Katowiczanka Justyna Iskrzycka mistrzynią Europy
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
Mistrzostwa Europy w kajakarskim sprincie, które odbyły się w Szeged na Węgrzech, zgromadziły najlepszych zawodników z całego kontynentu. Polską reprezentację godnie reprezentowała przedstawicielka Kaman Sport Group Justyna Iskrzycka, która wywalczyła tytuł mistrzyni Europy.
Zmagania kajakarzy na europejskim szczeblu rozegrały się w miniony weekend 13-16 czerwca w węgierskim mieście Szeged. Polska delegacja rozpoczęła rywalizację w doskonałym stylu.
Dominację od początku przejęła Justyna Iskrzycka. Zawodniczka AZS-AWF Katowice wywalczyła pierwszy złoty medal dla Polski podczas tych zawodów. W piątek w konkurencji K1 1000 prowadziła z niemałą przewagą prawie przez cały dystans i z rozpromienioną twarzą jako pierwsza przepłynęła przez metę.
Następnego dnia podopieczna KSG “Olympic Dreams” zdobyła srebrny medal w osadzie K4 500 m w osadzie z Sandrą Ostrowską, Julią Olszewską oraz Katarzyną Kołodziejczyk, a w duecie z Kołodziejczyk stanęła na drugim stopniu podium także w konkurencji K2 500 m, która rozegrała się w niedzielę. Czas Polek (1.45,911) był jedynie o 0,107 s gorszy od Dunek Emmy Jorgensen i Fredrerikki Matthiesen.
Jestem zadowolona z każdego ze startów. Potwierdziły one tylko dobrą dyspozycję, którą czułam. Największe pozytywne zaskoczenie spotkało mnie po starcie K1 1000 m, gdy trener na pomoście powiedział, że pobiłam rekord Europy z 2006 roku. Wiedziałam, że było szybko, ale nie spodziewałam się, że aż tak - skomentowała reprezentantka Kaman Sport Group Justyna Iskrzycka.
Sukcesy katowickiej kajakarki przyczyniły się do zwiększenia polskiego dorobku medalowego podczas mistrzostw Europy do 14 krążków. Swój medal do kajakarskiego worka dołożył także drugi podopieczny KSG “Olympic Dreams” Arsen Śliwiński, który z reprezentacji kanadyjek w duecie z Wiktorem Głazunowem wywalczył 2. miejsce w konkurencji C2 500 m.
Starty były transmitowane na kanale YouTube Canoe Europe, a pełną listę wyników można znaleźć na stronie www.timetable.europecanoeevents.com
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.