Centrum Biegowe ASICS wspiera entuzjastów sportu
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
8. Cracovia Półmaraton Królewski zbliża się wielkimi krokami. Już 16 października br. tysiące biegaczy z całej Polski zmierzy się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Sponsor techniczny wydarzenia kontynuuje wirtualne spotkania z ekspertami w ramach Centrum Biegowego ASICS, które mogą jeszcze lepiej przygotować do startu w imprezie kończącej sezon biegowy.
Cracovia Półmaraton Królewski odbędzie się już po raz ósmy, na zakończenie sezonu biegowego. Niewątpliwą atrakcją jest lokalizacja mety – w TAURON Arenie Kraków. Wydarzenie spotkało się ze znakomitym odbiorem środowiska biegowego. Pierwsza odsłona Cracovia Półmaraton Królewski została wyróżniona nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera w kategorii "debiut" podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie.
W Centrum Biegowym ASICS można umówić się na bezpłatną, indywidualną konsultację z fizjoterapeutą, dietetykiem oraz specjalistą produktowym. Spotkania online z ekspertami rozpoczną się we wtorek, 4 października i zakończą dokładnie trzy dni przed startem Cracovia Półmaraton Królewski – w czwartek, 13 października. Dedykowana platforma online jest miejscem, w którym można zdobyć niezbędną wiedzę, potrzebną do świadomego uprawiania sportu. Na spotkania można zapisać się poprzez stronę www.centrumbiegoweasics.pl.
Eksperci:
Dietetyk – Monika Czyż-Cupryś
Fizjoterapeuta – Magdalena Nowosielska
Specjaliści produktowi – Kacper Kościelniak / Bartłomiej Kusiak
Sylwetki ekspertów:
Monika Czyż-Cupryś
Swoje pierwsze buty biegowe założyłam siedem lat temu i choć początkowo była to trudna miłość z długimi przerwami, to ostatecznie trzy lata temu przepadłam zakochana w niej po uszy! Na co dzień spełniam się jako dietetyk, pomagając innym zarówno żyć zdrowiej, jak i osiągać coraz lepsze wyniki sportowe. Poza pasją do aktywności fizycznej i dietetyki - kocham podróże. Bieganie, zachód słońca i lokalne jedzenie w każdym nowym miejscu to mój must have!
Magdalena Nowosielska
Fizjoterapeutka po Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i wielu szkoleniach z zakresu terapii manualnej FRS, igłoterapii i terapii narzędziowych, treningu w ciąży oraz po porodzie i ciąży. Swój zawód wykonuje z pasji i zamiłowania do pracy z pacjentami, ich kontuzjami, a także prowadzeniu ich ku bieganiu z przyjemnością. Bieganie to jej hobby – daje spokój, harmonię i zdrowe ciało w zdrowym duchu. Prywatnie mama rocznych bliźniaczek.
Bartłomiej Kusiak
Brand Trainer marki ASICS. Prawdziwy pasjonat sportu, który sportową ciekawość zaspokaja między innymi pracując blisko produktów technologicznych ASICS. Po pracy aktywnie spędzam każdą wolną chwilę, nie jestem zwolennikiem lenistwa.
Kacper Kościelniak
Zapalony miłośnik biegów górskich – trener i biegacz. W przeszłości trenowałem biegi narciarskie, dziś robię to dla przyjemności w myśl hasła – „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Bieganie jest dla mnie najlepszą formą samodyscypliny, a zarazem daje mi poczucie wolności i spełnienia. Kocham podróże, gry komputerowe i planszowe, a także muzykę lat 80.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.