Komunikaty PR

Czas na aktywność – złap energię!

2020-05-18  |  11:15

Wiosna to idealny czas na rozpoczęcie aktywności fizycznej. Dzięki wyższym temperaturom i promieniami słońca wpadającymi przez okno, jesteśmy bardziej skłonni do ruchu na świeżym powietrzu. Dowiedz się jaki typ wysiłku możesz wdrożyć do swojego życia, by piękną pogodę zamienić na profity dla zdrowia.

Ruch na dworze posiada o wiele więcej zalet niż ten praktykowany w zamkniętych pomieszczeniach. Spędzając czas na zewnątrz dotleniamy organizm, a także dostarczamy mu witaminę D, poprawiając tym samym nasz układ odpornościowy - i nasze samopoczucie.

Spacer

Wędrówki to sposób aktywności fizycznej, do którego nie potrzebujemy specjalnego, drogiego wyposażenia. Wystarczą nam tylko chęci i wygodne buty.  Regularne spacery przynoszą ze sobą masę pozytywnych rezultatów. Wystarczy już 15000 kroków dziennie, aby poczuć różnicę z naszym samopoczuciu. Ta najłatwiejsza forma aktywności fizycznej wspomaga metabolizm, redukując tym samym tkankę tłuszczową. Nasz organizm staje się także lepiej dotleniony, przez co przybywa nam energii. Jednocześnie każdą formą ruchu wzmacniamy nasz układ immunologiczny. Dodatkowo regularnie chodząc na wędrówki, zmniejszysz ryzyko wystąpienia poważnych chorób, takich jak cukrzyca czy problemy z sercem.

Korzyści wynikające z regularnych spacerów także możemy dostrzec w swoim samopoczuciu. Pomagają nam zredukować stres oraz ułatwiają zasypianie. Jak widać taka regularna aktywność niesie za sobą wiele pozytywnych skutków, a do tego jest dostępna dla każdego.

Prace ogrodowe

Uprawianie ogrodu to sposób na ruch, który łączy przyjemne z pożytecznym.

Prace w ogrodzie porównywane są nawet z ćwiczeniami na siłowni. Podczas 30 minutowej aktywności możemy spalić aż 180 kcal! Co przy odpowiedniej diecie, skutkuje pozbyciem się tkanki tłuszczowej oraz przyśpieszeniem metabolizmu.  Dodatkowo taki sposób aktywności ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, zmniejszając ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Zwiększa także obecność witaminy D w naszym organizmie, która poprawia kondycje naszych kości oraz cery.

Wsparcie podczas aktywności

Podczas wzmożonego wysiłku fizycznego należy wspierać organizm, który potrzebuje sił witalnych. Warto sięgnąć po dobroczynne Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe firmy REUTTER, której eksperci przykładają dużą wagę do wysokiej jakości produktów. Zawarty w nich żeń-szeń słynie aż z 200 aktywnych substancji. Doskonale odżywia organizm, przywracając energię na dalsze działanie. Redukuje zmęczenie oraz podnosi witalność. Dodatkowo w połączeniu z wysiłkiem fizycznym na świeżym powietrzu wspomoże redukcję wagi, dzięki czemu możemy cieszyć się zdrową sylwetką.  Oprócz żeń-szenia, w oryginalnej recepturze cukierków, znajdziemy również w pełni naturalny ekstrakt z imbiru, bogaty w witaminę C, B, A oraz K. Uodparnia nasz organizm, hamując działanie chorobotwórczych drobnoustrojów. Polepsza również krążenie krwi, przez co nasz metabolizm zostaje przyśpieszony.

Korzystajmy z ciepłych dni i dbajmy o nasz organizm, poprzez dowolnie wybrane aktywności. Zrezygnujmy z siedzącego trybu życia, zastępując go przyjemnymi spacerami, pracami w ogrodzie, czy innymi ćwiczeniami na świeżym powietrzu.

Cieszące się zaufaniem klientów Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe oraz inne, także od znanej firmy Reutter (cukierki: aloesowe, szałwiowe, głogowe, pokrzywowe, melisowe, walerianowe etc.) z zawartością ekstraktów roślinnych znajdziemy w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich. Produkty Reuttera to znakomita niemiecka technologia produkcji!

