Nocna Dycha Kopernika, czyli nocny bieg ulicami Torunia
Atrium Copernicus po raz kolejny dostarczy sportowych emocji! Mieszkańcy Torunia oraz wszyscy miłośnicy biegania mają wyjątkową okazję, by wziąć udział w nocnym biegu ulicami Torunia w sobotę, 18 czerwca. Zawody zostaną rozegrane w konkurencjach biegowych na dystansie 10 km i 5 km oraz nordic walking na 5 km. Wzorem poprzednich lat, tegorocznej edycji biegowych zmagań partneruje Atrium Copernicus.
Drzemie w tobie duch rywalizacji? Podejmij wyzwanie i weź udział w sportowej akcji! Atrium Copernicus zaprasza wszystkich, którzy stawiają na zdrowe współzawodnictwo i dobrą zabawę.
Biegi zostaną rozegrane wśród kobiet i mężczyzn w różnych grupach wiekowych. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają pamiątkowe puchary za miejsca I-III, zaś w klasyfikacji wiekowej dla zwycięzców za pierwsze miejsca przewidziano puchary i nagrody rzeczowe. Każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma na mecie pamiątkowy medal.
– Zapraszamy do udziału w czerwcowym wydarzeniu wszystkich biegaczy i amatorów sportu. Nocna Dycha Kopernika to nie tylko zawody. To niezwykła, klimatyczna i pełna wrażeń przygoda, dająca możliwość poznania ciekawych i zabytkowych miejsc na trasie biegu. Mamy nadzieję, że aura i pozytywne emocje sprzyjać będą dobrym wynikom i ustanawianiu rekordów życiowych - mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus.
W tym roku w Toruniu bieg Nocna Dycha Kopernika organizowany jest pod hasłem #SolidarniZUkrainą. Organizatorzy zapraszają więc uczestników na start w barwach żółto-niebieskich bądź biało-czerwonych na znak solidarności ze wschodnimi sąsiadami. Część opłaty wpisowej zostanie przekazana na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dodatkowo biegacze z Ukrainy zostają zwolnieni z opłaty wpisowej. Podczas akcji planowana jest zbiórka strojów sportowych dla uchodźców.
Biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Atrium Copernicus, obok Punktu Informacyjnego, adres: ul. Żółkiewskiego 15 w Toruniu. Pakiety startowe będzie można odebrać 18 czerwca w biurze zawodów w godzinach 13.00-21.00, po okazaniu dokumentu tożsamości. Miejsce startu oraz meta biegów na dystansie 10 km wyznaczone będzie na terenie Atrium Copernicus, obok sklepu Decathlon, skąd zawodnicy wyruszą o godz. 22.00.
Więcej szczegółów na temat akcji, trasy, zapisów i regulaminu udziału dostępnych na stronie https://nocnadycha.com/.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Maraton Toruński. Obok Atrium Copernicus, partnerami akcji Nocna Dycha Kopernika są Urząd Miasta Torunia oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.