Komunikaty PR

Bezpieczne wycieczki rowerowe - nie zapomnij o lampce rowerowej!

2023-06-28  |  11:00
Biuro prasowe

Wycieczki rowerowe to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i odkrywanie nowych miejsc. Podczas nich warto mieć na uwadze bezpieczeństwo drogowe. Niewielką, ale ważną częścią każdego jednośladu powinna więc być lampka rowerowa - ten gadżet ma kluczowe znaczenie dla widoczności na drodze.  

 

Czy światła rowerowe są obowiązkowe? 

 

Lampka rowerowa pełni nie tylko rolę oświetleniową, ale także znacząco zwiększa naszą widoczność na drodze. W wielu krajach, w tym także w Polsce, przepisy ruchu drogowego wymagają, aby rowerzysta posiadał sprawne i widoczne światło włączone po zmroku lub w warunkach słabej widoczności.  

 

Według prawa w każdym rowerze powinny znajdować się lampki przednie (pozycyjna w kolorze białym lub żółtym) oraz tylne - przynajmniej jedna w kolorze czerwonym oraz dodatkowy odblask. Standardowe oświetlenie rowerów zazwyczaj jednak nie zwiększy pola widzenia, szczególnie jeśli planujesz wycieczkę rowerową wieczorem, nocą lub w słabej widoczności. Niezależnie od tego, czy poruszasz się po oświetlonych ścieżkach miejskich, czy poza utartymi szlakami, lampka rowerowa zapewniająca dobrą widoczność jest podstawą! 

 

Oświetlenie rowerowe Vayox 

 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lamp rowerowych, na uwagę z pewnością zasługuje oferta firmy Vayox, która od przeszło 20 lat specjalizuje się w elektronice, oferując swoim klientom sprawdzone rozwiązania. Jaką lampę na rower wybrać? 

 

Wiele zależy od warunków, w jakich planujemy się poruszać. W przypadku miejskich wycieczek dobrym rozwiązaniem będzie lampka, taka jak model VA0047 z oferty marki Vayox. To światło rowerowe ma moc 600 lumenów z zasięgiem maksymalnym do 400 m. Lekka obudowa z ABS jest także wodoodporna w klasie IPX6, urządzenie ma 6 trybów pracy i może świecić ciągle nawet przez 8 godzin. Ładowana za pomocą kabla USB, może dodatkowo pełnić funkcję powerbanku. 

 

Jeśli z kolei lubisz jeździć wiejskimi dróżkami lub leśnymi traktami dobrym pomysłem będzie wybór lampy rowerowej, która zapewni doskonałą widoczność nawet nocą - takiej jak model  VA0071. To aż 1300 lumenów (z możliwością regulacji) i zasięg maksymalny do 700 m. Wyposażona w odporną, aluminiową obudowę znosi bez uszczerbku upadek z wysokości ok. 1,5 m. Ten model wyposażony jest w specjalny uchwyt, który pozwoli na zdjęcie i założenie jednym przyciskiem - w trakcie postoju możesz więc z niej korzystać jak z latarki. 

 

Podczas wycieczek rowerowych bezpieczeństwo powinno być zawsze priorytetem. Pamiętaj o tym, aby wyposażyć swój rower w odpowiednie oświetlenie! 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Zdrowie szyte na miarę. Aktywność w harmonii z ciałem i umysłem Biuro prasowe
2024-07-04 | 13:00

Zdrowie szyte na miarę. Aktywność w harmonii z ciałem i umysłem

Życie często przypomina bieg przez przeszkody, w którym balans pomiędzy pracą, rodziną a czasem dla siebie wydaje się trudny do osiągnięcia. W takich chwilach
Sport POMYSŁ NA AKTYWNE WAKACJE: NA ROWER W ALPY!
2024-07-04 | 01:00

POMYSŁ NA AKTYWNE WAKACJE: NA ROWER W ALPY!

Rowerowi entuzjaści mogą znaleźć specjalnie przygotowane trasy turystyczne tak w Polsce, jak i w innych częściach Europy. Wiele osób korzysta z EuroVelo
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.