Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie. Znakomite występy reprezentantów KSG
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
Zakończyła się 87. edycja Mistrzostw Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym. W miniony weekend w Bydgoszczy zgromadzili się najlepsi polscy kanadyjkarze i kajakarze, a rywalizacja była niezwykle zacięta i pełna emocji. Wśród uczestników szczególnie wyróżnili się reprezentanci Kaman Sport Group - Justyna Iskrzycka, Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski.
Najważniejsze polskie regaty odbyły się w dniach 8 - 9 czerwca 2024 roku na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy. Do zawodów zgłosiło się 220 najlepszych zawodników z całego kraju, którzy rywalizowali w 33 konkurencjach.
Indywidualną konkurencję kobiet na dystansie 1000 metrów zdominowała Justyna Iskrzycka, która w pięknym stylu zdobyła złoty medal. Podopieczna KSG “Olympic Dreams” tym samym obroniła tytuł mistrzyni kraju.
Reprezentantka klubu AZS-AWF Katowice dobrze spisała się też w konkurencji K1 500 metrów, w której zajęła 5. miejsce. Nieco gorszy start zaliczyła natomiast podczas piątkowych kwalifikacji olimpijskich, które wyłoniły kadrę na igrzyska w Paryżu.
W piątek przed Mistrzostwami Polski odbyła się ściganka do Igrzysk Olimpijskich w K2 500 m, w której startowałam z Dominiką Putto. Walka była zacięta do samego końca, obie zostawiłyśmy serce na torze. Niestety dopłynęłyśmy tuż za Martyną Klatt i Helenką Wiśniewską, zatem to one otrzymały przepustkę do Paryża. Decydującym elementem było "opływanie", którego nam zabrakło - przypomnę, że była to nowa osada, stworzona tuż przed II Pucharem Świata w Poznaniu. Porażki zawsze są ciężkie, lecz są nieodłączną częścią sportu, trzeba się z nimi pogodzić. Same starty w Mistrzostwach Polski oceniam pozytywnie. Wiosła jeszcze nie odkładam, bo już w najbliższy weekend wystartuję w Mistrzostwach Europy, gdzie będę walczyć w konkurencjach K2 500m, K4 500m oraz K1 1000m - skomentowała Justyna Iskrzycka.
W rywalizacji mężczyzn na uwagę zasługują reprezentanci Kaman Sport Group Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski. Duet z AZS Politechniki Opolskiej wywalczył złoty medal w konkurencji C2 500 metrów oraz srebrny medal na dystansie 200 m. Z kolei w konkurencji C4 500 metrów w grupie z kolegami z opolskiego klubu Mateuszem Zuchorą i Mateuszem Borgiełem podopieczni KSG “Olympic Dreams” zdobyli pierwsze miejsce. Ponadto w konkurencji indywidualnej C1 200 metrów Michał Łubniewski wywalczył brązowy medal.
Do startów podszedłem z chłodną głową, gdyż myślami jestem już na mistrzostwach Europy, które są już w najbliższy weekend. Cieszy złoty medal w konkurencji C2 500 metrów, ponieważ jest to dystans olimpijski, a do tego nasz czas był na poziomie światowym! - podkreślił Arsen Śliwiński.
Na finiszu w Bydgoszczy zawsze woda odbija się od betonu, ale pomimo tego faktu uzyskaliśmy świetny czas w C2 500 metrów - dodał Michał Łubniewski.
Polscy kajakarze już za kilka dni będą mieli okazję na kolejne sukcesy, tym razem podczas Mistrzostw Europy w Szeged, które odbędą się w terminie 13-16 czerwca.
Pełna lista wyników mistrzostw Polski dostępna jest na stronie https://pzkaj.domtel-sport.pl/
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.