Komunikaty PR

Osiągaj szczyty swoich marzeń z Fundacją Avalon i Stowarzyszeniem Skocznia!

2022-11-18  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Wystarczą Twoje chęci by móc wziąć udział w oryginalnych, zajęciach rehabilitacyjnych, proponowanych przez Fundację Avalon. Wspinaczka w fantastyczny sposób pomaga rozwijać sprawność fizyczną oraz pobudza do pracy umysł. Dlatego nie zwlekaj z decyzją i już dziś zapisz się na te wyjątkowe zajęcia!

Fundacja Avalon i Stowarzyszenie Skocznia wspólnie łączą siły

Zadaniem projektu Avalon Active jest wspomaganie osób z niepełnosprawnością w dążeniu do samodzielności i niezależności, na co dzień, poprzez realizację aktywnej rehabilitacji i innych form aktywności pozwalających uzyskać wspomniany efekt. Aktywności sportowe stanowią skuteczną alternatywę dla klasycznej rehabilitacji medycznej, a posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności nie stanowi przeszkody w ich realizacji. Dzięki współpracy z doświadczonymi we wspinaczce  instruktorami Stowarzyszenia Skocznia, jedną z aktywności proponowanych OzN, jest właśnie wspinaczka.

"Dzięki wspinaczce osobom z niepełnosprawnością otwierają się nowe możliwości ruchowe. Na przykład lepiej trzymają przedmioty. Dzieje się tak dlatego, że ruch wspinaczkowy polega na m.in. na zaginaniu palców na chwycie. I jeżeli się wykona dużo takich ruchów, mózg zaczyna inaczej pracować. Stopniowo odblokowują się stawy biodrowe, czy na przykład barkowe." - o zaletach wspinania się opowiada Anna Radziejowska, założycielka i prezeska Stowarzyszenia Rozwoju Wspinaczki Sportowej Skocznia, instruktorka wspinaczki. 

W tej chwili, z zajęć korzysta aktywnie 19 osób w przedziale wiekowym od 19-50 lat z różnymi schorzeniami takimi jak mózgowe porażenie dziecięce, przepuklina oponowo-rdzeniowa, skolioza, choroby neurodegeneracyjne a także osoby po amputacji kończyn. Zajęcia dedykowane są również osobom poruszającym się na co dzień przy pomocy wózka, o kulach czy laskach. Treningi odbywają się regularnie na ściankach wspinaczkowych, dostosowanych do OzN obiektów sportowych w Warszawie.

Ciało i mózg - eksperci o pozytywnych efektach wspinaczki

Regularne uczęszczanie na zajęcia wspinaczki kształtują sylwetkę ciała, rozwijając siłę i wytrzymałość wielu partii mięśniowych, od mięśni kończyn dolnych, mięśni stabilizujących tułów, jak i mięśni obręczy kończyny górnej. Dzięki tej dyscyplinie można rozwinąć sprawność fizyczną oraz pobudzić do pracy umysł. Regularne treningi przekładają się znacząco na poprawę jakości życia i poprawę codziennego funkcjonowania.

"W przypadku wspinaczki uprawnianej przez osoby z niepełnosprawnością ważnym aspektem jest pozytywny wpływ na wydolność organizmu, czyli poprawa jakości oddechu, wyraźne zwiększenie zakresu ruchomości stawów, na co dzień często mocno unieruchomionych i zwiększenie elastyczności tkanek okalających stawy. Wspinaczka OzN to aktywność, która również kształtuje cechy, niezbędne każdemu z nas w codziennym życiu jak konsekwencja w dążeniu do celu, planowanie działań i wytrzymałość psychiczna. "- mówi Katarzyna Milczarek, Kierowniczka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon. 

"Wspinaczka wymaga złożonego ruchu dwóch lub wszystkich czterech kończyn naraz, zależnie od tego jakie dana osoba ma możliwości, przy czym każda z kończyn jest w innym ustawieniu kątowym i musi stanowić punkt podparcia dla ciała. Pociąga to za sobą konieczność skupienia na celowym ruchu, zaplanowania, gdzie przełożę rękę, jak się ustawię, żeby nie odpaść od ściany, jak ułożę kończynę, jakie ruchy powinny po sobie nastąpić – jest to trening dla mózgu i całego układu nerwowego. " - mówi Agata Pappas Fizjoterapeutka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon. 

Oferta i zasady skorzystania z zajęć

Zajęcia mają charakter indywidualny. Pierwsze zajęcia poprzedzone są zawsze konsultacją z fizjoterapeutą w Fundacji, mającą na celu zebranie najważniejszych informacji niezbędnych do bezpiecznego wspinania się. Pierwsze spotkanie na ściance zawsze prowadzone jest przez dwóch instruktorów. W przypadku każdego uczestnika, forma dalszych zajęć jest ustalana indywidualnie z prowadzącymi.

Osoby zapisujące się na zajęcia, zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem korzystania z projektów Avalon Active – FundacjaAvalon.pl.


Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.

Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 13 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej dotychczas przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay! Biuro prasowe
2024-04-25 | 08:00

Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay!

Bayer Leverkusen w kapitalnym stylu zdobył mistrzostwo Niemiec. Dokonał tego po raz pierwszy w swojej historii. Zawodnicy Xabiego Alonso zapewnili sobie tytuł już w połowie kwietnia, na
Sport Zmagania pływackie zawodników Olimpiad Specjalnych na basenie wrocławskiej AWF
2024-04-24 | 17:05

Zmagania pływackie zawodników Olimpiad Specjalnych na basenie wrocławskiej AWF

Radość z rywalizacji i zwycięstwa będą silniejsze od zmęczenia po wyścigu – ponad 120 pływaków z niepełnosprawnościami z Dolnego Śląska weźmie udział w XII
Sport Stolica wraca na siatkarskie salony. Wielki sukces KSG Warszawa
2024-04-24 | 15:00

Stolica wraca na siatkarskie salony. Wielki sukces KSG Warszawa

Wspaniałe wieści dla warszawskich kibiców siatkówki – wielka żeńska siatkówka ponownie zagości w Warszawie. W miniony weekend zespół KSG Warszawa wywalczył

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.