Motowizja patronem medialnym Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
W najbliższy weekend rozpoczynają się pierwsze mistrzostwa sportu samochodowego w Polsce w 2021 roku – Wysoka Grzęda Baja Poland. Motowizja została patronem medialnym cyklu, dzięki czemu relacje z każdej rundy pojawią się na antenie stacji. Pierwsza relacja już 19 kwietnia o godz. 22:00.
Tegoroczny kalendarz Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych składa się z 6 rund – 5 w Polsce i jednej na Węgrzech. Sezon rozpocznie się od Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie. Impreza ta stanowi przygotowanie do głównych zawodów sezonu - Wysoka Grzęda Baja Poland, które również odbywa się na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim. Kolejny rok z rzędu będzie to runda Pucharu Świata FIA Baja, co oznacza, że na starcie nie zabraknie największych gwiazd rajdów terenowych. W Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie pojedzie między innymi Krzysztof Hołowczyc, który tradycyjnie będzie faworytem do wygranej.
Mówiąc o Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych trzeba wspomnieć o rywalizacji aut produkcyjnych, będącej stałą częścią cyklu. Wraz z RMPST toczyć się będzie rywalizacja Dacia Duster Motrio Cup, gdzie ponownie pojedzie między innymi Pascal Brodnicki - zdobywca tego pucharu w 2019 roku, a także rywalizacja w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Baja Poland Series stanowiącego przygotowanie dla załóg chcących startować w RMPST.
- Rajdy terenowe niewątpliwe należą do najsilniejszych form sportu samochodowego w Polsce, o czym świadczy ranga i renoma Baja Poland. Dzięki relacjom na antenie Motowizji, Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych jeszcze bardziej zyskają na popularności, a to z pewnością przyczyni się do zwiększenia zainteresowania całą dyscypliną – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.
-
Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 2021 - Baja Drawsko Pomorskie, poniedziałek 19 kwietnia, godz. 22:00
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.