Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie. Znakomite występy reprezentantów KSG
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
Zakończyła się 87. edycja Mistrzostw Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym. W miniony weekend w Bydgoszczy zgromadzili się najlepsi polscy kanadyjkarze i kajakarze, a rywalizacja była niezwykle zacięta i pełna emocji. Wśród uczestników szczególnie wyróżnili się reprezentanci Kaman Sport Group - Justyna Iskrzycka, Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski.
Najważniejsze polskie regaty odbyły się w dniach 8 - 9 czerwca 2024 roku na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy. Do zawodów zgłosiło się 220 najlepszych zawodników z całego kraju, którzy rywalizowali w 33 konkurencjach.
Indywidualną konkurencję kobiet na dystansie 1000 metrów zdominowała Justyna Iskrzycka, która w pięknym stylu zdobyła złoty medal. Podopieczna KSG “Olympic Dreams” tym samym obroniła tytuł mistrzyni kraju.
Reprezentantka klubu AZS-AWF Katowice dobrze spisała się też w konkurencji K1 500 metrów, w której zajęła 5. miejsce. Nieco gorszy start zaliczyła natomiast podczas piątkowych kwalifikacji olimpijskich, które wyłoniły kadrę na igrzyska w Paryżu.
W piątek przed Mistrzostwami Polski odbyła się ściganka do Igrzysk Olimpijskich w K2 500 m, w której startowałam z Dominiką Putto. Walka była zacięta do samego końca, obie zostawiłyśmy serce na torze. Niestety dopłynęłyśmy tuż za Martyną Klatt i Helenką Wiśniewską, zatem to one otrzymały przepustkę do Paryża. Decydującym elementem było "opływanie", którego nam zabrakło - przypomnę, że była to nowa osada, stworzona tuż przed II Pucharem Świata w Poznaniu. Porażki zawsze są ciężkie, lecz są nieodłączną częścią sportu, trzeba się z nimi pogodzić. Same starty w Mistrzostwach Polski oceniam pozytywnie. Wiosła jeszcze nie odkładam, bo już w najbliższy weekend wystartuję w Mistrzostwach Europy, gdzie będę walczyć w konkurencjach K2 500m, K4 500m oraz K1 1000m - skomentowała Justyna Iskrzycka.
W rywalizacji mężczyzn na uwagę zasługują reprezentanci Kaman Sport Group Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski. Duet z AZS Politechniki Opolskiej wywalczył złoty medal w konkurencji C2 500 metrów oraz srebrny medal na dystansie 200 m. Z kolei w konkurencji C4 500 metrów w grupie z kolegami z opolskiego klubu Mateuszem Zuchorą i Mateuszem Borgiełem podopieczni KSG “Olympic Dreams” zdobyli pierwsze miejsce. Ponadto w konkurencji indywidualnej C1 200 metrów Michał Łubniewski wywalczył brązowy medal.
Do startów podszedłem z chłodną głową, gdyż myślami jestem już na mistrzostwach Europy, które są już w najbliższy weekend. Cieszy złoty medal w konkurencji C2 500 metrów, ponieważ jest to dystans olimpijski, a do tego nasz czas był na poziomie światowym! - podkreślił Arsen Śliwiński.
Na finiszu w Bydgoszczy zawsze woda odbija się od betonu, ale pomimo tego faktu uzyskaliśmy świetny czas w C2 500 metrów - dodał Michał Łubniewski.
Polscy kajakarze już za kilka dni będą mieli okazję na kolejne sukcesy, tym razem podczas Mistrzostw Europy w Szeged, które odbędą się w terminie 13-16 czerwca.
Pełna lista wyników mistrzostw Polski dostępna jest na stronie https://pzkaj.domtel-sport.pl/

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.