Bezpłatne atrakcje sportowe dla dzieci podczas Poznań Run Expo
- Pomiar szybkości oraz składu masy ciała
- Ćwiczenia zwinnościowe oraz zręcznościowe w ramach specjalnego toru przeszkód z nowoczesnym sprzętem gimnastycznym
- Gry na szybkość reakcji, percepcję oraz szybkość podejmowania decyzji z wykorzystaniem technologii BLAZEPODS oraz FeetLight.
Kiedy: 14 kwietnia 2023 (piątek) od 10:00 – 20:00
Gdzie: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14 - Stoisko Fundacji MultiSport
Wstęp bezpłatny
Podczas wydarzenia Poznań Run Expo w godzinach 10:30-12:00 zorganizowana zostanie „Lekcja WF-U z Mistrzami”. W tym czasie kilkaset dzieci sprawdzi się w specjalnie przygotowanym obwodzie stacyjnym z szeroką gamą konkurencji. Ćwiczenia odbędą się pod opieką trenerów, a rozgrzewkę poprowadzą zdobywcy wielu tytułów mistrzowskich- lekkoatleta Marek Plawgo, wioślarze - Natalia Madaj-Smolińska i Michał Jeliński oraz pływak Kacper Majchrzak.
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: https://runexpo.pl/pl oraz na Facebooku Fundacji MultiSport.
***
Fundacja MultiSport powołana w 2021 przez Benefit Systems skupia swoje działania na grupach najbardziej potrzebujących, promując aktywność prozdrowotną wśród dzieci i młodzieży oraz przełamując stereotypy dotyczące sportu wśród osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie z jej filozofią, dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej powinni mieć wszyscy, bez względu na wiek czy możliwości psychofizyczne. W ramach Fundacji MultiSport działa program Aktywne Szkoły MultiSport, w którym wykwalifikowani trenerzy oraz instruktorzy prowadzą nowoczesne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży m.in. w nowoczesnych klubach fitness. Fundacja MultiSport jest także pomysłodawcą kampanii społecznej Pełni Sportu, której celem jest popularyzacja aktywności ruchowej wśród osób z niepełnosprawnościami, a także zajęć MultiSportowych z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, skierowanych do dzieci korzystających z wychowania przedszkolnego oraz uczniów szkół podstawowych klas I-VI. Celem projektu jest profilaktyka i korekta wad postawy oraz zachęcanie uczniów do regularnej aktywności fizycznej.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.