Mount Everest w Warszawie zdobyty!

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Za nami siódmy już 24-godzinny bieg po schodach - Everest Run. W miniony weekend uczestnicy mierzyli się z 41 piętrami warszawskiego biurowca Skyliner - flagowej inwestycji Grupy Karimpol. Sześciu sztafetom i 58 zawodnikom indywidualnym udało się wejść na wysokość najwyższej góry świata. Jako pierwszy 8.848 m.n.p.m. osiągnął Kacper Mrowiec, a najwięcej razy, bo aż 100, na szczyt wieżowca wspiął się Mariusz Wrona.
W Skyliner Everest Run 2023 w sumie wzięło udział 183 zawodników - 42 kobiety i 141 mężczyzn. Najstarszy uczestnik biegu miał 82 lata, najmłodszy - 19. By wspiąć się na Mount Everest należało 56 razy pokonać 41 pięter warszawskiego biurowca. Ten wyczyn udał się aż 58 zawodnikom, a Kacper Mrowiec zrobił to jako pierwszy. Biegacz z Żywca wystartował o 9:00 i już po niespełna 5 godzinach był w połowie drogi. Na szczycie stanął o 19:27. Absolutnym rekordzistą tegorocznego biegu został Mariusz Wrona, który na 41. piętrze stanął aż 100 razy osiągając wysokość 15.850 m.n.p.m. i o 289 metrów bijąc rekord poprzednich biegów. Wśród kobiet najwięcej wysokości - 80 - zaliczyła Klaudia Krajewska.
Zawodnicy mieli do dyspozycji miejsca do odpoczynku i uzupełnienia płynów, posiłek regeneracyjny oraz prysznice, a nad ich bezpieczeństwem czuwała ekipa ratowników i wolontariuszy - w sumie 80 osób.
- To było niesamowite po pandemicznej przerwie wrócić do organizacji takiego ekstremalnego wydarzenia biegowego, jakim jest siódma edycja Everest Run. Nowa przestrzeń Skylinera dodała energii naszemu projektowi i co tu dużo mówić, po prostu zaprzyjaźniliśmy się i w dodatku chyba na dłużej, ale na razie nie będę zapeszał. Dla naszej Fundacji i tak najważniejsze, że wszyscy cali i zdrowi ukończyli ten najbardziej wyjątkowy bieg po schodach - mówi Michał Janas, dyrektor Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.
Wśród uczestników biegu na warszawski szczyt Mount Everestu znaleźli się także przedstawiciele firm partnerujących wydarzeniu.
- Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć tegoroczne wydarzenie Everest Run. To świetna inicjatywa, w której udział biorą niezwykli ludzie. Osobiście doświadczyłem mnóstwa pozytywnej energii nie tylko jako współorganizator, ale także jako uczestnik biegu. Przestronne klatki, duża ilość świeżego powietrza, szybkie windy oraz widok na panoramę miasta, który wynagradzał każdą zdobytą wysokość Skylinera, pomagały uczestnikom w komfortowym osiąganiu wyznaczonych szczytów. Ogromnie nam miło, że w inicjatywę zaangażowali się najemcy biurowca. Bardzo dziękuję przedstawicielom firm Aon, iTechArt, Mattel, MicroStrategy, Mindspace oraz XTB za wzięcie udziału w biegu. Ze schodami zmierzył się także generalny wykonawca Skylinera - firma Warbud S.A. - która zgłosiła aż dwie sztafety - mówi Szymon Zduńczyk, Executive Director w Karimpol Polska.
- Mamy tu w Skylinerze jedne z najszybszych wind nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Słyszeliśmy mnóstwo komentarzy zawodników, jak pozytywny wpływ na przebieg imprezy ma błyskawiczny transport ze szczytu do lobby budynku. Cieszymy się w KONE mogąc wesprzeć Everest Run, pomóc uczestnikom osiągnąć najlepsze rezultaty, ale też przetestować nasze windy w tych wyjątkowych i wymagających okolicznościach oraz samemu zmierzyć się z wyzwaniem Everestu – dodaje Tomasz Kowalski, Starszy Specjalista ds. Marketingu i Komunikacji w KONE.
Cały dochód z wydarzenia zasili konto organizatora i przeznaczony zostanie na zakup sprzętu ratującego życie i zdrowie dzieci, a także sprzętu szkoleniowego - w tym kardiomonitora.
Organizator Everest Run Skyliner 2023: Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK.
Partnerzy wydarzenia: Grupa Karimpol, właściciel Skylinera oraz firma KONE, producent wind, schodów i chodników ruchomych.
Partner technologiczny: Intelligent Technologies S.A.
W organizacji wydarzenia właściciela budynku Skyliner wspierał zespół VINCI Facilities Polska oraz DM Building.
Wszystkie wyniki są dostępne na stronie: https://zapisy.everestrun.pl/score/1
O Skylinerze
Skyliner to 6. najwyższy budynek Warszawy zlokalizowany na warszawskiej Woli przy Rondzie Daszyńskiego. Oferuje 49 000 mkw. powierzchni biurowej i retailowej do wynajęcia na 42 kondygnacjach. Spektakularne lobby Skylinera o wysokości aż 16 m to jednocześnie najwyższe lobby biurowe w Polsce. Na 165 m wysokości położony jest dwupoziomowy Skybar
z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy. Biurowiec jest obsługiwany przez 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) wyposażonych w inteligentny system obsługi bezdotykowej i umożliwiających komfortowy transport.
Pięciopoziomowy parking Skylinera jest przewidziany dla 428 samochodów, posiada stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, a także miejsca parkingowe dla 330 rowerów. Budynek jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania, które umożliwią m.in. sczytywanie tablic rejestracyjnych. Posiada także aplikację, która pozwala na zdalne sterowanie parametrami pomieszczeń, a także rezerwację sal czy stanowisk do pracy.
Skyliner posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i jest zasilany w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Biurowiec został zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski.
Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie:
www.skylinerbykarimpol.pl

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny
Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Moda
Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.