Komunikaty PR

Czas na aktywność – złap energię!

2020-05-18  |  11:15

Wiosna to idealny czas na rozpoczęcie aktywności fizycznej. Dzięki wyższym temperaturom i promieniami słońca wpadającymi przez okno, jesteśmy bardziej skłonni do ruchu na świeżym powietrzu. Dowiedz się jaki typ wysiłku możesz wdrożyć do swojego życia, by piękną pogodę zamienić na profity dla zdrowia.

Ruch na dworze posiada o wiele więcej zalet niż ten praktykowany w zamkniętych pomieszczeniach. Spędzając czas na zewnątrz dotleniamy organizm, a także dostarczamy mu witaminę D, poprawiając tym samym nasz układ odpornościowy - i nasze samopoczucie.

Spacer

Wędrówki to sposób aktywności fizycznej, do którego nie potrzebujemy specjalnego, drogiego wyposażenia. Wystarczą nam tylko chęci i wygodne buty.  Regularne spacery przynoszą ze sobą masę pozytywnych rezultatów. Wystarczy już 15000 kroków dziennie, aby poczuć różnicę z naszym samopoczuciu. Ta najłatwiejsza forma aktywności fizycznej wspomaga metabolizm, redukując tym samym tkankę tłuszczową. Nasz organizm staje się także lepiej dotleniony, przez co przybywa nam energii. Jednocześnie każdą formą ruchu wzmacniamy nasz układ immunologiczny. Dodatkowo regularnie chodząc na wędrówki, zmniejszysz ryzyko wystąpienia poważnych chorób, takich jak cukrzyca czy problemy z sercem.

Korzyści wynikające z regularnych spacerów także możemy dostrzec w swoim samopoczuciu. Pomagają nam zredukować stres oraz ułatwiają zasypianie. Jak widać taka regularna aktywność niesie za sobą wiele pozytywnych skutków, a do tego jest dostępna dla każdego.

Prace ogrodowe

Uprawianie ogrodu to sposób na ruch, który łączy przyjemne z pożytecznym.

Prace w ogrodzie porównywane są nawet z ćwiczeniami na siłowni. Podczas 30 minutowej aktywności możemy spalić aż 180 kcal! Co przy odpowiedniej diecie, skutkuje pozbyciem się tkanki tłuszczowej oraz przyśpieszeniem metabolizmu.  Dodatkowo taki sposób aktywności ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, zmniejszając ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Zwiększa także obecność witaminy D w naszym organizmie, która poprawia kondycje naszych kości oraz cery.

Wsparcie podczas aktywności

Podczas wzmożonego wysiłku fizycznego należy wspierać organizm, który potrzebuje sił witalnych. Warto sięgnąć po dobroczynne Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe firmy REUTTER, której eksperci przykładają dużą wagę do wysokiej jakości produktów. Zawarty w nich żeń-szeń słynie aż z 200 aktywnych substancji. Doskonale odżywia organizm, przywracając energię na dalsze działanie. Redukuje zmęczenie oraz podnosi witalność. Dodatkowo w połączeniu z wysiłkiem fizycznym na świeżym powietrzu wspomoże redukcję wagi, dzięki czemu możemy cieszyć się zdrową sylwetką.  Oprócz żeń-szenia, w oryginalnej recepturze cukierków, znajdziemy również w pełni naturalny ekstrakt z imbiru, bogaty w witaminę C, B, A oraz K. Uodparnia nasz organizm, hamując działanie chorobotwórczych drobnoustrojów. Polepsza również krążenie krwi, przez co nasz metabolizm zostaje przyśpieszony.

Korzystajmy z ciepłych dni i dbajmy o nasz organizm, poprzez dowolnie wybrane aktywności. Zrezygnujmy z siedzącego trybu życia, zastępując go przyjemnymi spacerami, pracami w ogrodzie, czy innymi ćwiczeniami na świeżym powietrzu.

Cieszące się zaufaniem klientów Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe oraz inne, także od znanej firmy Reutter (cukierki: aloesowe, szałwiowe, głogowe, pokrzywowe, melisowe, walerianowe etc.) z zawartością ekstraktów roślinnych znajdziemy w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich. Produkty Reuttera to znakomita niemiecka technologia produkcji!

