Dominika Gradecka kontynuuje serię zwycięstw w golfowej lidze w USA!
Fundacja Adamed
Karowa 31A,
00-324 Warszawa
biuroprasowe|fundacjaadamed.pl| |biuroprasowe|fundacjaadamed.pl
+48518930104
https://fundacjaadamed.pl
Dominika Gradecka, wielokrotna reprezentantka Polski w golfie po raz trzeci z rzędu odniosła zwycięstwo w amerykańskiej lidze akademickiej NAIA. W turnieju Concordia Bulldog Spring Invitational, w którym wzięło udział 90 golfistek reprezentujących 15 amerykańskich uczelni, Gradecka, która w Stanach reprezentuje barwy Uniwersytetu Bellevue, zajęła indywidualne pierwsze miejsce i odnotowała rekordowy wynik rundy finałowej: 68, 4 uderzenia poniżej par. To najlepszy wynik w całej historii żeńskiego golfa na Bellevue University.
„To pole typu linksowego, więc grało mi się bardzo dobrze. Bardzo odpowiada mi ten typ pola. W czasie zawodów, gry nie ułatwiała nam pogoda – deszcz i wiatr, ale to typowa aura o tej porze roku tutaj. Najbardziej zadowolona jestem z mojej gry w rundzie finałowej - dobre approache dały mi szansę na trafienie kilku birdie” powiedziała Dominika Gradecka.
To kolejny bardzo dobry występ polskiej zawodniczki, przed którą teraz kolejne, ostatnie dwa turnieje w drodze do ogólnokrajowego finału ligi NAIA.
„Cały czas trenuję, widzę też, że wzmocniłam się mentalnie. Nauczyłam się panować nad emocjami, kontrolować je podczas gry na polu. Nie denerwuję się przy nieudanych zagraniach. Kontroluję swoje oczekiwania, skupiam się na procesie i rutynie. Cieszę się z poziomu mojej gry w tym momencie. Chcemy w kolejnych turniejach wypaść jak najlepiej. Nastawienie całej naszej drużyny jest pozytywne, jesteśmy mocno zmotywowane do jak najlepszej gry. Wspólnie z naszą trenerką bardzo wierzymy, że wejdziemy do finału krajowego i w rywalizacji z drużynami z całych Stanów także będziemy chciały wypaść jak najlepiej. Oczywiście, że najbardziej chciałybyśmy wygrać w finale” dodała Gradecka.
Teraz przed polską golfistką przygotowania do kolejnego turnieju ligi NAIA, który odbędzie się już 12 i 13 kwietnia w Oklahoma City. Zawody Susie Maxwell Berning Classic rozegrane zostaną na polu Lincoln Park Golf Course, tym samym, na którym Gradecka zajęła indywidualne pierwsze miejsce w turnieju Sydney Cox Invitational, rozegranym w październiku 2020 r.
„Mam bardzo dobre wspomnienia z tamtego turnieju. Powrót, możliwość gry na polu, które już znam to zawsze pewna przewaga. Oczywiście każdy kolejny turniej to nowe wyzwanie i chcę rozegrać go jak najlepiej. To intensywny moment sezonu. Zawody odbywają się praktycznie co tydzień, więc nawet nie miałyśmy jeszcze chwili, by uczcić nasze ostanie sukcesy. W najbliższą sobotę wyruszamy do Oklahomy, tam na miejscu wspólnie z trenerką znajdziemy chwilę na uroczystą kolację” dodała polska golfistka.
Finał ligi NAIA odbędzie się 25 maja na polu Eagle Crest w Ypsilanti w stanie Michigan. To duże wydarzenie sportowe, z udziałem najlepszych akademickich golfistek w kraju. Dla Dominiki Gradeckiej będzie to też finałowy moment jej akademickiej kariery w USA.
„Zbliżam się już do zakończenia studiów i już kilka dni po finale ligi wsiądę do samolotu do Polski. Na pewno w Polsce czeka na mnie mój macierzysty klub Gradi Golf Club w dolnośląskim Brzeźnie. Tam czuję się jak w domu, to miejsce, dzięki któremu rozwinęła się moja pasja do sportu i pasję tą na pewno będę chciała rozwijać” podkreśliła Dominika Gradecka.
Dominika Gradecka
Pochodząca z Obornik Śląskich wielokrotna reprezentantka Polski w golfie. Mistrzyni Polski match play z 2020 roku i Mistrzyni Polski Juniorów z 2014 r., wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w Golfie. W 2019 roku wspólnie z drużyną wywalczyła dla Polski prestiżową nagrodę European Team Shield. Obecnie studiuje w USA, reprezentując w akademickiej lidze NAIA barwy Uniwersytetu Bellevue.
Rodzimym klubem Dominiki jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnicki).
Dominika jest jedną z pierwszych w Polsce zawodniczek, dla których golf to już rodzinna tradycja. Pasję do tego sportu zaszczepili w niej rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim. Brat Dominiki, Mateusz, ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim i kilku lat z powodzeniem rywalizuje profesjonalnie. Jest jednym z najlepszych polskich zawodników, regularnie notuje dobre wyniki w profesjonalnych ligach Pro Golf Tour czy Challenge Tour.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.