Motowizja patronem medialnym Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
W najbliższy weekend rozpoczynają się pierwsze mistrzostwa sportu samochodowego w Polsce w 2021 roku – Wysoka Grzęda Baja Poland. Motowizja została patronem medialnym cyklu, dzięki czemu relacje z każdej rundy pojawią się na antenie stacji. Pierwsza relacja już 19 kwietnia o godz. 22:00.
Tegoroczny kalendarz Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych składa się z 6 rund – 5 w Polsce i jednej na Węgrzech. Sezon rozpocznie się od Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie. Impreza ta stanowi przygotowanie do głównych zawodów sezonu - Wysoka Grzęda Baja Poland, które również odbywa się na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim. Kolejny rok z rzędu będzie to runda Pucharu Świata FIA Baja, co oznacza, że na starcie nie zabraknie największych gwiazd rajdów terenowych. W Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie pojedzie między innymi Krzysztof Hołowczyc, który tradycyjnie będzie faworytem do wygranej.
Mówiąc o Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych trzeba wspomnieć o rywalizacji aut produkcyjnych, będącej stałą częścią cyklu. Wraz z RMPST toczyć się będzie rywalizacja Dacia Duster Motrio Cup, gdzie ponownie pojedzie między innymi Pascal Brodnicki - zdobywca tego pucharu w 2019 roku, a także rywalizacja w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Baja Poland Series stanowiącego przygotowanie dla załóg chcących startować w RMPST.
- Rajdy terenowe niewątpliwe należą do najsilniejszych form sportu samochodowego w Polsce, o czym świadczy ranga i renoma Baja Poland. Dzięki relacjom na antenie Motowizji, Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych jeszcze bardziej zyskają na popularności, a to z pewnością przyczyni się do zwiększenia zainteresowania całą dyscypliną – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.
-
Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 2021 - Baja Drawsko Pomorskie, poniedziałek 19 kwietnia, godz. 22:00

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.