Komunikaty PR

Największa impreza wioślarska w Polsce dla osób z niepełnosprawnościami wraca po

2023-04-18  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Na wiosnę Fundacja Avalon, w ramach projektu Avalon Extreme, organizuje zawody na ergometrze wioślarskim. Sportowe rozgrywki mają charakter ogólnopolski i będzie można wziąć w nich udział we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Dotychczasowo impreza miała charakter lokalny, ponieważ odbywała się w Warszawie, ta edycja jest szczególna, ponieważ eliminacje odbywają się stacjonarnie w całej Polsce. Impreza Avalon Extreme Rowing Hard przyciągnęła w 2019 roku wielu zawodników i przyniosła mnóstwo niezapomnianych wrażeń, a filmową relację można zobaczyć na Youtube!

Etapy imprezy – kwalifikacje, eliminacje, finał!

Rekrutacja uczestników trwa do 23 kwietnia i odbywa się za pośrednictwem specjalnego formularza zgłoszeniowego.

Zakwalifikowane osoby przystąpią do eliminacji, które będą prowadzone od 28 kwietnia do 7 maja 2023 roku we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Pod okiem trenera, przy możliwej pomocy asystenta i wolontariusza, zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił i uzyskać jak najdłuższy dystans w określonym czasie na ergometrze wioślarskim. Eliminacje prowadzone będą w obiektach sportowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, a konkretne terminy w danych miastach zostaną ustalone ze zgłoszonymi zawodnikami i trenerami.

Do finału przejdzie 10 osób, które uzyskają najlepszy czas. Zostaną one zaproszone na ostatni etap zawodów, który odbędzie się w Warszawie. Finał tegorocznej edycji Avalon Extreme Rowing Hard zaplanowany jest na 20 maja 2023 roku. Podczas tego wydarzenia wyłonieni z eliminacji zawodnicy zmierzą się ze sobą w sportowej rywalizacji i powalczą o miejsce na podium i nagrody. Regulamin zawodów dostępny jest na stronie internetowej.

W poprzedniej edycji zawodów udział wzięli m.in. mistrz parawioślarstwa Jarosław Kalling, mistrzyni Europy w parabadmintonie Katarzyna Ziębik oraz mistrz paraolimpijski kajakarz Jakub Tokarz. Imprezę wsparły również osoby ze świata filmów m.in. aktor Alan Andersz. Projekt Avalon Extreme przyciąga wielu świetnych zawodników, którzy z pewnością podczas tegorocznej edycji pokażą, że niepełnosprawność nie ogranicza.

Cel wydarzenia

Cztery lata czekaliśmy na powrót Avalon Extreme Rowing Hard. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnościami do udziału w ogólnopolskich zawodach na ergometrze wioślarskim! Nie trzeba być sportowcem, każdy może przyjść i sprawdzić swoje siły w myśl idei #wystarczyzacząć. Gwarantujemy fantastyczną zabawę i sportowe emocje na najwyższym poziomie!”-  Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.