Kryty basen „Łabędź” na bydgoskim Miedzyniu został oficjalnie otwarty
W czwartek, 20 października, kryty basen „Łabędź” na bydgoskim Miedzyniu został oficjalnie otwarty. Budowę o wartości ponad 20 milionów złotych zrealizowała firma ALSTAL Grupa Budowlana.
W ramach inwestycji wybudowany został nowoczesny kryty basen, z którego będą korzystać zarówno uczniowie Zespołu Szkół nr 8 w Bydgoszczy, jak i cała lokalna społeczność. Projekt zakładał również powstanie niezbędnej infrastruktury technicznej oraz zagospodarowanie terenu szkoły. W ten sposób powstał plac zabaw, tereny zielone i miejsca parkingowe. Nowy obiekt został połączony z istniejącym budynkiem szkoły.
W uroczystości otwarcia basenu „Łabędź” udział wzięli przedstawiciele władz miasta, generalnego wykonawcy, a także dyrekcja szkoły i lokalni działacze społeczni.
Gratuluję znakomitego obiektu. Bardzo dziękuję za współpracę wszystkim uczestnikom projektu, zarówno przedstawicielom inwestora, inspektorom, projektantom, ale przede wszystkim swojej załodze, która wykonała znakomitą pracę. Obiekt powstał w terminie, w znakomitej jakości. Życzę dobrego użytkowania tego pięknego obiektu. – powiedział Jarosław Szczupak, Prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana.
W basenie zamontowana została niecka wykonana ze stali nierdzewnej o wymiarach 25x12,5 m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m. Basen posiada sześć torów pływackich, a każdy z nich wyposażony jest w bloki startowe. W obiekcie zainstalowano dwie wanny SPA oraz brodziki dla dzieci o głębokościach 0,15 i 0,30 metra z wodnymi atrakcjami. Nowoczesny obiekt został przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Strefa basenowa jest przeszklona, dzięki czemu wnętrze pływalni jest bardzo dobrze nasłonecznione. Efektowana fasada zachodnio-południowa wykonana jest z paneli pokrytych krystaliczną powłoką, dającą zaskakujący efekt kolorystyczny. Dzięki temu barwy zmieniają się w zależności od kąta patrzenia oraz kierunku padania światła. Dbając o ekologię, na dachu budynku zainstalowanych zostało 50 paneli fotowoltaicznych o mocy 27.28 kW.
Dla firmy ALSTAL była to kolejna realizacja z zakresu budowy basenów. Spółka w swoim portfolio posiada m.in.: Centrum Rekreacji Astoria, Termy Maltańskie w Poznaniu, Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce czy Termy Poddębice. Każda ze zrealizowanych inwestycji cieszy, przynosi dumę i daję radość, zwłaszcza jest ona zrealizowana w naszym regionie.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.