EXTRAtrening z Avalon Extreme – rusza nowy ogólnopolski projekt treningowy
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Avalon Extreme – projekt sportów ekstremalnych Fundacji Avalon - rusza z nowym projektem realizowanym dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Prowadzone w jego ramach treningi kondycyjno-siłowe, dostosowane do osób z niepełnosprawnościami odbywać się będą we wszystkich województwach w czasie trwania dwóch czteromiesięcznych cykli. Projekt startuje w maju 2022 r. i zakończy się na początku 2023 r.
Bezpłatne treningi kondycyjno-siłowe w całej Polsce
W ciągu roku odbędą się dwa cykle cross treningów dla osób z niepełnosprawnościami. Pierwszy z nich będzie realizowany przez 4 miesiące w 8 województwach, drugi w kolejnych 8 częściach Polski przez taki sam okres. Zajęcia będą odbywać się w przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami obiektach treningowych. Pierwszy cykl sportowych przygód rozpocznie się w maju, drugi zaś w październiku 2022 r. Grupy treningowe poprowadzi certyfikowany trener przy wsparciu asystenta i wolontariuszy. Wszystko po to, aby dać OzN możliwość realizowania się i pokonywania swoich barier poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych.
„Dzięki treningom wzrasta szybkość reakcji oraz sprawność manualna uczestników. Większa siła ramion wpływa na szybsze i sprawniejsze poruszanie się na wózku, a także możliwość sprawnego przesiadania się. Lepsza koordynacja ruchowa i sukcesy sportowe poprawiają pewność siebie, a zwiększone poczucie własnej wartości sprawia, że osoby z niepełnosprawnościami chętniej podejmują̨ wyzwania w życiu codziennym i w sferze zawodowej. Zwiększona aktywność́ fizyczna pozytywnie wpływa również na życie społeczne. Te wszystkie korzystne rezultaty widzimy na przykładzie naszej warszawskiej grupy treningowej. Zauważamy, że dzięki zajęciom tworzą się między uczestnikami przyjacielskie więzi i wspólnie wspierają się w rozwoju” - Przemysław Staniszewski, certyfikowany trener Avalon Extreme z wieloletnim doświadczeniem w pracy ze sportowcami z niepełnosprawnością.
Zgłoś się na trening
Avalon Extreme zaprasza wszystkie ośrodki sportowe, które są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, do wzięcia udziału w nowym projekcie. Zgłaszać się mogą obiekty sportowe, w których na co dzień odbywają się treningi lub które chciałyby rozszerzyć swoją ofertę o zajęcia dedykowane OzN, trenerzy, asystenci, wolontariusze a także chętni uczestnicy zajęć. Treningi są finansowane ze środków PFRON, nie odbywają się w charakterze wolontariatu, tylko przewidziane jest za ich prowadzenie wynagrodzenie. Pokryte zostaną koszty wynajmu sali oraz drobne doposażenie sprzętowe. Zgłaszać się można mailowo na adres: kontakt@avalonextreme.pl
Całość projektu jest realizowana pod hasłem „Wystarczy zacząć”, co jest nawiązaniem do kampanii społecznej Avalon Extreme, zachęcającej do uprawiania sportu przez osoby z niepełnosprawnościami. Treningi te mogą pomóc im w rozpoczęciu nowego etapu w życiu – lepszej sprawności fizycznej, społecznej i emocjonalnej. Bo wystarczy tylko zacząć działanie! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w takich treningach. Jest to szansa na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem, poznanie nowych osób oraz znalezienie swojej pasji.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.