Komunikaty PR

Mocne ściganie w Hiszpanii

2020-03-06  |  14:08
Biuro prasowe

Udział w zawodach w hiszpańskiej gminie Chelva nieopodal Walencji zapowiedziało wielu zawodników ze ścisłej europejskiej czołówki, wśród panów m. in. Francuz Victor Koretzky, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy. Był to jasny sygnał, że sezon olimpijski będzie pasjonujący od samego początku. Start w prowincji Walencja znalazł się też w planach zawodników Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, którzy aktualnie przebywają na zgrupowaniu w Hiszpanii.

W rywalizacji panów bezkonkurencyjni byli Francuzi – Victor Koretzky, Titouan Carod i Jordan Sarrou, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Zadowoleni z występu w Chelvie mogą być też Polacy.

- Był to mój drugi start w formule cross country w tym sezonie, dyspozycja powoli jest coraz lepsza. Po chorobie wracam na właściwe tory, a już za tydzień kolejny wyścig w Hiszpanii. Jesteśmy w trakcie zgrupowania, zatem moim celem jest mocno trenować i przejechać dobry wyścig. Jesteśmy w trakcie zgrupowania, więc na pewno mocne treningi nie idą w parze ze startami, ale staramy się wszystko pogodzić – zaznaczył Marek Konwa z Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, który zajął 21. miejsce.

Klubowy kolega Konwy, Filip Helta, również znalazł się w trzeciej dziesiątce (27. pozycja).

- Czuję, że moja forma jest coraz lepsza, niestety dwa defekty w postaci złapanych gum sprawiły, że nie byłem w stanie walczyć o więcej. Muszę przyznać, że zmagaliśmy się z trudną trasą, bardzo techniczną i wymagającą ze sporą liczbą luźnych kamieni. Gdyby nie defekty, myślę, że miałbym realne szanse na pierwszą dwudziestkę – skomentował Filip Helta.

W kategorii masters świetny występ zaliczył Bogdan Czarnota, trener i zawodnik ekipy Volkswagena, który zajął 5. miejsce.

Z kolei wśród pań najlepsza była Maja Włoszczowska, dla której był to pierwszy start w sezonie. Polka wyprzedziła Hiszpankę Rocio del Alba Garcia Martinez oraz Ukrainkę Yanę Belomoinę. Bardzo dobrze spisała się też Aleksandra Podgórska, która była siódma.

- Cały czas jestem w mocnym treningu, zatem te pierwsze starty są dla mnie bardzo wymagające i muszę walczyć ze sobą. Wierzę jednak, że w kolejnych tygodniach będzie coraz lepiejzaznaczyła ambitna zawodniczka Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team.

 

 

Internacionales XCO Chelva (Hiszpania)

Elita mężczyzn

1. Victor Koretzky (Francja) 1:22:54

2. Titouan Carod (Francja) 1:23:10

3. Jordan Sarrou (Francja) 1:23:28

21. Marek Konwa (Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:29:52

27. Filip Helta (Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:32:13

 

Elita kobiet

1. Maja Włoszczowska (Polska) 1:26:23

2. Rocio del Alba Garcia Martinez (Hiszpania) 1:26:58

3. Yana Belomoina (Ukraina) 1:27:17

7. Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:36:49

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.