Dzień Kobiet 2021: pomysły na prezenty dla miłośniczek sportu
1. Prezent dla ukochanej
Najbardziej liczy się pamięć i gest, ale to, co kobieta szczególnie doceni to kreatywność i dostosowanie prezentu do jej aktualnych potrzeb oraz zainteresowań. Jeżeli druga połówka jest osobą aktywną, lubiącą ćwiczyć, biegać czy uprawiać innego rodzaju aktywność fizyczną, z pewnością sportowa, klasyczna koszulka czy legginsy od kultowej marki Nike, dostępnej w GO Sport, ucieszą ukochaną nad wyraz!
2. Prezent dla dziewczynki
8 marca to dzień wszystkich kobiet, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Myśląc o prezencie dla dziewczynki, warto zastanowić się nad tym, jaki upominek może przyczynić się do rozwoju pasji młodej damy. Jeżeli hobby związane jest ze sportem – kolorowe legginsy, bluza czy sportowa koszulka, nadadzą się w sam raz! Ubrania dostępne w GO Sport śmiało posłużą zarówno jako strój do wszelkiego rodzaju zajęć sportowych, takich jak taniec, gimnastyka czy lekkoatletyka, jak i do użytku codziennego. Nastolatkom, którym sportowy styl nie jest obcy, spodobać się może komplet od kultowej marki Kappa, dostępnej w GO Sport.
3. Prezent dla samej siebie
Dzień Kobiet to nie tylko otrzymywanie upominków od mężczyzn, ale też idealny pretekst do sprezentowania samej sobie czegoś wyjątkowego. W końcu nikt nie zna kobiety tak dobrze, jak ona sama, a 8 marca to dobra okazja na sprawienie sobie czegoś, co pomoże czuć się lepiej każdego dnia. Rozwój pasji z pewnością do takich polepszaczy nastroju należy, a w przypadku sportowych zamiłowań, przygotowana przez GO Sport promocja, pomoże zdobyć niezbędny sprzęt.
Bez względu na to, czy kobietą obdarowywaną 8 marca jest druga połówka, córka czy szukamy prezentu dla samej siebie, jeżeli tylko chodzi o miłośniczkę sportu, warto zapoznać się z ofertą GO Sport. Warto szczególnie teraz, gdy ze względu na zbliżający się Dzień Kobiet obowiązuje tu specjalna promocja. Od 1 do 8 marca, wszystkim klientom programu lojalnościowego FeelGood przysługuje zniżka 20%. Promocji podlegają produkty z kategorii odzież i obuwie, które dostępne w ramach kolekcji damskiej oraz dziewczęcej. Osoby niebędące subskrybentami FeelGood nie musza się martwić – w każdej chwili możliwe jest dołączenie do grona użytkowników programu! Można to zrobić za pośrednictwem aplikacji GO Sport lub poprzez rejestrację na stronie internetowej https://www.go-sport.pl/.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.