ASICS ujawnia wyniki eksperymentu Mind Race
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Brak aktywności fizycznej jednoznacznie przekłada się na naszą kondycję psychiczną – to jeden z wniosków, jaki płynie z wyników eksperymentu przeprowadzonego przez markę ASICS. Uczestnicy projektu Mind Race, którzy regularnie uprawiają sport, na tydzień wstrzymali swoje treningi, a efekt dla ich umysłów był podobny do problemów ze snem.
Podczas przerwy od aktywności fizycznej, uczestnicy zgłaszali średnio 23% wzrostu gonitwy myśli. Ponadto, wyniki globalnego badania „Uplifting Minds Study”, obejmującego tysiące osób z całego świata, dowodzą, że wystarczy średnio 15:09’ minut ruchu dziennie, aby poprawić swój stan psychiczny.
Mind Race: już tydzień bezczynności obniża możliwości umysłowe
Analizę wyników badania przeprowadził profesor Brandon Stubbs, czołowy badacz ćwiczeń i zdrowia psychicznego z King’s College w Londynie. Dane potwierdzają jednoznaczny związek pomiędzy sportem i umysłem. Kiedy aktywne osoby przestały się ruszać, ich pewność siebie spadła o 20%, optymizm o 16%, poziom energii o 23%, a zdolność do radzenia sobie ze stresem zmniejszyła się o 22%. Po zaledwie tygodniu bezczynności, ogólny stan umysłu uczestników badania spadł średnio o 18%.
Zaledwie 15 min. aktywności może poprawić stan umysłu
Uczestnicy byli także monitorowani po powrocie do regularnych ćwiczeń i każdy z nich doświadczył natychmiastowej poprawy stanu umysłu, relatywnie szybko odwracając negatywne skutki wynikające z braku aktywności fizycznej.
Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia sportu na nasze zdrowie psychiczne, ale odpoczynek, a następnie wznowienie ćwiczeń w krótkim odstępie czasu są już mniej wyraźne. Dzięki najnowszym technologiom oraz zaangażowaniu tysięcy ludzi, jesteśmy w stanie określić, ile powinniśmy ćwiczyć w minimalnym zakresie, aby wywrzeć pozytywny wpływ na umysł. Badanie pokazuje, że dobre samopoczucie wraca bardzo szybko wraz z powrotem do regularnych treningów. Równie ważna jak aktywność fizyczna, jest także odpowiednia regeneracja – powiedział profesor Brandon Stubbs.
Nasza filozofia założycielska brzmi „w zdrowym ciele, zdrowy duch” (eng. Sound Mind Sound Body). Wierzymy, że korzyści płynące z uprawiania sportu przekładają się nie tylko na ciało, ale także na umysł. Z uwagi na czasy, w których żyjemy, pozytywny wpływ ruchu jeszcze nigdy nie był tak istotny. Zdajemy sobie sprawę, że ostatnie dwa lata wywarły negatywny wpływ na psychikę wielu osób na całym świecie. Cały czas żyjemy w ogromnym napięciu, dlatego mamy nadzieję, że uda nam się skutecznie zainspirować do uprawiania sportu w celu pobudzenia zarówno ciała, jak i umysłu – dodał Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.
Więcej informacji:
www.minduplifter.asics.com
www.asics.com/mindrace
---
Badanie „Uplifitng Minds Study” umożliwia ludziom na całym świecie zmierzenie wpływu ruchu na umysł. Wykorzystując nowoczesną technologię skanowania twarzy i samodzielnie udostępniane dane, ASICS zmierzył wpływ ćwiczeń na tysiące osób z 79 krajów w okresie ostatnich dziesięciu miesięcy.
Eksperyment Mind Race został przeprowadzony w ciągu trzech tygodni na próbie 58 regularnie ćwiczących osób z 21 krajów, które wstrzymały uprawianie sportu przez tydzień. Korzystając z samodzielnie udostępnionych danych, indywidualnych kwestionariuszy oraz nowych technologii, badanie wskazało wpływ zarówno aktywności fizycznej, jak i jej braku na samopoczucie psychiczne uczestników.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.