Bieg na Mount Everest w Warszawie coraz bliżej!

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Już 15 kwietnia wystartuje siódmy bieg charytatywny Everest Run - tym razem w warszawskim biurowcu Skyliner należącym do Grupy Karimpol. Dochód z tegorocznego wydarzenia przeznaczony zostanie m.in. na zakup sprzętu ratującego życie i zdrowie dzieci. Zapisy na bieg trwają.
24 godziny, 41 pięter Skylinera i 56 wejść na jego szczyt – tyle potrzeba, by wspiąć się na wysokość Mount Everestu (8 848 m n.p.m.) w centrum Warszawy. Nie trzeba jednak rzucać się od razu na głęboką wodę. Można wyznaczyć sobie inny cel, np. Łysicę (4 wejścia), czy Rysy (16 wejść), a wszystko po to, by wspomóc działalność statutową organizatora tego wydarzenia – Fundację Wsparcia Ratownictwa RK.
- Skyliner Everest Run 2023 jest dla nas okazją do zakupu kolejnego wyposażenia ratującego życie i zdrowie małych dzieci, a także do sfinansowania sprzętu szkoleniowego. Ambulans Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK przygotowany do ewakuacji medycznej dzieci, niemowląt i noworodków od roku kursuje pomiędzy Ukrainą a Polską. Nie zapomnę, jak osobiście realizowałem przewóz krytycznie chorego noworodka w inkubatorze do Centrum Zdrowia Dziecka. W czasie wojny w Ukrainie nie miał on szans na przeżycie. Dzięki takim transportom jak ten, udaje się nam uratować chore i poszkodowane dzieci - opowiada Michał Janas, dyrektor Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.
W tym roku w punkcie startowym w lobby biurowca przy Rondzie Daszyńskiego może pojawić się 320 biegaczy indywidualnych i 25 czteroosobowych sztafet. 170 zawodników już zgłosiło swój udział. Uczestnicy biegu wystartują w ośmiu grupach startowych. Listy trzech pierwszych startów (o 9:00, 9:30 i 10:00) zostały już zamknięte. Nadal dołączyć można do pięciu pozostałych - ostatni start przewidziany jest na godzinę 17:00. Na uczestników czekać będą miejsca do odpoczynku i uzupełnienia płynów, posiłek regeneracyjny oraz prysznice, a o ich bezpieczeństwo zadba ekipa ratowników medycznych.
Dzięki przeniesieniu Everest Run do jednego z najwyższych budynków w Warszawie posiadającego najnowszej generacji szybkie windy, liczba miejsc dostępnych dla uczestników zwiększyła się o ponad 50%.
- Skyliner to idealne miejsce do zorganizowania tego typu wydarzenia. Jego wysokość, wewnętrzna infrastruktura i lokalizacja biurowca zapewniają możliwość uczestnictwa w biegu ponad 400 osobom. By wejść na najwyższą górę świata, trzeba będzie pokonać wysokość naszego budynku 56 razy. Uważam, że to fantastyczny sprawdzian własnych możliwości, a przy okazji szansa na wsparcie szczytnej inicjatywy - mówi Szymon Zduńczyk, Executive Director w Karimpol Polska.
Uczestnicy będą zdobywać Everest, pokonując na piechotę kolejne piętra biurowca, a po dotarciu na szczyt, będą transportowani na dół przez dwie przeznaczone do tego windy, które także dołożą pożyteczną cegiełkę do całej akcji.
- Nasze windy będą zwozić zawodników do lobby Skylinera z prędkością 7 metrów na sekundę, a pokonanie ponad 150 metrów zajmie niewiele więcej niż 30 sekund. Z uwagi na fakt, że do góry będą jechać puste, a w dół obciążone, podczas swojej pracy oddadzą do budynku więcej energii elektrycznej, niż same w tym czasie zużyją. To efekt różnicy wagi pomiędzy kabiną a przeciwwagą oraz działania nowoczesnych napędów regeneracyjnych – mówi Wojciech Maciejewski, Dyrektor Regionalny KONE Sp. z o.o.
Zapisać można się nawet w dniu biegu, choć liczba miejsc jest ograniczona. Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz wszystkie szczegóły znajdują się na stronie: https://zapisy.everestrun.pl/
Organizatorem Everest Run Skyliner 2023 jest Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK. Partnerami wydarzenia są: Grupa Karimpol, właściciel Skylinera oraz firma KONE, producent wind, schodów i chodników ruchomych. Partner technologiczny: Intelligent Technologies S.A.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.