Lakers, Bucks, a może Clippers? Analitycy typują rozstrzygnięcia sezonu NBA.
Po przerwie wymuszonej przez pandemię koronawirusa, do gry wraca najlepsza liga koszykarska świata – NBA. Która z ekip zostanie mistrzem w tym wyjątkowym, dogranym w bezprecedensowy sposób sezonie? Zdaniem firmy Unibet walka o tytuł powinna rozegrać się pomiędzy dwoma organizacjami – prowadzonymi przez LeBrona Jamesa Los Angeles Lakers oraz Milwaukee Bucks
pod wodzą MVP poprzedniego sezonu, Giannisa Antetokounmpo. Szanse obu drużyn szacowane
są na 29%, czego wyrazem jest kurs 5/2.
Według londyńskiego bukmachera jedyną drużyną, która stanowi realne zagrożenie dla wspomnianej dwójki są Los Angeles Clippers. Prawdopodobieństwo, że Kawhi Leonard oraz Paul George poprowadzą Clippers do tytułu szacuje się na 23% (kurs 33/10).
Dla kogo nagrody indywidualne?
TRENER ROKU
Analitycy wskazali również faworytów większości nagród indywidualnych. Zgodnie
z ich przewidywaniami tytuł trenera roku powinien przypaść trenerowi urzędującego mistrza – Toronto Raptors, Nickowi Nurse’owi. Unibet daje mu aż 90% szans na to prestiżowe wyróżnienie (kurs 1/10).
ROOKIE OF THE YEAR
Właściwie pewny zdobycia statuetki Debiutanta roku jest z kolei rozgrywający Memphis Grizzlies
i numer dwa ubiegłorocznego draftu, Ja Morant. Kurs 1/100 oznacza bowiem, że Unibet daje
mu aż 99% szans na wygraną.
SIXTH MAN OF THE YEAR
Zdaniem londyńskiego bukmachera nagroda Sixth Man of The Year (Rezerwowy roku) przypadnie natomiast rozgrywającemu Oklahoma City Thunder, Dennisowi Schröderowi. Prawdopodobieństwo realizacji takiego scenariusza szacowane jest na 77% (kurs 3/10).
DEFENSIVE PLAYER OF THE YEAR
83% - na tyle z kolei Unibet określa szanse na zdobycie nagrody Defensive Player of the Year przez lidera Milwaukee Bucks, Giannisa Antetokounmpo. Dla porównania prawdopodobieństwo wygranej przez drugiego w zestawieniu Anthony’ego Davisa (Los Angeles Lakers) wynosi zaledwie 20%.
MOST IMPROVED PLAYER AWARD
Faworytami do triumfu w kategorii Most Improved Player Award są: Bam Adebayo z Miami Heat oraz Brandon Ingram z New Orleans Pelicans. Analitycy Unibet określają ich szanse odpowiednio na 55% (kurs 4/5) oraz 40% (kurs 6/4).
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.