Komunikaty PR

Cykl Milko Mazury MTB dojechał do mety – podsumowanie sezonu 2020

2020-09-25  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania Team ( 2.94 MB )

Osiem etapów to łącznie ponad 1000 km przejechanych przez pasjonatów tej dyscypliny w słońcu i deszczu, na trudnych technicznych trasach, ale zawsze wśród pięknych mazurskich krajobrazów.

Mazury - kolarski region

Milko Mazury MTB to cykliczna impreza kolarska, która na przestrzeni kilku lat zyskała rangę jednej z największych w Polsce północno-wschodniej. Fani kolarstwa już po raz piąty mogli podziwiać sportowe zmagania nie tylko amatorów, ale i zawodowców na trasach zlokalizowanych na obszarze Zielonych Płuc Polski. Kolarze ścigali się na czterech dystansach PRO, EXPERT, HOBBY i FUN zróżnicowanych nie tylko długością, ale także stopniem trudności. Wszelkie informacje i szczegółowe wyniki mazurskiego cyklu znajdują się na stronie www.mazurymtb.pl.

„Tegoroczne starty stały pod znakiem zapytania ze względu na panującą pandemię. Jednak organizatorzy, zawodnicy, ale także Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol jako sponsor tytularny, dołożyli wszelkich starań, by zawody Milko Mazury MTB mogły odbyć się w tym trudnym czasie również dla sportu. Opracowano nowy dwudniowy harmonogram wyścigów, który pozwolił na sprawny przebieg zawodów, a każdy etap był prawdziwym kolarskim świętem, cieszącym się wyjątkowo dużym zainteresowaniem kibiców i frekwencją zawodników. Cieszymy się, że zawody te na stałe wpisały się w kalendarz kolarski, a tym samym produkty Mlekpolu utożsamiane są z aktywnością i zdrowym stylem życia” – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu SM Mlekpol.

Mlekpol Team z sukcesami

Trasy Milko Mazury MTB okazały się szczęśliwe dla zawodników Mlekpol Team. Bartłomiej Klus był pierwszy w klasyfikacji generalnej w kategorii Expert, Igor Kubacki zajął drugie miejsce w kategorii Hobby. Cała drużyna aktywnie uczestniczyła w tegorocznej edycji oraz zdobywała tytuły pod brandem Mlekpolu, wspierając się i wprowadzając bardzo dużo pozytywnej energii. W generalnej klasyfikacji drużyn Mlekpol Team uplasował się na ósmej pozycji.

Rozrywka dla całej rodziny

Kolarskie zmagania to znakomity pomysł na spędzenie czasu nie tylko aktywnie, ale przede wszystkim z całą rodziną, ponieważ Milko Mazury MTB, to także wydarzenie dla najmłodszych. W tym sezonie adepci kolarstwa rywalizowali w ramach Nickelodeon Race - Liga Szkółek Kolarskich w czterech kategoriach wiekowych. Dla najmłodszych fanów jednośladów na terenach Miasteczek Sportowych powstawały trasy Łaciate Junior Strider Racing. Marka Łaciate Junior promowała aktywny tryb życia i zdrowe współzawodnictwo wśród dzieci.

Mistrzostwa Polski 2020

W trakcie długiego sierpniowego weekendu w Mrągowie odbyło się także wydarzenie o randze krajowej. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim MTB XCO / XCR to jedna z najważniejszych imprez w kolarskim kalendarzu. Już po raz kolejny SM Mlekpol była ich sponsorem strategicznym. Do rywalizacji stanęła czołówka polskiego kolarstwa górskiego. Mistrzami Polski 2020 zostali Maja Włoszczowska, która obroniła zeszłoroczny tytuł oraz Krzysztof Łukasik, który o 45 sekund pokonał Mistrza Polski 2019 – Bartłomieja Wawaka.

Gwiazdy kolarstwa

Wśród kolarskiej elity ścigającej się na trasach spotkać można było prawdzie gwiazdy. Tegoroczna Mistrzyni – Maja Włoszczowska po raz czternasty w karierze założyła zwycięską koszulkę z orłem, a na mecie pojawiła się przed drugą zawodniczką z ponad minutową przewagą. Chociaż, jak sama przyznała, martwiła się przed startem o swoją formę i skuteczność przygotowań w okresie pandemii. W zmaganiach Milko Mazury MTB udział brał także Marcin Białobłocki, mistrz Europy z 2016 roku, dwukrotny uczestnik mistrzostw świata i zwycięzca 7. etapu Tour de Pologne 2015. Swoją obecnością mazurskie trasy zaszczycił też Artur Korc, srebrny medalista paraolimpijski z Londynu oraz brązowy z Pekinu.

