Komunikaty PR

#CrossChallenge z Avalon Active

2022-05-05  |  12:40
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active, prowadzone przez Fundację Avalon, jedną z największych organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozpoczyna challenge na Facebooku pod hasztagiem #CrossChallenge. Akcja, której start został zaplanowany na 9 maja ma zachęcić do drobnych aktywności osoby o różnym poziomie sprawności fizycznej. Przygotowane przez fizjoterapeutów Fundacji Avalon filmy będą publikowane każdego dnia na fanpage Fundacji. Zapraszamy do udziału!

Jak wziąć udział w #CrossChallenge?

Przez siedem dni fizjoterapeuci z Avalon Active będą publikować na kanale Fundacji Avalon na Facebooku filmiki z ćwiczeniami do powtórzenia których będą zapraszali internautów. Ćwiczenia o charakterze ogólnorozwojowym będzie można wykonać na dwóch poziomach – podstawowym i zaawansowanym. W ciągu challenge’owego tygodnia uczestnicy wzmocnią stabilizację tułowia, czyli core ciała, mięśnie obręczy kończyny górnej oraz dolnej i będą trenować równowagę w przestrzeni. Uczestnicy #CrossChallenge będą mieli za zadanie w komentarzu zamieścić film lub zdjęcie dokumentujące to, jak wykonują ćwiczenia proponowane na cały dzień. Każdy kolejny dzień tego wyzwania będzie swego rodzaju niespodzianką, ponieważ rodzaj ćwiczeń nie będzie wcześniej zapowiedziany.

Po co challenge?

Akcja #CrossChallange to nie tylko zabawa w mediach społecznościowych. Celem sportowego wyzwania jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami, promocja aktywności, czyli cross treningu realizowanego stacjonarnie i online przez Fundację, promocja fizjoterapii oraz zwiększenie świadomości potrzeby zachowania regularności ćwiczeń.

"Zachęcamy wszystkich do wzięcia w naszym sportowym wyzwaniu. Być może dla kogoś to będzie dobra okazja do rozpoczęcia swojej przygody z aktywnością fizyczną. Zapraszamy do wzięcia udziału w #CrossChallenge, ponieważ jest to okazja do dobrej zabawy oraz do zadbania o swoją kondycję". - Katarzyna Milczarek, koordynatorka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active

Aktywna Rehabilitacja dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active prowadzi rehabilitację dla wszystkich osób z niepełnosprawnością ruchową, które ukończyły 16 lat. Grono niesamowitych specjalistów, niezwykle zaangażowanych w pomoc osobom z niepełnosprawnościami prowadzi nie tylko terapię na sali, ale również aktywności sportowe dostosowane do potrzeb rehabilitacyjnych osób z niepełnosprawnościami. W ramach Avalon Active podopieczni mogą wziąć udział w takich zajęciach jak joga, cross trening, zumba, wspinaczka i wiele innych zajęć sportowych.

Pytania i zgłoszenia dotyczące rehabilitacji można kierować mailowo na adres fundacja@fundacjaavalon.pl lub podjąć kontakt telefoniczny 796 324 328. Pracownicy Fundacji Avalon czekają na pytania od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 - 21:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Zachęcamy do śledzenia profilu Fundacji Avalon na Facebooku!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.