Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej – Polacy pod koniec stawki
Gdzie się podziała reprezentacja z tamtych lat? W czwartek rozpoczną się czternaste mistrzostwa Europy mężczyzn w piłce ręcznej. Według notowań bukmacherów, Polacy są jedną z najsłabszych drużyn w stawce. Kurs na to, że zdobędziemy tytuł, wynosi aż 800.00! Co jeszcze kryje się w ofercie legalnego bukmachera TOTALbet? Zapraszamy na analizę kursów.
Za czasów Bogdana Wenty, Michaela Bieglera lub Tałanta Dujszebajewa, Polacy jeździli na mistrzowskie imprezy, by walczyć o medale. Niestety te czasy się skończyły i dziś reprezentujemy poziom najwyżej średni. Na szczęście naszym zawodnikom z pewnością nie można odmówić woli walki, więc trzeba trzymać kciuki!
Mistrzostwa rozpoczną się dla nas w piątek. W pierwszym meczy rundy wstępnej zagramy w Gothenburgu ze Słowenią (godz. 18:15). Faworytem są Słoweńcy – kurs na ich wygraną wynosi 1.08. Klienci TOTALbet chętnie kierują się jednak sercem i stawiają na Polskę z handicapem, czyli dodając jej gole przed pierwszym gwizdkiem. Na przykład Polska wygra handicap + 6,5 gola (kurs 1.95).
Dodajmy, że Słowenia jest ósma na liście najwyżej notowanych reprezentacji – kurs na to, że zdobędzie mistrzostwo, wynosi 39.00. Faworytem jest Dania (3.15) przed Francją (4.70) i Hiszpanią (5.60). W gronie 24 reprezentacji Polska (kurs 800.00) wyprzedza tylko Łotwę, Bośnię i Hercegowinę oraz Ukrainę. Co ciekawe, kilka zakładów postawiono na to, że zakwalifikujemy się do półfinału (kurs 80.00), więc wiara w kibicach jest!
Do xx stycznia potrwa runda wstępna. Drużyny stoczą walkę w sześciu grupach o awans do rundy zasadniczej. Polacy rywalizują ze Słowenią, Szwajcarią i Szwecją. Z grupy wyjdą dwa najlepsze zespoły.
Całe mistrzostwa Europy w piłce ręcznej można obstawiać na TOTALbet.pl.
***
TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. to legalny polski bukmacher, utworzony w 2017 roku. Jest częścią holdingu Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, do którego należy także Grupa ZPR Media. Spółka TOTALbet Zakłady Bukmacherskie działa w oparciu o zezwolenie Ministerstwa Finansów z marca 2018 roku, oferując możliwość zawierania zakładów wzajemnych w Internecie.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.