ASICS w gronie globalnych liderów zaangażowanych w zmiany klimatyczne
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
ASICS już po raz czwarty z rzędu został uznany za światowego lidera w zakresie angażowania swoich dostawców w kwestie związane ze zmianami klimatu. Działalność firmy doceniła organizacja pozarządowa CDP, która zajmuje się analizą wpływu globalnych korporacji na środowisko.
ASICS został doceniony za swoje działania i strategie mające na celu redukcję emisji oraz zarządzanie ryzykiem klimatycznym w łańcuchu dostaw w minionym roku sprawozdawczym. CDP oceniło w sumie ponad sześć tysięcy firm. ASICS znalazł się wśród najlepszych 8% organizacji, jako jedna z ponad 500 korporacji w tegorocznym zestawieniu.
Japońska firma została również uwzględniona w Sustainability Yearbook 2023 opublikowanym przez S&P Global, który pokazuje wyniki zrównoważonego rozwoju 15% najlepszych przedsiębiorstw na świecie w każdej branży.
ASICS jest zaangażowany w ciągłe dążenie do zrównoważonego rozwoju we wszystkich obszarach swojej działalności. Zasadniczym celem obranej strategii jest ochrona środowiska naturalnego.
Konsekwentnie dążymy do zrównoważonego rozwoju, a nasze działania są doceniane przez niezależne, międzynarodowe instytucje. Jesteśmy marką sportową, krzewimy pozytywne postawy społeczne, zachęcamy do podejmowania aktywności fizycznej, dlatego zaangażowanie w ekologię i ochronę środowiska jest dla nas czymś naturalnym właściwie od samego początku naszej działalności. Stawiamy na naturalne źródła energii, prowadzimy zaawansowany recykling produktów, a wiodącym celem na najbliższe lata jest ograniczenie o ponad połowę emisji gazów cieplarnianych. W ASICS wierzymy, że zdrowe ciało, to także zdrowy duch, a osiągnięcie jednego i drugiego nie będzie możliwe bez zdrowej planety, na której żyjemy – powiedział Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.
CDP każdego roku monitoruje działania produkcyjne firm komercyjnych między innymi w obszarze ograniczania emisji gazów cieplarnianych, ochrony zasobów wodnych oraz lasów.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.