Komunikaty PR

Motowizja patronem medialnym Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych

2021-04-08  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

W najbliższy weekend rozpoczynają się pierwsze mistrzostwa sportu samochodowego w Polsce w 2021 roku – Wysoka Grzęda Baja Poland. Motowizja została patronem medialnym cyklu, dzięki czemu relacje z każdej rundy pojawią się na antenie stacji. Pierwsza relacja już 19 kwietnia o godz. 22:00.

Tegoroczny kalendarz Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych składa się z 6 rund – 5 w Polsce i jednej na Węgrzech. Sezon rozpocznie się od Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie. Impreza ta stanowi przygotowanie do głównych zawodów sezonu - Wysoka Grzęda Baja Poland, które również odbywa się na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim. Kolejny rok z rzędu będzie to runda Pucharu Świata FIA Baja, co oznacza, że na starcie nie zabraknie największych gwiazd rajdów terenowych. W Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie pojedzie między innymi Krzysztof Hołowczyc, który tradycyjnie będzie faworytem do wygranej.

Mówiąc o Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych trzeba wspomnieć o rywalizacji aut produkcyjnych, będącej stałą częścią cyklu. Wraz z RMPST toczyć się będzie rywalizacja Dacia Duster Motrio Cup, gdzie ponownie pojedzie między innymi Pascal Brodnicki - zdobywca tego pucharu w 2019 roku, a także rywalizacja w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Baja Poland Series stanowiącego przygotowanie dla załóg chcących startować w RMPST.

- Rajdy terenowe niewątpliwe należą do najsilniejszych form sportu samochodowego w Polsce, o czym świadczy ranga i renoma Baja Poland. Dzięki relacjom na antenie Motowizji, Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych jeszcze bardziej zyskają na popularności, a to z pewnością przyczyni się do zwiększenia zainteresowania całą dyscypliną – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

  • Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 2021 - Baja Drawsko Pomorskie, poniedziałek 19 kwietnia, godz. 22:00

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Pomysły na potreningową regenerację Biuro prasowe
2021-04-16 | 12:00

Pomysły na potreningową regenerację

Droga do szczupłej sylwetki i zdrowego trybu życia wiedzie głównie przez aktywność fizyczną i odpowiednio zbilansowaną dietę. Dla wielu z nas sport wpisany jest w grafik naszych
Sport Zwycięstwo Mateusza Gradeckiego w turnieju Pro Golf Tour w Egipcie!
2021-04-16 | 11:00

Zwycięstwo Mateusza Gradeckiego w turnieju Pro Golf Tour w Egipcie!

Prawdziwy rollercoaster z niezwykle emocjonującym finiszem – tak można opisać Red Sea Egyptian Classic – pierwszy tegoroczny turniej profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour,
Sport ASICS szykuje ultraszybki event dla sportowców z całego świata
2021-04-14 | 14:30

ASICS szykuje ultraszybki event dla sportowców z całego świata

Marka ASICS ogłosiła nowe wydarzenie „Be (at) Your Personal Best” (pol. „Osiągaj najlepsze wyniki”) z ultraszybkim modelem METASPEED Sky w roli główniej.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Dorota Goldpoint: Brakuje nam dyscypliny w przestrzeganiu restrykcji. Aby wrócić do normalnego życia, musimy najpierw spiąć gorset i być posłuszni zaleceniom

Projektantka mody uważa, że Polacy zbyt lekkomyślnie podchodzą do obostrzeń i restrykcji wprowadzanych przez rząd. Za nic mają rosnące statystyki zgonów i zakażeń, ignorują obowiązek noszenia maseczek i nie unikają spotkań towarzyskich, a w ten sposób trudno będzie nam wyjść z pandemii. Niedawno projektantka wróciła z Tygodnia Mody w Dubaju i jak podkreśla, jest pełna podziwu dla tamtejszej społeczności, która jest zdyscyplinowana i od początku ściśle przestrzegała ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, w efekcie czego powróciła już do normalnego funkcjonowania.

Gwiazdy

Olivier Janiak: Żyjemy w dziwnych czasach, od roku pozamykani w domach. Nasze relacje wystawione są na próbę i teraz możemy pokazać, jaką tak naprawdę mamy twarz

Prezenter podkreśla, że w programie „Power Couple” możemy obserwować całą paletę prawdziwych ludzkich emocji. Tu nic nie jest wyreżyserowane, nic nie jest na pokaz czy dla szpanu. Wszystkie konkurencje są punktem wyjścia do tego, żeby stanąć do walki ze swoimi słabościami i przekonać się o sile swojego związku. Uczestnicy uświadamiają sobie, jak wiele są w stanie poświęcić dla drugiej osoby, oraz przekonują się, czy potrafią zapomnieć o porażce i zacząć wszystko od nowa. W ocenie prezentera o sukcesie tego programu świadczy to, że opowiada o rzeczach uniwersalnych, czyli o miłości, wsparciu, a także o umiejętności wybaczania. Każdy z nas ma bowiem gorsze dni, prawo do błędu i potknięcia się.

Problemy społeczne

Przedłużające się restrykcje mogą nasilać objawy depresji wśród Polaków. Jedną z grup najbardziej narażonych są rodzice dzieci w wieku do 18 lat

W pierwszych miesiącach pandemii najwyższy poziom objawów depresji i lęku przejawiały osoby w wieku 18–24 lata, z kolei w grudniu 2020 roku depresja najczęściej dotyczyła osób w wieku 35–44 lata – wynika z badań prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego. Na dalsze nasilanie depresji najbardziej narażone są osoby do 45. roku życia, doświadczające trudności zawodowych oraz konfliktów rodzinnych, ale także rodzice, coraz bardziej zmęczeni łączeniem pracy zdalnej i opieki nad dziećmi. – Szczególnie ważne jest objęcie wsparciem psychologicznym dzieci, młodzieży i całych rodzin – mówi dr hab. Małgorzata Gambin z UW, koordynatorka badań.

Gry i rozrywka

Pandemia napędza zakup laptopów przez graczy. Komputery mobilne wydajnością dorównują już stacjonarnym

Rynek gamingu znacznie się zmienił pod wpływem pandemii. Sprzedaż laptopów dla graczy wzrosła w 2020 roku prawie o 27 proc. i do 2025 roku będzie stale rosła, podczas gdy komputerów stacjonarnych dla graczy sprzedaje się za to coraz mniej – wynika z raportu IDC. Zdaniem sprzedawców gracze kupują coraz droższe laptopy i stawiają na najnowsze generacje kart graficznych, które oferują już wydajność zarezerwowaną dotąd dla komputerów stacjonarnych.