Bieg na Mount Everest w Warszawie coraz bliżej!

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska@bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Już 15 kwietnia wystartuje siódmy bieg charytatywny Everest Run - tym razem w warszawskim biurowcu Skyliner należącym do Grupy Karimpol. Dochód z tegorocznego wydarzenia przeznaczony zostanie m.in. na zakup sprzętu ratującego życie i zdrowie dzieci. Zapisy na bieg trwają.
24 godziny, 41 pięter Skylinera i 56 wejść na jego szczyt – tyle potrzeba, by wspiąć się na wysokość Mount Everestu (8 848 m n.p.m.) w centrum Warszawy. Nie trzeba jednak rzucać się od razu na głęboką wodę. Można wyznaczyć sobie inny cel, np. Łysicę (4 wejścia), czy Rysy (16 wejść), a wszystko po to, by wspomóc działalność statutową organizatora tego wydarzenia – Fundację Wsparcia Ratownictwa RK.
- Skyliner Everest Run 2023 jest dla nas okazją do zakupu kolejnego wyposażenia ratującego życie i zdrowie małych dzieci, a także do sfinansowania sprzętu szkoleniowego. Ambulans Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK przygotowany do ewakuacji medycznej dzieci, niemowląt i noworodków od roku kursuje pomiędzy Ukrainą a Polską. Nie zapomnę, jak osobiście realizowałem przewóz krytycznie chorego noworodka w inkubatorze do Centrum Zdrowia Dziecka. W czasie wojny w Ukrainie nie miał on szans na przeżycie. Dzięki takim transportom jak ten, udaje się nam uratować chore i poszkodowane dzieci - opowiada Michał Janas, dyrektor Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.
W tym roku w punkcie startowym w lobby biurowca przy Rondzie Daszyńskiego może pojawić się 320 biegaczy indywidualnych i 25 czteroosobowych sztafet. 170 zawodników już zgłosiło swój udział. Uczestnicy biegu wystartują w ośmiu grupach startowych. Listy trzech pierwszych startów (o 9:00, 9:30 i 10:00) zostały już zamknięte. Nadal dołączyć można do pięciu pozostałych - ostatni start przewidziany jest na godzinę 17:00. Na uczestników czekać będą miejsca do odpoczynku i uzupełnienia płynów, posiłek regeneracyjny oraz prysznice, a o ich bezpieczeństwo zadba ekipa ratowników medycznych.
Dzięki przeniesieniu Everest Run do jednego z najwyższych budynków w Warszawie posiadającego najnowszej generacji szybkie windy, liczba miejsc dostępnych dla uczestników zwiększyła się o ponad 50%.
- Skyliner to idealne miejsce do zorganizowania tego typu wydarzenia. Jego wysokość, wewnętrzna infrastruktura i lokalizacja biurowca zapewniają możliwość uczestnictwa w biegu ponad 400 osobom. By wejść na najwyższą górę świata, trzeba będzie pokonać wysokość naszego budynku 56 razy. Uważam, że to fantastyczny sprawdzian własnych możliwości, a przy okazji szansa na wsparcie szczytnej inicjatywy - mówi Szymon Zduńczyk, Executive Director w Karimpol Polska.
Uczestnicy będą zdobywać Everest, pokonując na piechotę kolejne piętra biurowca, a po dotarciu na szczyt, będą transportowani na dół przez dwie przeznaczone do tego windy, które także dołożą pożyteczną cegiełkę do całej akcji.
- Nasze windy będą zwozić zawodników do lobby Skylinera z prędkością 7 metrów na sekundę, a pokonanie ponad 150 metrów zajmie niewiele więcej niż 30 sekund. Z uwagi na fakt, że do góry będą jechać puste, a w dół obciążone, podczas swojej pracy oddadzą do budynku więcej energii elektrycznej, niż same w tym czasie zużyją. To efekt różnicy wagi pomiędzy kabiną a przeciwwagą oraz działania nowoczesnych napędów regeneracyjnych – mówi Wojciech Maciejewski, Dyrektor Regionalny KONE Sp. z o.o.
Zapisać można się nawet w dniu biegu, choć liczba miejsc jest ograniczona. Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz wszystkie szczegóły znajdują się na stronie: https://zapisy.everestrun.pl/
Organizatorem Everest Run Skyliner 2023 jest Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK. Partnerami wydarzenia są: Grupa Karimpol, właściciel Skylinera oraz firma KONE, producent wind, schodów i chodników ruchomych. Partner technologiczny: Intelligent Technologies S.A.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.