Komunikaty PR

Mocne ściganie w Hiszpanii

2020-03-06  |  14:08
Biuro prasowe

Udział w zawodach w hiszpańskiej gminie Chelva nieopodal Walencji zapowiedziało wielu zawodników ze ścisłej europejskiej czołówki, wśród panów m. in. Francuz Victor Koretzky, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy. Był to jasny sygnał, że sezon olimpijski będzie pasjonujący od samego początku. Start w prowincji Walencja znalazł się też w planach zawodników Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, którzy aktualnie przebywają na zgrupowaniu w Hiszpanii.

W rywalizacji panów bezkonkurencyjni byli Francuzi – Victor Koretzky, Titouan Carod i Jordan Sarrou, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Zadowoleni z występu w Chelvie mogą być też Polacy.

- Był to mój drugi start w formule cross country w tym sezonie, dyspozycja powoli jest coraz lepsza. Po chorobie wracam na właściwe tory, a już za tydzień kolejny wyścig w Hiszpanii. Jesteśmy w trakcie zgrupowania, zatem moim celem jest mocno trenować i przejechać dobry wyścig. Jesteśmy w trakcie zgrupowania, więc na pewno mocne treningi nie idą w parze ze startami, ale staramy się wszystko pogodzić – zaznaczył Marek Konwa z Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, który zajął 21. miejsce.

Klubowy kolega Konwy, Filip Helta, również znalazł się w trzeciej dziesiątce (27. pozycja).

- Czuję, że moja forma jest coraz lepsza, niestety dwa defekty w postaci złapanych gum sprawiły, że nie byłem w stanie walczyć o więcej. Muszę przyznać, że zmagaliśmy się z trudną trasą, bardzo techniczną i wymagającą ze sporą liczbą luźnych kamieni. Gdyby nie defekty, myślę, że miałbym realne szanse na pierwszą dwudziestkę – skomentował Filip Helta.

W kategorii masters świetny występ zaliczył Bogdan Czarnota, trener i zawodnik ekipy Volkswagena, który zajął 5. miejsce.

Z kolei wśród pań najlepsza była Maja Włoszczowska, dla której był to pierwszy start w sezonie. Polka wyprzedziła Hiszpankę Rocio del Alba Garcia Martinez oraz Ukrainkę Yanę Belomoinę. Bardzo dobrze spisała się też Aleksandra Podgórska, która była siódma.

- Cały czas jestem w mocnym treningu, zatem te pierwsze starty są dla mnie bardzo wymagające i muszę walczyć ze sobą. Wierzę jednak, że w kolejnych tygodniach będzie coraz lepiejzaznaczyła ambitna zawodniczka Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team.

 

 

Internacionales XCO Chelva (Hiszpania)

Elita mężczyzn

1. Victor Koretzky (Francja) 1:22:54

2. Titouan Carod (Francja) 1:23:10

3. Jordan Sarrou (Francja) 1:23:28

21. Marek Konwa (Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:29:52

27. Filip Helta (Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:32:13

 

Elita kobiet

1. Maja Włoszczowska (Polska) 1:26:23

2. Rocio del Alba Garcia Martinez (Hiszpania) 1:26:58

3. Yana Belomoina (Ukraina) 1:27:17

7. Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:36:49

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Marka STORM rozpoczyna sezon rowerowy z Anną i Robertem Lewandowskimi Biuro prasowe
2024-05-08 | 13:00

Marka STORM rozpoczyna sezon rowerowy z Anną i Robertem Lewandowskimi

Jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich marek rowerowych STORM kontynuuje w sezonie 2024 współpracę z Anną i Robertem Lewandowskimi, którzy inspirują Polaków
Sport Polak na podium wyścigu Mallorca 312 OK Mobility
2024-05-08 | 13:00

Polak na podium wyścigu Mallorca 312 OK Mobility

Na hiszpańskiej Majorce odbył się prestiżowy wyścig kolarstwa szosowego – Mallorca 312 OK Mobility, który skupił 8,5 tysiąca zawodników z całego świata. Na
Sport Jak wybrać dobre ubezpieczenie dla rowerzysty?
2024-05-08 | 01:00

Jak wybrać dobre ubezpieczenie dla rowerzysty?

Wg statystyk Policji w 2023 r. rany w wypadkach z udziałem rowerzystów odniosło 3 264 osoby –kierujący jednośladem i poszkodowani przez nich. To nieco mniej niż rok

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Edyta Herbuś: Rozmawiałam z produkcją na temat mojej ewentualnej roli w „Tańcu z gwiazdami”. Wierzę, że stworzą taką, która będzie dla mnie inspirująca

Tancerka przyznaje, że kiedy dostała propozycję udziału w ostatniej edycji „Tańca z gwiazdami”, to choć miała apetyt na powrót do tej produkcji, po rozważeniu wszystkich za i przeciw jednak ją odrzuciła. Z jednej strony miała już inne zobowiązania zawodowe, a z drugiej – zależało jej na tym, by powrócić do show nie tylko w charakterze instruktorki, ale zaprezentować się widzom z nieco innej strony. Edyta Herbuś wierzy, że w przyszłości program przejdzie pewną metamorfozę i znajdzie się w nim rola skrojona właśnie dla niej. Nie ukrywa też, że ta edycja wyjątkowo przyciągnęła jej uwagę, bo skupiła bardzo charyzmatycznych uczestników.

Prawo

Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza w produkcję muzyczną. Artyści i odbiorcy chcą jasnego oznaczania utworów generowanych przez takie narzędzia

Dziesięciokrotny wzrost przychodów rynku sztucznej inteligencji w tworzeniu muzyki przewidują analitycy w ciągu najbliższych 10 lat. Wokół tematu narasta coraz więcej kontrowersji, związanych m.in. z uczeniem się algorytmów na już skomponowanych dziełach czy wykorzystywania głosów wokalistów do tworzenia coverów śpiewanych przez SI. Jednocześnie ponad jedna trzecia muzyków przyznaje już, że wspierali się w swojej pracy sztuczną inteligencją. Artyści oczekują jednak jasno wytyczonych ram regulacyjnych dla tego typu narzędzi. Przede wszystkim miałyby one dotyczyć zgód na wykorzystanie własności intelektualnej i wyraźnego oznaczania muzyki komponowanej przez SI.

Handel

Po kiełbaski wege czy roślinne burgery sięga coraz więcej konsumentów. Branża roślinna będzie walczyć o utrzymanie takiego nazewnictwa

Kiełbasa bezmięsna, burger roślinny, parówka wegetariańska, stek vege – do takich nazw produktów wielu konsumentów zdążyło się przyzwyczaić i coraz chętniej po nie sięga. Pojawiają się jednak pomysły, by zakazać nazewnictwa charakterystycznego dla produktów mięsnych. Również w Polsce pojawiła się propozycja w tym zakresie ze strony poprzedniego składu resortu rolnictwa pod koniec ubiegłego roku. Zwolennicy uzasadniają ten pomysł ochroną interesów konsumenckich, ale badania pokazują, że tylko niewielki odsetek klientów pomylił produkt wegański i mięsny przy zakupie.