Wszyscy razem w szczytnym celu

Podczas zawodów wszyscy uczestnicy i goście mogli degustować jogurty pitne Milko, a nakrętki z opakowań pustych butelek wędrowały do specjalnie przygotowanych pojemników. Zbiory zostaną spieniężone i przekazane na wyjazd wakacyjny podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie.

Po więcej informacji na temat zdrowego stylu życia i porad dotyczących aktywności fizycznej zapraszamy na: ruszajzmilko.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Zimowa, baśniowa przygoda dla młodych starszych gości – bezpiecznie i zdrowo Biuro prasowe
2020-10-28 | 13:15

Zimowa, baśniowa przygoda dla młodych starszych gości – bezpiecznie i zdrowo

W 2020 roku wiele się działo w dolinie Stubai. Ten dość trudny rok, powoli dobiega końca. To dobry czas by się odprężyć, odzyskać harmonię między ciałem i duszą. Cóż lepszego
Sport 10 stypendiów dla młodych sportowców w ramach akcji „W swoim żywiole”
2020-10-27 | 11:00

10 stypendiów dla młodych sportowców w ramach akcji „W swoim żywiole”

Do 15 listopada br. trwają zgłoszenia do programu dla młodych sportowców „W swoim żywiole”, którego inicjatorem jest firma Aquaphor. Do wygrania jest 10
Sport Dla miłośników outdooru. Marka Outventure dostępna w GO Sport
2020-10-13 | 10:40

Dla miłośników outdooru. Marka Outventure dostępna w GO Sport

Sieć sklepów sportowych jest teraz jedynym miejscem, w którym pasjonaci outdoor’owych przygód znajdą produkty tej marki i tym samym zaopatrzą się w niezbędne do

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Anna Nowak-Ibisz: Gdy u nas promowało się dezodoranty, Niemki zaczynały wcierać w pachy sok z cytryny. Obecnie polskie firmy również idą tą drogą

Według prezenterki telewizyjnej polska kuchnia wyróżnia się na tle świata. Potrawy, które serwują rodzimi kucharze, odznacza przede wszystkim przywiązanie do tradycji. Korzystanie z dawnych receptur nie oznacza jednak nudy. Eksperymenty pomagają bowiem stworzyć nową jakość i uczynić dania ciekawymi. Anna Nowak-Ibisz zaznacza, że w trakcie ostatnich lat manufaktury stały się bardzo popularne. Przyznaje, że jest miłośniczką kosmetyków wytwarzanych w małych, rodzinnych firmach.

 
 

Handel

W czasie pandemii Polacy chętniej sięgają po polską żywność. Zwracają też coraz większą uwagę na jej jakość

Konsumenci w Polsce przykładają coraz większą wagę do jakości produktów żywnościowych. 72 proc. przy wyborze zwraca uwagę na ich skład, a 62 proc. chciałoby kupować więcej artykułów bio, choć na ogół barierą jest ich wysoka cena. Ponad połowa Polaków, sięgając po takie produkty, nie ma też pewności co do ich prawdziwego źródła pochodzenia. To oznacza, że konsumenci potrzebują dodatkowej informacji, a producenci – większej promocji swoich jakościowych wyrobów. Temu właśnie służy konkurs „KUKBUK Poleca”, który od czterech lat nagradza najlepszą polską żywność i wyroby regionalne. A w dobie pandemii żywność od krajowych dostawców jest wśród Polaków coraz popularniejsza.

Medycyna

Naukowcy opracowali urządzenie do noszenia umożliwiające komunikowanie się osobom z paraliżem twarzy. Sprawdzi też skuteczność leczenia [DEPESZA]

Stwardnienie zanikowe to choroba, która prowadzi do zaniku mięśni, także tych, które pozwalają mówić. Szacuje się, że nawet 75 proc. osób, u których zdiagnozowano ALS, będzie potrzebować jakiejś formy pomocy, aby skutecznie się komunikować. Naukowcy z MIT stworzyli niewidoczny czujnik dla chorych, który przymocowany do twarzy mierzy drobne ruchy, takie jak drganie lub uśmiech. W ten sposób pacjenci mogą przekazywać emocje.