Komunikaty PR

Międzynarodowy Dzień Jogi z Emirates

2020-06-22  |  01:00
Biuro prasowe

Wywodząca się z Indii joga jest praktykowana na całym świecie – to ćwiczenia poprawiające kondycję ciała, umysłu i ducha. Każdego roku, 21 czerwca, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jogi. Jest to idealna okazja do tego, aby przyjrzeć się korzyściom uprawniania tej formy aktywności. W końcu to dzięki niej możemy poczuć jedność z otaczającą nas naturą. Tego roku Dzień Jogi jest świętowany pod hasłem „Joga w domu, joga z rodziną”. W ramach inspiracji dla podróżujących joginów, linie Emirates przygotowały listę kierunków, które powinni oni wziąć pod uwagę planując przyszłe wyjazdy.

Indie (kierunek Delhi). Oczywistym celem podróży dla joginów z całego świata jest Azja, a dokładniej Indie. To tutaj można znaleźć wiele pustelni (zwanych aśramami) i kursów dla joginów oraz poznać najbardziej autentyczną formę jogi. Miasto Rishikesh to kolebka jogi – co roku odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Jogi. To raj dla osób praktykujących tę aktywność, pełen światowej sławy nauczycieli, pustelni i świątyń. Położony jest nieopodal świętej rzeki Ganges, u podnóża Himalajów. Ćwiczenie jogi w otoczeniu tych majestatycznych gór to z pewnością niezapomniane doświadczenie.

Indonezja (kierunek Bali). Dla poszukiwaczy tropikalnej scenerii najlepszym wyborem będzie Indonezja. Pobyt na malowniczej wyspie Bali będzie sprzyjał nie tylko wypoczynkowi umysłu, ale też ciała i duszy. Warto wiedzieć, że to miejsce, gdzie odbywa się jedno z najsłynniejszych wydarzeń dla miłośników jogi – Bali Spirit Festival. Codzienne aktywności mają miejsce nieopodal miejscowości Ubud, w otoczeniu zielonych pól ryżowych. Na Festiwalu można spotkać osoby z całego świata, poznać najlepsze techniki i zdobyć cenne doświadczenia.

Tajlandia (kierunek Phuket). Tajlandia to miejsce, gdzie można przywrócić równowagę ciała i ducha. Kraj jest potocznie nazywany „krajem uśmiechu”, ponieważ Tajowie są znani na świecie jako najsympatyczniejsi ludzie na ziemi. Dobrym miejscem na ćwiczenie jogi będzie Phuket, położony na południowym krańcu Tajlandii. Można tam poznać Bikram jogę, a naucza jej nie kto inny jak Bikram Choudhury, pomysłodawca tego nurtu.

Japonia (kierunek Tokio). Tokio to jedno z najaktywniejszych miejsc dla joginów na mapie Azji Wschodniej. Aż trudno uwierzyć, że równowagę można znaleźć w najbardziej zapracowanym mieście na świecie. Yoyogi to oaza w samym środku Tokio. W parku można natknąć się na osoby praktykujące jogę, a nawet tai chi – formę sztuk walki wzmacniającą siłę i elastyczność górnych i dolnych partii ciała.

Nowa Zelandia (kierunek Auckland). Najpiękniejsze miejsca na ziemi można znaleźć w Nowej Zelandii. To tam naturę spotyka się w najczystszej formie – widoki lodowców, gór, fiordów, płaskowyżów wulkanicznych, równin czy lasów zachwycają swoim pięknem. Można tu ćwiczyć jogę na piaszczystych wybrzeżach, np. na pełnych czarnego piasku plażach znajdujących się po zachodniej stronie kraju, w rejonie Auckland. Popularnym wśród miłośników jogi miastem jest Piha – to tutaj jogini ćwiczą na plaży, w otoczeniu natury i szumu fal. Można również skorzystać z bogatego wyboru kursów jogi – każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Australia (kierunek Sydney). Australijczycy to mistrzowie nowych trendów w jodze. Najbardziej znanym jest Barre Body, połączenie jogi, pilatesu i baletu. Ale można tutaj spróbować także tzw. jogi HIIT, czyli kombinacji dynamicznej jogi z intensywnym treningiem interwałowym. Z kolei w wyniku połączenia jogi i pilatesu powstało jogalates. Wszyscy lubiący ćwiczenia w wodzie powinni spróbować SUP jogi, czyli jogi uprawianej na desce kołyszącej się na tafli wody.

Jogę można uprawiać wszędzie i o każdej porze, a Międzynarodowy Dzień Jogi będzie idealną okazją nie tylko do ćwiczeń, ale również do planowania przyszłych podróży do miejsc, które powinien odwiedzić każdy jogin.


O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.