Budowa basenu na bydgoskim Miedzyniu. Prace zmierzają ku końcowi
W ramach inwestycji na Miedzyniu powstanie nowoczesny basen, z którego korzystać będą zarówno uczniowie szkoły, jak i lokalna społeczność. Obiekt przeznaczony będzie dla użytkowników w różnym wieku, od niemowlaków po osoby w wieku emerytalnym, o wszystkich stopniach sprawności. Projekt zakłada także zagospodarowanie ternu wokół budynku, a także przygotowanie niezbędnej infrastruktury technicznej.
- Aktualnie na budowie prowadzimy końcowe prace związane z elewacją budynku i zagospodarowaniem okolicznego terenu – mówi Marcin Tryka, Kierownik Projektu z firmy ALSTAL Grupa Budowlana i dodaje: - W sąsiedztwie budynku basenu powstaje też nowy plac zabaw dla najmłodszych. Wewnątrz powstającego obiektu basenu trwają roboty wykończeniowe, takie jak: układanie okładzin ceramicznych, gładzie, malowanie, a także montaż sufitów podwieszanych.
W ramach inwestycji powstanie basen sportowy o wymiarach 25x12,5 m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m z sześcioma torami pływackimi, wyposażonymi w bloki startowe. Dodatkowo w obiekcie znajdą się brodziki dla rodziców z dziećmi o głębokości 0,15 i 0,30 metra.
- Wykonujemy końcowe prace związane ze spawaniem niecek basenowych ze stali nierdzewnej – kontynuuje Marcin Tryka - Z kolei w części technicznej budynku trwa montaż instalacji związanych z obiegiem i uzdatnianiem wody basenowej.
Generalnym wykonawcą inwestycji o wartości blisko 18 mln zł jest bydgoska firma ALSTAL Grupa Budowlana. Przedsiębiorstwo wybudowało już w Bydgoszczy m.in.: Centrum Rekreacji Astoria, lodowisko Torbyd, a także nową siedzibę Instytutu Pamięci Narodowej.
O ALSTAL Grupa Budowlana:
Jesteśmy rodzinną firmą budowlaną ze 100%-owym udziałem kapitału polskiego, która od 45 lat specjalizuje się w generalnym wykonawstwie trudnych i wymagających inwestycji budowlanych. Naszą nadrzędną wartością jest zapewnienie bezpieczeństwa i partnerskich relacji inwestorom, podwykonawcom, dostawcom, a także pracownikom tworzącym siłę organizacji. Naszym największym kapitałem są ludzie tworzący zespół ALSTAL. To ich doświadczenie, zaangażowanie i chęć zmieniania świata na lepszy pozwalają nam stale doskonalić naszą firmę. Zgrany zespół ponad 260 osób tworzą zarówno najwyższej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem oraz młode, dynamiczne i ambitne osoby, które regularnie podnoszą swoje kompetencje.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.