Warto dodać, że ziołowy sok po otwarciu często szybko ulega zwietrzeniu, natomiast ziołowy ekstrakt zamknięty w cukierku pozostaje pełnowartościowy.

Poza tym w cukierkach ziołowych firmy Reutter znajdują się ekstrakty roślin, czyli ich wyciągi, a nie soki. Czytajmy etykiety, wybierajmy produkty sprawdzone, dobrego z doświadczeniem producenta i cieszmy się zdrowiem przez długie lata.

Sugerowana cena detaliczna: ok. 8 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Poczuj różnicę w nowych modelach marki ASICS Biuro prasowe
2020-08-06 | 18:00

Poczuj różnicę w nowych modelach marki ASICS

Komfort, ochrona, prędkość i trakcja – te określenia butów do biegania stanowią o sile kolekcji marki ASICS na sezon jesień-zima 2020. Kultowe  modele w nowej odsłonie
Sport Piwo bezalkoholowe jako naturalny izotonik? Spróbuj sam!
2020-08-05 | 17:00

Piwo bezalkoholowe jako naturalny izotonik? Spróbuj sam!

Bezalkoholowe piwo Tichauer, warzone naturalnie w oparciu o ponad 120-letnie receptury to świetny izotonik pełen składników mineralnych takich jak witaminy z grupy B, potas, wapń,
Sport Robert Burneika w Fantasyexpo
2020-08-04 | 14:00

Robert Burneika w Fantasyexpo

Do portfolio gwiazd stale współpracujących z Fantasyexpo dołącza Robert Burneika, znany także jako Hardkorowy Koksu. Burneika to były kulturysta, zawodnik MMA a przede wszystkim

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Gwiazdy

Anna Korcz: Jurata jest najpiękniejsza na świecie. Skradła moje serce i przyjeżdżam tu od 30 lat

Aktorka tłumaczy, że ze wszystkich miejscowości położonych nad Morzem Bałtyckim Juratę darzy szczególnym sentymentem. Anna Korcz bardzo często ją odwiedza, w konsekwencji z łatwością zauważa zmiany, jakie zachodzą w zagospodarowaniu tamtejszego terenu. Otwarcie przyznaje, że nie wszystkie jej się podobają. Zaznacza, że estetyką nowo powstałych budowli często rządzi przypadek. To czyni zabudowę dużo mniej spójną i w rezultacie negatywnie wpływa na wygląd miasta.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Zdrowie

Michał Piróg: Kobiety chore na raka w ostatniej kolejności myślą o sobie. Chcą wyzdrowieć przede wszystkim dla dzieci

Tancerz wziął udział w tegorocznej edycji kampanii społecznej Dotykam = Wygrywam, której głównym celem jest profilaktyka raka piersi. Tłumaczy, że przez udział w akcji chce przede wszystkim wesprzeć swoje koleżanki, kobiety z rodziny i bliskie mu osoby, które borykają się z chorobą. Michał Piróg zwraca uwagę, że diagnoza zmienia w życiu kobiety i jej rodziny priorytety. Zauważa także, że podczas leczenia niezwykle ważne jest pozytywne myślenie. Patrzenie w przyszłość z optymizmem może nie tylko pomóc w kryzysowych momentach, lecz także realnie wpłynąć na przebieg choroby.

Teatr

Katarzyna Pakosińska: W trudnych czasach kulturę zawsze zostawia się na koniec. Artyści nie wiedzą, jak będzie wyglądać ich sytuacja

Aktorka tłumaczy, że wielomiesięczna pandemia bardzo dotkliwie wpłynęła na sektor kultury. Pozbawieni pracy artyści nie mogli liczyć na wsparcie, a ich sytuacja mimo upływu czasu nadal pozostaje trudna. Mimo wyraźnego kryzysu działania związane z usprawnieniem instytucji kulturalnych nadal nie są doprecyzowane. To powoduje, że aktorzy i muzycy zaczynają obawiać się o swoją przyszłość. Katarzyna Pakosińska pociesza jednak kolegów i koleżanki z branży. Tłumaczy, że nie należy tracić nadziei, ponieważ myśląc pozytywnie, można wiele zyskać.