Komunikaty PR

Obsesja na punkcie idealnego ciała szkodzi zdrowiu psychicznemu

2022-10-10  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.14 MB )

Najnowsze badania przeprowadzone przez ASICS ujawniają szkodliwy wpływ obsesji na punkcie idealnego ciała na kondycję psychiczną – tego zdania jest 75% respondentów. 69% badanych jest zdemotywowanych zdjęciami pojawiającymi się między innymi na kanałach social media, obrazującymi przemianę fizyczną, będącą efektem ćwiczeń, natomiast 53% czuje się niepewnie w stosunku do swojego ciała.

Raport został zaprezentowany w ramach nowej kampanii ASICS, rozpoczynającej się dokładnie w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Ma ona na celu podważenie zasadności realizacji ćwiczeń fizycznych wyłącznie w celu transformacji estetycznej. Marka zmienia format dedykowanych obrazów przed i po ćwiczeniach, aby podkreślić nierozerwalną więź pomiędzy ciałem a umysłem.

Udowodniono naukowo, że regularna aktywność fizyczna poprawia zdrowie psychiczne. Korzystnie wpływa na sen, nastrój, pomaga radzić sobie ze stresem oraz może zmniejszyć ryzyko depresji. Presja społeczna na punkcie idealnej sylwetki, która w dużej mierze przejawia się poprzez media społecznościowe, potrafi zniechęcić do podejmowania ćwiczeń, tym bardziej że 69% badanych twierdzi, że zdjęcia fizycznych przemian skutecznie ich demotywują.

Zdjęcia zrealizowane przez fotografkę, Sophie Harris-Taylor ukazują osoby przed i po 15 minutach i 9 sekundach ćwiczeń – udowodniono, że tak krótki czas poświęcony na sport wystarczy, aby poprawić swoją kondycję psychiczną. Oczywiście, zestawienie dwóch obrazów nie eksponuje drastycznej przemiany fizycznej, lecz wskazuje, że nie wszystkie transformacje są widoczne gołym okiem. Celem działań jest zachęcenie do uprawiania sportu w głównej mierze dla poprawy własnego nastroju mentalnego, a dopiero w dalszej kolejności własnego ciała.

Kultura fizycznej transformacji jest napędzana przez media społecznościowe. Uwarunkowała postrzeganie ćwiczeń wyłącznie przez pryzmat zmian cielesnych. Wierzymy, że realne korzyści wynikające z uprawiania sportu wykraczają daleko poza ciało, podnosząc umysł zgodnie z naszą dewizą „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Zobowiązujemy się, że na kanałach własnych nie będziemy publikować żadnych zdjęć koncentrujących się wyłącznie na fizycznych przemianach. Wspiera nas w tym szeroka społeczność ASICS FrontRunner, która będzie szerzyć przekaz oparty na mentalnych efektach ruchu oraz pozytywnych emocji wywierających wpływ na ciało oraz umysł – powiedział Gary Raucher, EVP w ASICS EMEA.

Więcej informacji nt. kampanii „ASICS Dramatic Transformation”:

www.asics.com/dramatictransformation

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.