Mistrz Zmarzlik w poznańskim Novotelu
Święto fanów żużla w Poznaniu!
W piątek 24 stycznia Novotel Poznań Centrum stał się centrum sportowych emocji. Hotel gościł Bartosza Zmarzlika, indywidualnego żużlowego mistrza świata i najlepszego sportowca 2019 roku. Na spotkanie gwiazdą speedwaya przybyło niemal 300 fanów. Mogli oni nie tylko posłuchać Mistrza, ale i podziwiać jego motocykl. Współpracując z PSŻ Poznań, organizatorem spotkania, Novotel Poznań Centrum udowodnił po raz kolejny, że obiekt hotelowy może być ważnym i aktywnym członkiem lokalnej społeczności.
Wizyta Bartosza Zmarzlika, gwiazdy Stali Gorzów, wzbudziła w stolicy Wielkopolski wielkie emocje. Zainteresowanie spotkaniem było ogromne, a przygotowane przez organizatora wejściówki rozeszły się w kilka godzin. To był dzień, który w całości upłynął pod znakiem sportu – oprócz przygotowanego na 300 osób spotkania, w hotelu powstała scena z motocyklem żużlowym oraz specjalna strefa VIP, w której mistrz speedwaya spotkał się z mediami.
Współpraca z PSŻ Poznań i goszczenie Bartka Zmarzlika to nasz gest w stronę poznańskich kibiców czarnego sportu. Miasto ma wspaniałe tradycje żużlowe sięgające okresu międzywojennego. Emocje związane ze spotkaniem i skala zainteresowania potwierdzają, że żużel jest sportem ważnym dla lokalnej społeczności i takie inicjatywy jako Novotel z przyjemnością wspieramy – podkreślił dyrektor Novotel Poznań Centrum, Tomasz Krzysztanowski. –Życzymy wszystkim kibicom, aby w kolejnych sezonach mieli szansę wspierać drużynę „Skorpionów” w walce o najwyższe trofea, aż na sam szczyt Ekstraligi – podsumował.
Miejsce eventów i sportowych emocji
Wizyta żużlowego mistrza to nie jedyna tego typu inicjatywa w Novotel Poznań Centrum, który konsekwentnie wspiera inicjatywy sportowe ważne dla lokalnej społeczności. Prowadzi m.in. stałą współpracę z drużyną koszykarek Basket Ligi ENEA AZS Poznań, która w przestrzeniach na pl. Andersa zaprezentowała swój skład na sezon 2019/20. W zeszłym roku hotel gościł również fanów e-sportu w ramach wielkopolskich rozgrywek gwiazd Good Game League.
Obiekt wpisany jest w panoramę Wielkopolski od wielu lat, a od 2018 roku, po pełnej rewitalizacji, prezentuje nowoczesne wnętrza z rozbudowanym zapleczem konferencyjnym. Oferuje pełne wsparcie w zakresie organizacji wszelkiego rodzaju spotkań, bankietów i innych wydarzeń specjalnych. Na 1200 mkw. powierzchni znajduje się siedem sal, mogących pomieścić nawet 1100 osób. Wysokie sufity i przestronne powierzchnie wypełnione światłem dziennym tworzą przestrzeń odpowiednią do wszelkiego typu eventów. Nowoczesne i komfortowe pokoje zaprojektowano tak, aby sprzyjały również wygodnemu, rodzinnemu wypoczynkowi.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.