Komunikaty PR

Euro 2024 oczami Polaków - jak kibicujemy - wyniki badania Glovo

2024-06-14  |  01:50
Biuro prasowe
Kontakt
ANETA SZERSZENIEWSKA
38 PR CONTENT COMMUNICATION

MODRA 92 C
02-661 WARSZAWA
aneta.szerszeniewska|38pr.pl| |aneta.szerszeniewska|38pr.pl
509 453 985
www.38contentcommunication.pl

 

  • Polacy najchętniej oglądaliby mecze Euro 2024  w towarzystwie Kuby Błaszczykowskiego i Wojtka Szczęsnego (obu wskazało 34% Polaków). Robert Lewandowski zajął 3. miejsce (29%), a aktualny trener, Michał Probierz, dopiero 7. miejsce (6%)
  • Ponad 12% Polaków zakłada, że zagramy klasyczną strategią “Laga do przodu”. Jednak aż 41% wierzy, że pokażemy nowoczesny football.
  • 47% respondentów uważa, że Polska drużyna nie wyjdzie z grupy na Euro 2024.
  • Tylko 30% Polaków zakłada scenariusz, w którym wychodzimy z grupy lub nawet dochodzimy do kolejnych etapów rozgrywek. Co 10. Polak uważa, że dojdziemy do ćwierćfinałów lub wyżej. 
  • Najchętniej zamawianym daniem podczas oglądania meczów jest pizza, co deklaruje 44% badanych

 

Piłka nożna wzbudza ogromne emocje na całym świecie, a kibicowanie drużynie narodowej czy ulubionemu klubowi to dla wielu z nas sposób na wyrażanie patriotyzmu i wspólnoty. Jak to sportowe wydarzenie będą celebrować Polacy? Gdzie i z kim będą oglądać mecze? Jak oceniają szansę naszej reprezentacji? Jaką strategią zagramy? Na te i inne pytania odpowiedzi przynoszą wyniki badania przeprowadzonego przez Glovo „Jak polscy kibice szykują się na rozgrywki Euro 2024?” [1]

 

Wojciech Szczęsny i Kuba Błaszczykowski - z nimi najchętniej obejrzelibyśmy Euro 2024

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej już za rogiem - Polacy rozegrają swój pierwszy mecz 16 czerwca z Holandią. Z badania przeprowadzonego przez Glovo wynika, że aż 77% Polaków będzie wiernie śledzić to wydarzenie - niemal połowa (42%) badanych będzie oglądać mecze reprezentacji na Euro 2024 w domu z rodziną, a 22% z przyjaciółmi. Strefy kibica wybierze 4% badanych. Z kolei 23%  w ogóle nie zamierza oglądać meczów.

Którego z piłkarzy Polacy najchętniej zaprosiliby na wspólne oglądanie meczu do domu? Nie, nie Roberta Lewandowskiego, ten otrzymał tylko 29% głosów. Zwycięstwo, ex aequo, z 34% głosów, należy do Jakuba Błaszczykowskiego oraz Wojtka Szczęsnego. Tuż za podium znalazł się były trener reprezentacji - Adam Nawałka z 13% głosów. Kolejne miejsce zajęli: Sławomir Peszko - 11,5%, Piotr Zieliński - 10%. Z Michałem Probierzem – obecnym trenerem Polaków  chciałoby oglądać mecze 6% badanych, podobnie jak z Wojciechem Kowalczykiem (6%).

 

Nowoczesny football czy “Obrona Częstochowy” - jaką strategią zagramy?

Ponad 12% Polaków zakłada, że zagramy klasyczną strategią “laga do przodu” czy też “laga na Lewandowskiego”. Taka taktyka to jednak prawdopodobnie relikt przeszłości, ponieważ zdecydowana większość z nas (41%) wierzy, że pokażemy nowoczesny football. Grę z kontry zakłada 20% kibiców,  a słynną “Obronę Częstochowy) 8,6% - podobnie jak “Polską tiki-takę”. 

 

Tylko 30% Polaków wierzy, że wyjdziemy z grupy

Mecze dostarczają niezapomnianych chwil radości, napięcia i euforii. Szczególnie jak wygrywa nasza ulubiona drużyna. Niestety, Polska w Euro nie ma zbyt wiele szczęścia. Występy naszej reprezentacji w tych rozgrywkach w 2020 roku były pełne napięcia i emocji, ale pomimo silnej determinacji, Polacy nie zdołali wyjść z fazy grupowej. Jak będzie tym razem?

