META : Time : Trials – ASICS odkrywa karty
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Już w najbliższy weekend w hiszpańskiej Maladze odbędzie się seria wyjątkowych biegów z udziałem czołowych sportowców marki ASICS. Celem jest ustanowienie rekordów życiowych na dystansach 5 km, 10 km i półmaratonu. Zawodnikom w pobiciu dotychczasowych wyników pomoże przełomowy model METASPEED+, który zmienia reguły gry.
W wydarzeniu, które jest zaplanowane na niedzielę, 24 kwietnia wezmą udział elitarni sportowcy ASICS z całego świata. Wysokooktanowa seria biegów jest inspirowana kolarskim wyścigiem Tour de France. Wszystko po to, aby na trzech dystansach padło jak najwięcej rekordów życiowych za sprawą najnowszego modelu METASPEED+, który jest jedną z najważniejszych tegorocznych premier japońskiej marki.
Na starcie stanie ponad 80 zawodników, na co dzień reprezentujących barwy ASICS. Przyjazd do Malagi zapowiedzieli między innymi Eilish McColgan, Boniface Kibiwott, Vicoty Chepngeno oraz Mohamed Katir. W wydarzeniu wezmą również udział Polacy – Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski oraz Damian Kabat. Zawody są certyfikowane przez światowy związek World Athletics.
Uczestnicy biegów wystartują w zupełnie nowych butach ASICS METASPEED+, które po raz pierwszy zostaną ujawnione opinii publicznej. Bazując na przełomowym sukcesie ubiegłorocznego modelu METASPEED, Instytut Sportu ASICS wykorzystał dane zebrane przez elitarnych sportowców, aby jeszcze bardziej udoskonalić produkt i tym samym zwiększyć szybkość biegaczy.
ASICS META : Time : Trials rozpocznie się w niedzielę o godz. 7:45. Biegi odbędą się równolegle, a transmisję będzie można śledzić za pośrednictwem ASICS Hub oraz kanału marki na YouTube.
ASICS METASPEED+ już wkrótce będą w limitowanej sprzedaży w Sklepie Biegacza.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.