Cykl Milko Mazury MTB ukończony – podsumowanie sezonu 2022
W miniony weekend (17-18 września) odbył się ostatni etap kolarskich zmagań w ramach tegorocznego cyklu Milko Mazury MTB. Sponsorem tytularnym przedsięwzięcia niezmiennie była marka Milko, która zachęca Polaków do aktywnego i zdrowego stylu życia. W tym sezonie blisko 3 000 pasjonatów kolarstwa przemierzało niezwykle malownicze tereny Warmii i Mazur, odwiedzając 2 województwa i łącznie 10 miast, w tym debiutujące Stare Jabłonki oraz Kwidzyn w województwie pomorskim.
Za nami już siódma edycja jednej z największych kolarskich imprez sportowych, organizowanych w Polsce północno-wschodniej. W tym roku zarówno zawodowcy, jak i amatorzy wytrwale ścigali się na czterech różnych dystansach – PRO, EXPERT, HOBBY, a także FUN. Zróżnicowanie tras pod względem długości i trudności dostarczało dodatkowych emocji, a rozlokowanie ich w tak pięknej części naszego kraju, napawało optymizmem zarówno zawodników, jak i szerokie grono kibiców. W tegorocznej odsłonie wydarzenia zadebiutował dystans Electofun EBike Race, stworzony z myślą o fanach rowerów elektrycznych. Jest to jedyny cykliczny wyścig tego typu w Polsce.
Jesteśmy niezwykle dumni, że jako SM Mlekpol – producent marki Milko i Łaciate Junior, sponsor tytularny wydarzenia, możemy wspierać i promować aktywność fizyczną wśród dorosłych, a także dzieci i młodzieży. Marka Milko od lat popularyzuje zdrowy i aktywny styl życia – jest to dla nas wartość nadrzędna. Wraz z organizatorami przedsięwzięcia dołożyliśmy wszelkich starań, by to kolarskie święto i tym razem spełniło oczekiwania uczestników i kibiców, dostarczając im emocji pełnych ducha sportowej rywalizacji – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu SM Mlekpol.
Mlekpol Team nie zawiódł
W tegorocznym Milko Mazury MTB drużyna Mlekpolu może pochwalić się świetnymi wynikami. W generalnej klasyfikacji drużyn Mlekpol uzyskał znakomity rezultat – zajął trzecie miejsce, tym samym pokonując pozostałe 40 zespołów. Nie zabrakło również sukcesów indywidualnych zawodników drużyny Mlekpolu: Igor Kubacki zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej dystansu PRO, w kategorii Open mężczyzn, Katarzyna Salik zajęła drugie miejsce w klasyfikacji EXPERT, w kategorii Open kobiet, natomiast pracownik SM Mlekpol — Wiesław Zalewski, który znakomicie łączy pracę zawodową z pasją, zwyciężył w kategorii EM5.
Łaciate Junior wspiera kolarską pasję wśród najmłodszych
Milko Mazury MTB to znakomita propozycja zarówno dla doświadczonych kolarzy, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rywalizacją sportową na dwóch kółkach. Głównym zmaganiom kolarskim towarzyszyły wyścigi Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich. Dzieci w wieku szkolnym mogły zmierzyć się z adeptami szkółek kolarskich. Regularnie na starcie stawało ok. 100 młodych dobrze rokujących zawodników. Dodatkowo współpraca marki Łaciate i Strider pozwoliła przygotować również niesamowitą atrakcję dla przedszkolaków. Dzieci mogły przez dwa dni brać udział w warsztatach i zmierzyć się w rywalizacji z innymi uczestnikami.
Kolarskie zmagania to znakomity sposób na spędzenie czasu nie tylko aktywnie, ale przede wszystkim rodzinnie. Serwowane podczas zawodów produkty Milko oraz Łaciate dodawały energii zawodnikom, a ich bliskim towarzyszyły w aktywnym kibicowaniu.
Do zobaczenia w następnym sezonie!
Zakończyliśmy Milko Mazury MTB 2022. Rozegraliśmy dziesięć dwudniowych etapów. Imponująca frekwencja i pozytywne opinie zawodników, a także ich rodzin udowodniły, że to był bardzo dobry sezon — mówi Arkadiusz Cała, organizator Milko Mazury MTB. – Wszystkich miłośników kolarstwa górskiego zapraszam na Mazury już w przyszłym roku. Już nie możemy doczekać się sezonu 2023! Wszelkie informacje organizacyjne oraz szczegółowe wyniki cyklu znajdują się na stronie www.mazurymtb.pl — dodaje.
Po więcej informacji na temat zdrowego stylu życia i porad dotyczących aktywności fizycznej zapraszamy na: ruszajzmilko.pl.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.