Komunikaty PR

EXTRAtrening z Avalon Extreme -Fundacja Avalon rozpoczęła rekrutację klubów spor

2022-05-13  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Avalon Extreme – projekt sportów ekstremalnych Fundacji Avalon - rusza z nowym pomysłem realizowanym dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Do udziału zapraszamy kluby sportowe, trenerów, asystentów, którzy za swoją pracę z uczestnikami zajęć otrzymają wynagrodzenie. Projekt startuje w maju 2022 r. i zakończy się na początku 2023 r.

Zatrudnimy trenerów i asystentów!

Avalon Extreme zaprasza ośrodki sportowe, które są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i znajdują się w miastach wojewódzkich, do wzięcia udziału w nowym projekcie. Zgłaszać się mogą obiekty sportowe, w których na co dzień odbywają się treningi lub które chciałyby rozszerzyć swoją ofertę o zajęcia dedykowane osobom niepełnosprawnym, trenerzy, asystenci, wolontariusze a także osoby, które chcą wziąć udział w takich treningach.

W ramach projektu organizator pokrywa koszty wynagrodzenia trenerów i asystentów, wynajęcia sali treningowej oraz zakupu drobnego sprzętu do ćwiczeń. Na zajęciach przewidziano także obecność wolontariuszy. Ponadto każdy uczestnik zajęć, otrzyma specjalną koszulkę projektu Avalon Extreme, a także certyfikat ukończenia cyklu treningowego.

“Avalon Extreme tworzą ludzie. Poza promowaniem sukcesów wybitnych sportowców z niepełnosprawnościami, zależy nam przede wszystkim na tworzeniu społeczności OzN, które wspólnie ćwiczą, motywują się, codziennie pokonują swoje własne bariery i udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Cieszę się, że dzięki EXTRAtreningom będziemy mogli być bliżej OzN z całej Polski i dać każdemu możliwość tworzenia tej społeczności razem z nami”. - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.

Treningi finansowane przez PFRON

Udział w EXTRAtreningu jest bezpłatny. W ramach projektu zaplanowano realizację 4 treningów w miesiącu przez okres 4 miesięcy. Każdy trening potrwa 3 godziny i składać się będzie z rozgrzewki, treningu właściwego i rozciągania. Treningi kondycyjno-siłowe przede wszystkim poprawią szybkość reakcji oraz sprawność manualną ich uczestników.

Do udziału w projekcie zgłaszać się można mailowo na adres: kontakt@avalonextreme.pl

Całość projektu jest realizowana pod hasłem „Wystarczy zacząć”, co jest nawiązaniem do kampanii społecznej Fundacji Avalon, zrealizowanej w ramach projektu Avalon Extreme na przełomie 2021 i 2022 roku udowadniającej, że niepełnosprawność nie stanowi słabości na drodze do realizowania sportowych i życiowych pasji. Treningi te mogą pomóc osobom zarówno z wrodzoną jak i nabytą niepełnosprawnością w rozpoczęciu nowego etapu w życiu – lepszej sprawności fizycznej, społecznej i emocjonalnej. Bo wystarczy tylko zacząć działanie! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w takich treningach. Jest to szansa na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem, poznanie nowych osób oraz znalezienie swojej pasji.

Bezpłatne treningi kondycyjno-siłowe w całej Polsce

W ciągu roku odbędą się dwa cykle cross treningów dla osób z niepełnosprawnościami. Pierwszy z nich będzie realizowany przez 4 miesiące w 8 województwach, drugi w kolejnych 8 częściach Polski przez taki sam okres. Pierwszy cykl sportowych przygód rozpocznie się w maju, drugi zaś w październiku 2022 r.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę? Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:00

Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę?

Polacy zdają sobie sprawę ze znaczenia aktywności fizycznej, jednak mimo to większość z nas nie spełnia zaleceń WHO w tym zakresie. Co ciekawe, powodem nie zawsze jest brak czasu, a
Sport Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki
2024-07-22 | 12:00

Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki

Na kanale YouTube @Meczyki1 pojawia się nowy format Czas Decyzji powered by G-SHOCK, w którym Janusz Walczuk, ambasador marki G-SHOCK i Radosław Przybysz zaproszą najciekawszych ludzi ze
Sport ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu
2024-07-17 | 13:30

ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu

Warszawa, obok stolicy Nigerii Lagos, jest jednym z dwóch miast na świecie zaangażowanych w projekt Running For Clean Air. Głównym celem inicjatywy prowadzonej przez World

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.