Warto dodać, że ziołowy sok po otwarciu często szybko ulega zwietrzeniu, natomiast ziołowy ekstrakt zamknięty w cukierku pozostaje pełnowartościowy.

Poza tym w cukierkach ziołowych firmy Reutter znajdują się ekstrakty roślin, czyli ich wyciągi, a nie soki. Czytajmy etykiety, wybierajmy produkty sprawdzone, dobrego z doświadczeniem producenta i cieszmy się zdrowiem przez długie lata.

Sugerowana cena detaliczna: ok. 8 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Sportowcu, nawodnij się sam! Biuro prasowe
2020-07-09 | 16:00

Sportowcu, nawodnij się sam!

Każdy miłośnik sportu wie, że intensywnie trenując, zwłaszcza latem, należy dużo pić i uzupełniać elektrolity. Ale czym są te tajemnicze substancje? W tym sezonie sportowym postawmy na
Sport Fitness na tarasie w Galerii Młociny!
2020-07-08 | 13:08

Fitness na tarasie w Galerii Młociny!

Lipiec na Bielanach z całą pewnością zachwyci niejednego miłośnika aktywności fizycznych. Galeria Młociny przygotowała szereg atrakcji, w ramach których w każdy wtorek, środę
Sport 505 wraca na wodę!
2020-07-08 | 10:20

505 wraca na wodę!

Puchar Polski 2020 Pomimo okresu niepewności, 11 lipca załogi klasy 505 powracają na wodę w ramach regat Lotos Nordcup w Gdańsku. Ze względu na stratę całego kwietnia i maja, w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Powoli wracamy do planowych zabiegów i wizyt u lekarzy. Telemedycyna może pomóc w walce z rosnącymi kolejkami

Pandemia przyczyniła się do skokowego wzrostu popularności telemedycyny. Już na początku większość szpitali, przychodni i placówek medycznych wprowadziła zdalne konsultacje online i przez telefon, co umożliwiło zasięgnięcie porady lekarza, a także  wystawienie zwolnienia, skierowania czy recepty bez konieczności osobistego kontaktu. Do tej formy przekonali się zarówno lekarze, jak i pacjenci. Aż 74 proc. pacjentów chce korzystać z telemedycyny nawet po zakończeniu pandemii – wynika z badań Grupy LUX MED. Obecnie firma dostarcza prawie 20 tys. usług telemedycznych dziennie.

Handel

Co czwarty internauta woli robić zakupy w sieci niż w tradycyjnych sklepach. Rozszerzona rzeczywistość może zmniejszyć liczbę zwrotów

Migracja konsumentów z trybu offline do online trwa już od dawna, ale pandemia SARS-CoV-2 okazała się katalizatorem, który przyspieszył ten proces. W sieci kupuje już 72 proc. Polaków, a więcej niż co czwarty częściej wybiera obecnie ten kanał zakupowy m.in. ze względu na wygodę, szybkość i większe bezpieczeństwo. Zyskały kategorie, które w e-commerce dobrze radziły sobie już wcześniej, jak moda i uroda czy elektronika, ale Polacy przekonali się również do kupowania w internecie produktów spożywczych. Rosnącą rolę w e-zakupach odgrywają technologie, jak np. rozszerzona rzeczywistość, które pozwalają lepiej dopasować produkt i zminimalizować ryzyko zwrotów.

 

Serwis specjalny

Przez koronawirusa Polki obawiają się o swoją zawodową przyszłość. Co trzecia rozważa wyjazd do pracy za granicę

Pandemia koronawirusa ma wpływ na życie zawodowe niemal 70 proc. Polek, głównie młodych. Dla wielu z nich jest to wpływ negatywny – pracę już straciło 15 proc., a 18 proc. pracuje w mniejszym wymiarze czasu – wynika z badania IQS na zlecenie Promedica24. W związku z tym coraz więcej kobiet szuka pracy za granicą. Co trzecia przyznaje, że rozważa emigrację zarobkową, przede wszystkim do Niemiec. Ponad 20 proc. z nich chciałoby podjąć pracę przy opiece nad seniorami.