandia, ZEA, Wielka Brytania oraz USA.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.