NATURE BATHING – pierwsza hybrydowa kolekcja od ASICS
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
ASICS wprowadza na rynek swoją pierwszą hybrydową kolekcję, w której znajdują się buty do biegania po asfalcie, przeprojektowane także z myślą o trailowych przygodach w terenie. Nowa linia uwzględnia również odzież biegową. Inspirację dla designerów marki stanowił japoński zwrot „shinrin-yoku”, który w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza relaksacyjną wizytę w lesie. W wielu kulturach stwierdzenie jest powszechnie znane jako leśna lub naturalna kąpiel.
Kolekcja NATURE BATHING zawiera najpopularniejsze buty biegowe ASICS, jak między innymi wprowadzone niedawno NOVABLAST 3. Model został wyposażony w inspirowaną szlakami gumową podeszwę zewnętrzną ASICS LITE, która zapewnia dodatkową przyczepność i trwałość. Do wszystkich produktów dodano natomiast litery TR, aby podkreślić ich funkcjonalność oraz sprawne biegowe przejście z drogi na bardziej wymagający szlak.
Dostrzegamy coraz więcej osób biegających po parkach czy lokalnych lasach w celu obcowania ze spokojem i pięknem natury. Potrzebują więc buta, który jest maksymalnie uniwersalny oraz sprawdzi się na każdej nawierzchni, zarówno terenowej, jak i asfaltowej. Chcemy pomóc wszystkim w doświadczaniu mentalnej i fizycznej siły sportu, tym bardziej że bieganie na łonie natury ma bardzo kojący wpływ na psychikę. Postanowiliśmy więc połączyć to, co najlepsze z obu światów i opracować serię butów, które łączą amortyzację, stabilność oraz sprężystość modeli asfaltowych z dodatkową wytrzymałością i zwiększoną przyczepnością w terenie – powiedziała Linda van Aken, wiceprezeska ds. biegania w ASICS EMEA.
Kolekcja składa się z czterech różnych modeli biegowych przeznaczonych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – najnowszych NOVABLAST 3 TR, dobrze znanych GEL-NIMBUS 24 TR i GEL-CUMULUS 24 TR oraz typowo sportowych GT-1000 11 TR. Wszystkie buty posiadają zewnętrzną, gumową podeszwę ASICS LITE, która gwarantuje elastyczność zarówno na drodze, jak i w terenie. Palety kolorów oddają uspokajające, neutralne odcienie, nawiązując do środowiska naturalnego. Dodatkowo, wkładki kontrastują ze znakami kanji, które przekładają się na słowa „drzewo” i „las”.
Odzież powstała zgodnie z nową koncepcją projektowania – ZERO DISTRACTION, łącząc najwyższej jakości tkaniny, zaawansowaną technologię oraz nowoczesne kroje. Marka ASICS sukcesywnie dąży do usunięcia wszelkich zakłóceń i umożliwienia biegaczom skupienia się na tym, co najważniejsze – na biegu. Lekka i szybkoschnąca bluza ułatwia bieganie w różnych miejscach i warunkach. Męski look uzupełniają funkcjonalne szorty z delikatnej tkaniny, a damski – wygodny sprinter z wysokim stanem, dopasowany do chwytliwego koloru zewnętrznej podeszwy obuwia. W zestawy wpisuje się wszechstronna, całoroczna kurtka FUJITRAIL ANORAK, która chroni przed deszczem, wiatrem oraz jest wyposażona w zaawansowany system wentylacji. Wszystkie elementy odzieży zostały wykonane w co najmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu.
Produkty z kolekcji ASICS NATURE BATHING są dostępne od 23 września na ASICS.com i ButyJana.pl.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.