Galeria Zaspa zaprasza na jubileuszową edycję Biegowego Grand Prix
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Galeria Zaspa przyłącza się do 10. edycji Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska jako sponsor 1. etapu. W piątek 3.06 w godz. 16:00-19:00 w Centrum znajdzie się Biuro Zawodów, gdzie będą prowadzone zapisy oraz wydawane pakiety startowe. Pierwsi biegacze wyruszą już w sobotę 4 czerwca, a całemu wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje.
Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska to cykliczna impreza, która poprzez zachęcanie do aktywności fizycznej integruje mieszkańców Gdańska oraz stwarza niepowtarzalną okazję do odkrycia dzielnic miasta na nowo. Trasy zostały przygotowane z myślą o różnych grupach wiekowych. Dzieci oraz młodzież do pokonania będą miały od 150 do 1000 m, natomiast dorośli 5 km. Cykl, na który składają się 3 etapy, rozpocznie się podczas Święta Zaspy – w sobotę 4 czerwca.
Każdej edycji wydarzenia towarzyszą rozmaite atrakcje oraz akcje charytatywne. Tym razem w ramach Festynu Rodzinnego odbędą się występy młodych talentów z gdańskich szkół oraz teatru dla dzieci. Wspólne świętowanie uprzyjemnią także eko-konkursy i zabawy z nagrodami, natomiast dla najmłodszych zostaną przygotowane stoiska lekkoatletyczne. Chętni będą mieli okazję wziąć także udział w bezpłatnych konsultacjach dietetycznych, ortopedycznych czy fizjoterapeutycznych, a także zmierzyć BMI, poziom cukru we krwi oraz ciśnienie. Podczas Festynu, tradycyjnie już, trwać będzie zbiórka środków dla Fundacji Mam Marzenie. Każdy uczestnik Biegu Zaspa otrzyma pamiątkowy medal, wodę, posiłek oraz pakiet sponsorski. Dla zwycięzców przewidziane są dodatkowo nagrody specjalne – część z nich ufundowała Galeria Zaspa, która jest jednym ze sponsorów wydarzenia, organizowanego przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk. Co zrobić, by wziąć udział w akcji? Wystarczy dokonać rejestracji online pod linkiem https://bieginadzielnicach.pl/uncategorized/zapisz-sie/. Uczestnictwo jest bezpłatne dla dzieci i młodzieży oraz dla mieszkańców dzielnicy, w której odbywa się bieg, i którzy zapisali się przez Internet. Dla pozostałych chętnych wpisowe wynosi 25 zł (przy zgłoszeniu przed 4.06).
Biuro Zawodów w Galerii Zaspa, gdzie będzie można odbierać pakiety startowe będzie czynne w piątek 3 czerwca w godzinach 16:00-19:00.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.