Druga tura EXTRAtreningów z Avalon Extreme
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr@fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Już w październiku startuje drugi cykl projektu EXTRAtreningów. W kolejnych 8 miastach wojewódzkich będą prowadzone treningi kondycyjno-siłowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W zajęciach sportowych będzie można wziąć udział w Kielcach, Szczecinie, Rzeszowie, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Zielonej Górze oraz Olsztynie.
Bezpłatne treningi
Drugi cykl EXTRAtrenigów realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Bezpłatne treningi kondycyjno- siłowe wystartują w październiku i będą trwać do stycznia 2023 roku. Zajęcia będą się odbywać w obiektach treningowych przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Grupy treningowe poprowadzi trener, mający doświadczenie w pracy z OzN, przy wsparciu asystenta i wolontariusza. Wszystko po to, aby dać OzN możliwość realizowania się i pokonywania swoich barier poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych.
Zgłoś się już dziś!
Avalon Extreme zaprasza wszystkich mieszkańców Kielc, Szczecina, Rzeszowa, Bydgoszczy, Lublina, Łodzi, Zielonej Góry oraz Olsztyna do wspólnych treningów. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością, lubisz sport bądź chcesz rozpocząć sportową przygodę, to EXTRAtrening jest właśnie dla Ciebie! Już dziś zapisz się, wysyłając zgłoszenie na adres: kontakt@avalonextreme.pl
“Już od 7 lat jako Avalon Extreme zachęcamy osoby z niepełnosprawnościami do próbowania swoich sił w ekstremalnych dyscyplinach sportowych. EXTRAtrening to projekt ogólnopolski, ponieważ zależy nam na zwiększeniu dostępności sportowej w całym kraju. Dzięki pozytywnym opiniom uczestników z pierwszego cyklu mamy pewność, że treningi są bardzo potrzebne. Takie treningi mogą być pierwszym krokiem do poznania swojej nowej pasji.” - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.
Całość projektu jest realizowana pod hasłem „Wystarczy zacząć”, co jest nawiązaniem do kampanii społecznej Avalon Extreme, zachęcającej do uprawiania sportu przez osoby z niepełnosprawnościami. Treningi mogą pomóc im w rozpoczęciu nowego etapu w życiu – lepszej sprawności fizycznej, społecznej i emocjonalnej. Bo wystarczy tylko podjąć działanie! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w treningach. Jest to szansa na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem, poprawę formy fizycznej oraz poznanie nowych osób.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.