Komunikaty PR

Historyczny sukces polskiej judoczki. Angelika Szymańska wicemistrzynią świata

2024-05-23  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Sonia Stępień
oLIVE media

ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/

Wspaniałe wieści z Abu Zabi. Polska judoczka Angelika Szymańska zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw świata w kategorii 63 kg. Tym sukcesem na stałe zapisała się w historii polskiego judo.

We wtorek 21 maja podczas zmagań na międzynarodowej arenie w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Angelika Szymańska wykazała się najwyższą klasą i doskonałą formą. Przyszła reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu nie miała sobie równych. 

Polka pokonała przez ippon kolejno Anriquelis Barrios z Wenezueli, Esmigul Kuyulovą z Kazachstanu, a w pojedynku o zwycięstwo w grupie trzecią zawodniczkę światowego rankingu Katharinę Haecker z Australii. W półfinale stanęła naprzeciwko Słowenki Andreji Leski, którą także pokonała przez ippon.

W finale podopieczna KSG „Olympic Dreams” zmierzyła się z Holenderką van Lieshout. Walka była bardzo wyrównana. Rywalka Polki otrzymała ostrzeżenie od sędziów, jednak na pół minuty przed zakończeniem pojedynku wykonała akcję zaliczoną jako waza-ari. Ostatecznie Szymańska musiała uznać wyższość przeciwniczki i tym samym uplasowała się na drugim miejscu. 

Od początku turnieju bardzo pewnie czułam się na macie. Pierwsze 4 walki poszły dokładnie tak, jak sobie zaplanowałam i rozstrzygnęłam je na swoją korzyść w regulaminowym czasie walki. Po walce finałowej pozostaje natomiast niedosyt i sportowe zacięcie, które zamierzam wykorzystać w trakcie bezpośrednich przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, które rozpocznę po kilku dniach odpoczynku - komentuje zawodniczka Kaman Sport Group.

Sukces Angeliki Szymańskiej ma wymiar historyczny. Zdobyty przez nią srebrny medal na mistrzostwach świata uznawany jest za największe osiągnięcie polskiego judo w XXI wieku. To także największy sukces zawodniczki KS Judo Szczepańska Team Włocławek. Jej ostatnim imponującym osiągnięciem był brązowy medal wywalczony podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Montpellier. Za zdobycie wicemistrzostwa Polka zagwarantowała sobie 1400 punktów do światowego rankingu judo.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: oLIVE media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport O czym kibic musi pamiętać przed wyjazdem na EURO? Biuro prasowe
2024-06-14 | 12:00

O czym kibic musi pamiętać przed wyjazdem na EURO?

Dokładnie miesiąc – od 14 czerwca do 14 lipca – potrwają Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Gospodarzem rozgrywanego po raz 17. turnieju będą Niemcy, którzy gościć
Sport Euro 2024 oczami Polaków - jak kibicujemy - wyniki badania Glovo
2024-06-14 | 01:50

Euro 2024 oczami Polaków - jak kibicujemy - wyniki badania Glovo

  Polacy najchętniej oglądaliby mecze Euro 2024  w towarzystwie Kuby Błaszczykowskiego i Wojtka Szczęsnego (obu wskazało 34% Polaków). Robert Lewandowski zajął 3.
Sport Gdzie świętować podczas EURO 2024? FREENOW odkrywa najpopularniejsze miejsca
2024-06-13 | 17:00

Gdzie świętować podczas EURO 2024? FREENOW odkrywa najpopularniejsze miejsca

Wielkimi krokami zbliża się gorączka sportowych emocji — EURO 2024. Najwierniejsi kibice z pewnością będą chcieli poczuć piłkarską atmosferę na własnej skórze i wybiorą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.