Komunikaty PR

Czas na aktywność – złap energię!

2020-05-18  |  11:15

Wiosna to idealny czas na rozpoczęcie aktywności fizycznej. Dzięki wyższym temperaturom i promieniami słońca wpadającymi przez okno, jesteśmy bardziej skłonni do ruchu na świeżym powietrzu. Dowiedz się jaki typ wysiłku możesz wdrożyć do swojego życia, by piękną pogodę zamienić na profity dla zdrowia.

Ruch na dworze posiada o wiele więcej zalet niż ten praktykowany w zamkniętych pomieszczeniach. Spędzając czas na zewnątrz dotleniamy organizm, a także dostarczamy mu witaminę D, poprawiając tym samym nasz układ odpornościowy - i nasze samopoczucie.

Spacer

Wędrówki to sposób aktywności fizycznej, do którego nie potrzebujemy specjalnego, drogiego wyposażenia. Wystarczą nam tylko chęci i wygodne buty.  Regularne spacery przynoszą ze sobą masę pozytywnych rezultatów. Wystarczy już 15000 kroków dziennie, aby poczuć różnicę z naszym samopoczuciu. Ta najłatwiejsza forma aktywności fizycznej wspomaga metabolizm, redukując tym samym tkankę tłuszczową. Nasz organizm staje się także lepiej dotleniony, przez co przybywa nam energii. Jednocześnie każdą formą ruchu wzmacniamy nasz układ immunologiczny. Dodatkowo regularnie chodząc na wędrówki, zmniejszysz ryzyko wystąpienia poważnych chorób, takich jak cukrzyca czy problemy z sercem.

Korzyści wynikające z regularnych spacerów także możemy dostrzec w swoim samopoczuciu. Pomagają nam zredukować stres oraz ułatwiają zasypianie. Jak widać taka regularna aktywność niesie za sobą wiele pozytywnych skutków, a do tego jest dostępna dla każdego.

Prace ogrodowe

Uprawianie ogrodu to sposób na ruch, który łączy przyjemne z pożytecznym.

Prace w ogrodzie porównywane są nawet z ćwiczeniami na siłowni. Podczas 30 minutowej aktywności możemy spalić aż 180 kcal! Co przy odpowiedniej diecie, skutkuje pozbyciem się tkanki tłuszczowej oraz przyśpieszeniem metabolizmu.  Dodatkowo taki sposób aktywności ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, zmniejszając ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Zwiększa także obecność witaminy D w naszym organizmie, która poprawia kondycje naszych kości oraz cery.

Wsparcie podczas aktywności

Podczas wzmożonego wysiłku fizycznego należy wspierać organizm, który potrzebuje sił witalnych. Warto sięgnąć po dobroczynne Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe firmy REUTTER, której eksperci przykładają dużą wagę do wysokiej jakości produktów. Zawarty w nich żeń-szeń słynie aż z 200 aktywnych substancji. Doskonale odżywia organizm, przywracając energię na dalsze działanie. Redukuje zmęczenie oraz podnosi witalność. Dodatkowo w połączeniu z wysiłkiem fizycznym na świeżym powietrzu wspomoże redukcję wagi, dzięki czemu możemy cieszyć się zdrową sylwetką.  Oprócz żeń-szenia, w oryginalnej recepturze cukierków, znajdziemy również w pełni naturalny ekstrakt z imbiru, bogaty w witaminę C, B, A oraz K. Uodparnia nasz organizm, hamując działanie chorobotwórczych drobnoustrojów. Polepsza również krążenie krwi, przez co nasz metabolizm zostaje przyśpieszony.

Korzystajmy z ciepłych dni i dbajmy o nasz organizm, poprzez dowolnie wybrane aktywności. Zrezygnujmy z siedzącego trybu życia, zastępując go przyjemnymi spacerami, pracami w ogrodzie, czy innymi ćwiczeniami na świeżym powietrzu.

Cieszące się zaufaniem klientów Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe oraz inne, także od znanej firmy Reutter (cukierki: aloesowe, szałwiowe, głogowe, pokrzywowe, melisowe, walerianowe etc.) z zawartością ekstraktów roślinnych znajdziemy w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich. Produkty Reuttera to znakomita niemiecka technologia produkcji!

Warto dodać, że ziołowy sok po otwarciu często szybko ulega zwietrzeniu, natomiast ziołowy ekstrakt zamknięty w cukierku pozostaje pełnowartościowy.

Poza tym w cukierkach ziołowych firmy Reutter znajdują się ekstrakty roślin, czyli ich wyciągi, a nie soki. Czytajmy etykiety, wybierajmy produkty sprawdzone, dobrego z doświadczeniem producenta i cieszmy się zdrowiem przez długie lata.

Sugerowana cena detaliczna: ok. 8 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.