Klasa 505: Pierwsze regaty sezonu
Okaeri Consulting
ul. Łowicka 58/3
02-531 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 605 284 502
okpr.pl
Przez dwa dni rywalizacji panowała zmienna pogoda, wiatr o sile od 6 do 20 węzłów pozwolił organizatorom sprawnie rozegrać 7 zaplanowanych wyścigów. Bałtycka fala i porywiste szkwały sprawiły, że załogi miały dużo pracy na wodzie. Sobotnie warunki były wyjątkowo nieprzewidywalne; od flauty po ponad 20 węzłów. Warunki nie ułatwiały pracy Sędziemu Głównemu, a od zawodników wymagały ciągłej uwagi i adaptacji strategii a także rytmu jachtów. Trasa była na zmianę skracana oraz wydłużana. Zmiany kierunku wiatru o kilkanaście stopni wymuszały także zmianę położenia górnej boi. W tych warunkach najlepiej radziły sobie załogi z czołówki rankingu Pucharu Polski.
Lubimy takie warunki zmiennego, porywistego wiatru. To prawdziwe „szachy na wodzie”. Obserwujemy przeciwników i wiatr, ustawiamy się tak, aby ten wiatr mieć lepszy, a jednocześnie go trochę konkurentom zabrać – opowiadał Jakub Pawluk z sekcji żeglarskiej Legii Warszawa
Regaty Nord Cup 2020 były świetne pod każdym względem – sprawna organizacja, silny wiatr i zacięta rywalizacja do ostatniego wyścigu. Warunki były zmienne i wymagające przez co stawka ciągle się tasowała, a o kolejności na mecie często decydowały centymetry. Jesteśmy wykończeni i jednocześnie bardzo zadowoleni z drugiego miejsca. Nie możemy doczekać się kolejnego starcia! Już w sierpniu podczas @UstkaCharlottaSailingDays będziemy walczyć o tytuł Mistrza Polski! – podsumowali vice Mistrzowie Nord Cup Karol Milewski i Jan Siekierzyński.
Przed zawodnikami klasy 505 Mistrzostwa Polski w Ustce, w ramach imprezy Ustka Charlotta Sailing Days, które odbędą się w dniach 5-9 sierpnia. Usteckie regaty to jednocześnie najważniejsze zawody tegorocznego sezonu regatowego, wliczane także do Pucharu Polski klasy 505. Do wzięcia udziału w regatach zgłosiły się już 63 załogi, poza najlepszymi załogami z Polski pojawią się także załogi z Chorwacji, Czech, Irlandii i Niemiec.
Dodatkowe informację dotyczące klasy 505 można znaleźć na stronie Polskiego Stowarzyszenia Klasy 505 (www.int505.pl) oraz https://www.facebook.com/505Polska/?ref=bookmarks, a informacje o Mistrzostwach Polski w Ustce dostępne są na stronie www.ucsdays.com i na fanpage regat @UstkaCharlottaSailingDays.
Kontakt dla mediów:
Paweł Choroba
Tel: +48 600 889 141
pawel.choroba@gmail.com
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.