Katowiczanka Justyna Iskrzycka mistrzynią Europy
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
Mistrzostwa Europy w kajakarskim sprincie, które odbyły się w Szeged na Węgrzech, zgromadziły najlepszych zawodników z całego kontynentu. Polską reprezentację godnie reprezentowała przedstawicielka Kaman Sport Group Justyna Iskrzycka, która wywalczyła tytuł mistrzyni Europy.
Zmagania kajakarzy na europejskim szczeblu rozegrały się w miniony weekend 13-16 czerwca w węgierskim mieście Szeged. Polska delegacja rozpoczęła rywalizację w doskonałym stylu.
Dominację od początku przejęła Justyna Iskrzycka. Zawodniczka AZS-AWF Katowice wywalczyła pierwszy złoty medal dla Polski podczas tych zawodów. W piątek w konkurencji K1 1000 prowadziła z niemałą przewagą prawie przez cały dystans i z rozpromienioną twarzą jako pierwsza przepłynęła przez metę.
Następnego dnia podopieczna KSG “Olympic Dreams” zdobyła srebrny medal w osadzie K4 500 m w osadzie z Sandrą Ostrowską, Julią Olszewską oraz Katarzyną Kołodziejczyk, a w duecie z Kołodziejczyk stanęła na drugim stopniu podium także w konkurencji K2 500 m, która rozegrała się w niedzielę. Czas Polek (1.45,911) był jedynie o 0,107 s gorszy od Dunek Emmy Jorgensen i Fredrerikki Matthiesen.
Jestem zadowolona z każdego ze startów. Potwierdziły one tylko dobrą dyspozycję, którą czułam. Największe pozytywne zaskoczenie spotkało mnie po starcie K1 1000 m, gdy trener na pomoście powiedział, że pobiłam rekord Europy z 2006 roku. Wiedziałam, że było szybko, ale nie spodziewałam się, że aż tak - skomentowała reprezentantka Kaman Sport Group Justyna Iskrzycka.
Sukcesy katowickiej kajakarki przyczyniły się do zwiększenia polskiego dorobku medalowego podczas mistrzostw Europy do 14 krążków. Swój medal do kajakarskiego worka dołożył także drugi podopieczny KSG “Olympic Dreams” Arsen Śliwiński, który z reprezentacji kanadyjek w duecie z Wiktorem Głazunowem wywalczył 2. miejsce w konkurencji C2 500 m.
Starty były transmitowane na kanale YouTube Canoe Europe, a pełną listę wyników można znaleźć na stronie www.timetable.europecanoeevents.com

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.