Największa impreza wioślarska w Polsce dla osób z niepełnosprawnościami wraca po
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Na wiosnę Fundacja Avalon, w ramach projektu Avalon Extreme, organizuje zawody na ergometrze wioślarskim. Sportowe rozgrywki mają charakter ogólnopolski i będzie można wziąć w nich udział we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Dotychczasowo impreza miała charakter lokalny, ponieważ odbywała się w Warszawie, ta edycja jest szczególna, ponieważ eliminacje odbywają się stacjonarnie w całej Polsce. Impreza Avalon Extreme Rowing Hard przyciągnęła w 2019 roku wielu zawodników i przyniosła mnóstwo niezapomnianych wrażeń, a filmową relację można zobaczyć na Youtube!
Etapy imprezy – kwalifikacje, eliminacje, finał!
Rekrutacja uczestników trwa do 23 kwietnia i odbywa się za pośrednictwem specjalnego formularza zgłoszeniowego.
Zakwalifikowane osoby przystąpią do eliminacji, które będą prowadzone od 28 kwietnia do 7 maja 2023 roku we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Pod okiem trenera, przy możliwej pomocy asystenta i wolontariusza, zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił i uzyskać jak najdłuższy dystans w określonym czasie na ergometrze wioślarskim. Eliminacje prowadzone będą w obiektach sportowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, a konkretne terminy w danych miastach zostaną ustalone ze zgłoszonymi zawodnikami i trenerami.
Do finału przejdzie 10 osób, które uzyskają najlepszy czas. Zostaną one zaproszone na ostatni etap zawodów, który odbędzie się w Warszawie. Finał tegorocznej edycji Avalon Extreme Rowing Hard zaplanowany jest na 20 maja 2023 roku. Podczas tego wydarzenia wyłonieni z eliminacji zawodnicy zmierzą się ze sobą w sportowej rywalizacji i powalczą o miejsce na podium i nagrody. Regulamin zawodów dostępny jest na stronie internetowej.
W poprzedniej edycji zawodów udział wzięli m.in. mistrz parawioślarstwa Jarosław Kalling, mistrzyni Europy w parabadmintonie Katarzyna Ziębik oraz mistrz paraolimpijski kajakarz Jakub Tokarz. Imprezę wsparły również osoby ze świata filmów m.in. aktor Alan Andersz. Projekt Avalon Extreme przyciąga wielu świetnych zawodników, którzy z pewnością podczas tegorocznej edycji pokażą, że niepełnosprawność nie ogranicza.
Cel wydarzenia
“Cztery lata czekaliśmy na powrót Avalon Extreme Rowing Hard. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnościami do udziału w ogólnopolskich zawodach na ergometrze wioślarskim! Nie trzeba być sportowcem, każdy może przyjść i sprawdzić swoje siły w myśl idei #wystarczyzacząć. Gwarantujemy fantastyczną zabawę i sportowe emocje na najwyższym poziomie!”- Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.