ASICS rozwija społeczność FrontRunner
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Już od 20 lutego br. będzie można aplikować do globalnej społeczności biegowej, ASICS FrontRunner. Rekrutacja odbywa się raz w roku, a jej celem jest wyłonienie nowych ambasadorów marki, którzy utożsamiają się z hasłem „w zdrowym ciele, zdrowych duch”, a także inspirują innych do podejmowania aktywności fizycznej.
Społeczność ASICS FrontRunner składa się obecnie z ponad 600 osób z 30 krajów. W tym roku do globalnego teamu biegowego dołączy około 100 nowych członków.
Młodsi i starsi, początkujący i profesjonaliści, biegający po asfalcie i kochający trail – społeczność ASICS FrontRunner tworzy różnorodny zespół biegaczy, których łączy pasja do ruchu. Inicjatywa powstała w 2010 roku, a jej celem jest inspirowanie, łączenie i wspieranie wszystkich, którzy poprzez bieganie dążą do osiągnięcia zdrowego umysłu w zdrowym ciele.
Niesamowicie cieszę się, że rusza kolejna rekrutacja do społeczności ASICS FrontRunner. Znów będziemy mogli powiększyć drużynę, która zrzesza ambasadorów ruchu, jednocześnie docierając do jeszcze większej liczby osób z przekazem „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Niezmiennie chcemy pokazywać, jak wielki wpływ ma ruch na nasz umysł, codzienność, podejście do życia. Czekamy na zgłoszenia i pozytywną energię, jaką przynoszą ze sobą nowi członkowie społeczności. Razem możemy więcej… razem tworzymy coś wspaniałego, wychodząc znacznie dalej niż pokazywanie naszych aktywności. Pokazujemy siłę społeczności, nawiązujemy przyjaźnie, motywujemy się wzajemnie. To jak, dołączysz do nas? – zachęca Zuzanna Bieńczak, Community Manager ASICS FrontRunner Poland.
Rok temu dołączyłam do drużyny ASICS FrontRunner, która zrzesza pasjonatów ruchu z całego świata. Tym samym spełniłam swoje wielkie marzenie: stałam się częścią globalnej, kolorowej i różnorodnej społeczności, której celem jest inspirowanie do ruchu i aktywności. Poznałam ludzi, od których mogę czerpać inspiracje oraz którzy są dla mnie motywacją i to nie tylko w zakresie sportu. Dzięki byciu częścią drużyny ASICS FrontRunner Poland mogłam się niezwykle mocno przekonać, co oznacza hasło #OneTeam. Wspólne zawody biegowe, lokalne i globalne spotkania integracyjne – to wszystko niezapomniane chwile i emocje zapisane na zawsze. #Oneteam to wzajemna pomoc, zaufanie, radość, wsparcie, dobry humor i energia! – dodaje Eliza Wójcik, członkini ASICS FrontRunner Poland.
W tym roku kandydaci zostaną poproszeni o udostępnienie zdjęć lub wideo w odpowiedzi na pytanie – w jaki sposób ASICS motywuje Cię do ruchu? Zgłoszenia można przesyłać od 20 lutego do 5 marca za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego:
www.asics.com/frontrunner
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.