Komunikaty PR

Back To Sport – powrót do formy po wakacjach

2020-09-18  |  11:40
Biuro prasowe

Przede wszystkim trzeba mierzyć siły na zamiary – idąc po raz pierwszy na siłownię po kilkutygodniowej lub kilkumiesięcznej przerwie, nie można oczekiwać, że te same ćwiczenia zostaną wykonane w takim samym tempie, w takiej samej częstotliwości i z taką samą łatwością. Organizm odzwyczajony od wysiłku, nie od razu podoła ambitnym wymaganiom. Stopniowo będzie się przyzwyczajał do stawianych przed nim wyzwań, a dzięki tzw. pamięci mięśniowej, w końcu przypomni sobie co to przysiad, pompka i brzuszki oraz jakie są jego możliwości. Dobra wiadomość jest taka, że pamięć mięśniowa zapewnia też stosunkowo szybki powrót do formy sprzed lata. Szczytowa kondycja nie wróci od razu, ale na pewno zbudowanie jej nie zajmie tyle, co początkowe dochodzenie do celu.

 

Aby skutecznie i bez kontuzji powracać do sportu po dłuższej przerwie, warto rozważyć na początek lżejsze treningi i wykonywać je do trzech razy w tygodniu. Dobrym pomysłem są zajęcia angażujące wszystkie partie ciała, tzw. Full Body Workout. Znajdują się one w ofercie klubów fitness, ale taki trening można równie dobrze wykonać samemu w domu. Przyda się do niego mata do ćwiczeń, np. Mata Dual Color TPE Yogamat Blue marki Pure 2 Improve, którą znaleźć można w ofercie GO Sport oraz obciążenie dostosowane do aktualnych możliwości – hantle i gumy treningowe, takie jak Resistance Bands od Pure 2 Improve, również dostępne w GO Sport. Mając obok te akcesoria i korzystając z nich wtedy, kiedy to możliwe, należy przystąpić do treningu i wykonywać po jednym ćwiczeniu na każdą partię ciała, idąc kolejno, od największej do najmniejszej partii mięśniowej (nogi, grzbiet, klatka piersiowa, barki, triceps, biceps brzuch).

 

Jesień na siłowni to jednak nie tylko zaprawieni sportowcy, którzy wracają do nawyków po letniej przerwie. To też czas, w którym wiele osób decyduje się na rozpoczęcie przygody ze sportem, zamierzając zbudować formę na kolejne wakacje lub po prostu, pragnąc wprowadzić pozytywne zmiany w stylu życia. Początkujący adepci sportu nie powinni od razu wykupywać karnetów na siłowni i samodzielnie układać treningów. Nieumiejętne wykonywanie ćwiczeń i wymaganie zbyt wiele od siebie od początku, może skończyć się nie tylko kontuzją, ale też zrażeniem się do sportu i utratą motywacji. Dobrym pomysłem jest zapisanie się na zajęcia grupowe, podczas których prowadzący ma oko na wszystkich i koryguje ewentualne błędy. Wybór jest ogromny, od spokojnych zajęć, takich jak joga czy pilates, po bardziej wymagające, jak crossfit czy tabata. Decydując się na udział w tych bardziej intensywnych i skocznych zajęciach, podczas których w grę wchodzi obciążenie, należy zadbać o odpowiedni strój, a przede wszystkim – obuwie. Musi ono zapewnić amortyzację, stabilizację i dawać komfort użytkowania. Przykładem takich butów jest model Reebok Flexagon Energy, dostępny w GO Sport.

Powrót do treningów może być naprawdę przyjemny, o ile podejdzie się do sprawy z rozsądkiem, nie forsując się na starcie. Należy pamiętać, że oprócz sportu, do zbudowania formy niezbędna jest również właściwa dieta, do której tak samo, jak do aktywności – należy podejść z głową. Po letnich rozpustach nie warto od razu odmawiać sobie wszystkich przyjemności, a stopniowo wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, zaczynając np. od picia 2 litrów wody dziennie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Dla miłośników outdooru. Marka Outventure dostępna w GO Sport Biuro prasowe
2020-10-13 | 10:40

Dla miłośników outdooru. Marka Outventure dostępna w GO Sport

Sieć sklepów sportowych jest teraz jedynym miejscem, w którym pasjonaci outdoor’owych przygód znajdą produkty tej marki i tym samym zaopatrzą się w niezbędne do
Sport Kondycja, czyli potencjał do zagospodarowania
2020-10-09 | 04:00

Kondycja, czyli potencjał do zagospodarowania

Pandemia Covid-19 w Polsce wpłynęła na działalność wielu branż. Niektóre wyszły z kryzysu obronną ręką, inne poniosły straty. Są też takie - jak branża fitness -
Sport Nowy zegarek multisportowy Polar Vantage V2
2020-10-07 | 16:30

Nowy zegarek multisportowy Polar Vantage V2

Nowy Polar Vantage V2 – Wiedza to postęp Ultralekki zegarek sportowy klasy premium, zaprojektowany dla poprawy wyników i lepszej regeneracji. KEMPELE, FINLANDIA - 7

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Gwiazdy

Dorota Szelągowska: Mam z kim rozmawiać o rzeczach prywatnych i intymnych. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby dzielić się nimi z obcymi ludźmi

Projektantka wnętrz ma do siebie spory dystans, w konsekwencji nie przejmuje się plotkami na swój temat. Zaznacza, że zazwyczaj nie czyta medialnych doniesień, ponieważ nie ma na to czasu. Nie pała antypatią do ludzi, którzy tworzą artykuły w portalach plotkarskich. Zaznacza bowiem, że jest to ich praca i sposób na zarabianie pieniędzy. To do społeczeństwa natomiast należy decyzja, który temat będzie poczytny i stanie się popularny w internecie.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Ryszard Rembiszewski: Sprawy sądowe dotyczące spadku czy darowizny mogą ciągnąć się latami i budzić niesmak. Prawnik może nam wtedy wiele pomóc

Prezenter uważa, że w sytuacjach, kiedy możemy złamać prawo lub popaść w konflikt z wymiarem sprawiedliwości, najlepiej mieć przy boku doświadczonego prawnika. Dobry adwokat pomoże nam rozwiązać problem i podjąć najwłaściwszą decyzję, a w sytuacji, kiedy nie da się uniknąć procesu sądowego, przedstawi takie argumenty, dzięki którym wyrok może być dla nas dużo korzystniejszy. Aktor przyznaje, że w kluczowych kwestiach od lat radzi się swojej dobrej znajomej, doskonale zorientowanej w meandrach prawa.

Infrastruktura

Do części szkół od poniedziałku wróciła nauka zdalna. Ponad połowa nauczycieli potrzebuje dodatkowego przeszkolenia z wykorzystania narzędzi cyfrowych

Od poniedziałku, 19 października, szkoły ponadpodstawowe powracają do zdalnego trybu nauczania. Eksperci podkreślają jednak, że dzięki czasowemu przeniesieniu lekcji do online’u wiosną tego roku polska edukacja wykonała duży krok w kierunku cyfryzacji. Dzięki temu jest lepiej przygotowana na ponowne wprowadzenie nauki zdalnej. Po kilku miesiącach zajęć online nauczyciele coraz lepiej oceniają swoje kompetencje w tym zakresie, ale wciąż ponad połowa przyznaje, że przydałoby się im dodatkowe przeszkolenie.