Wyniki badania „Jak polscy kibice szykują się na rozgrywki Euro 2024?” nie napawają optymizmem. 47% respondentów uważa, że Polska drużyna nie wyjdzie z grupy. W tym 32% jest dodatkowo zdania, że będzie to słaby turniej w wykonaniu polskich piłkarzy – deklarują tak mężczyźni oraz osoby w wieku 25-34 lat. Tylko 30% Polaków zakłada scenariusz, w którym wychodzimy z grupy lub nawet dochodzimy do kolejnych etapów rozgrywek. Co 10. Polak uważa, że dojdziemy do ćwierćfinałów lub wyżej.

Zapewne z tego powodu większość z nas (62%) nie planuje obstawiać wyników Euro 2024, nawet dla czystej rozrywki – deklarują tak zwłaszcza kobiety i osoby powyżej 50. roku życia. Odważy się na to co czwarty Polak: 11% badanych z żyłką hazardzisty obstawi wynik u bukmachera; 9% będzie uczestniczyło w obstawieniu w miejscu pracy, a 6% wśród rodziny.

 

Pizza, burgery czy kebab – co zamawiamy podczas oglądania meczów?

Podczas rozgrywek sportowych apetyt rośnie z każdą minutą gry. Co zatem jedzą Polacy podczas emocjonujących 90 minut? Co zamawiają z dowozem do domu w podbramkowych sytuacjach?

Na najwyższym miejscu podium znajduje się pizza, jak zadeklarowało 44% badanych; zaraz za nią są przekąski - chipsy, paluszki, orzeszki – 39% respondentów; a na trzecim miejscu znalazło się miejsce dla kebaba. Burgery poza podium – zamawia je 12% badanych.

 

Nawet do -50% na Glovo - oferta dla kibiców i nie tylko!

W trakcie Euro 2024 w aplikacji Glovo, dostępnej w prawie 200 miastach w Polsce, użytkownicy będą mogli skorzystać z licznych promocji - zniżek na zamówienie, czy np. „zamów 2 produkty w cenie 1”. W trakcie meczów reprezentacji Polski niektóre zniżki mogą sięgać nawet 50%! A wszystkie będą łatwo dostępne w dedykowanemu Euro 2024 bąbelkowi na stronie głównej.

 

Jeżeli brakuje Wam czasu lub energii na przygotowanie przekąsek na wspólne oglądanie meczów z rodziną czy przyjaciółmi, pamiętajcie, że dzięki aplikacji Glovo, wystarczy kilka kliknięć, aby rozkoszować się ulubionymi posiłkami prosto z Waszych ulubionych restauracji.

 

 


[1] Badanie wykonano w formie ankiety internetowej wspomaganej komputerowo (CAWI) w okresie od 6 do 9 maja 2024 r. na próbie 1000 pełnoletnich Polaków przez SW Research

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 PR CONTENT COMMUNICATION
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Wystartował Wyścig by Tomasz Marczyński Biuro prasowe
2024-07-12 | 11:00

Wystartował Wyścig by Tomasz Marczyński

W ostatni weekend czerwca w Skawinie wystartowała tegoroczna, siódma już edycja Wyścigu by Tomasz Marczyński. W tym roku organizatorzy przygotowali aż pięć imprez – w Skawinie,
Sport Poczuj się jak Novak Djoković
2024-07-11 | 10:00

Poczuj się jak Novak Djoković

Marka ASICS od lat jest obecna w świecie tenisa ziemnego na najwyższym poziomie, wspierając najlepsze zawodniczki i zawodników, z Novakiem Djokoviciem na czele. Entuzjaści tego sportu
Sport BRAK ZDJĘCIA
2024-07-09 | 13:20

Joga na dachu Manu powraca!

Wraz z sezonem wakacyjnym, powracają lubiane przez łodzian plenerowe atrakcje w Manufakturze. Jedną z nich będą bezpłatne zajęcia z jogi, prowadzone w wyjątkowym klimacie, bo… na tarasie Muzeum Fabryki w Manufakturze. Niesamowite

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.