Komunikaty PR

Oszałamiająco, stromo i spektakularnie – bieg Stubai Ultratrail już 2 lipca 2022

2022-06-14  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

SIGMA International (Poland)
SIGMA International (Poland)

ul. Olesińska 2
02-548 Warszawa
sigma|sigma.com.pl| |sigma|sigma.com.pl
+48 22 626 96 74
sigma.com.pl

STUBAI ULTRATRAIL (SUT) to jeden z najbardziej zachwycających i spektakularnych górskich biegów przełajowych w Alpach. Wydarzenie rozpocznie się 2 lipca 2022 o godz. 1:00 w olimpijskim mieście Innsbruck. Zawodnicy będą biec przez całą noc na dystansie 68 km do mety na lodowcu Stubai, położonym na wysokości ponad 3 000 m n.p.m. Program imprezy uzupełniają trzy krótsze trasy, których mety również znajdują się na lodowcu, a także nowa trasa STUBAI VERTICAL.

Dzięki wyjątkowej trasie, STUBAI ULTRATRAIL jest uważany za jeden z najbardziej spektakularnych górskich biegów przełajowych. Wydarzenie odbywa się pod hasłem city2glacier i rozpoczyna się o godz. 1:00 w nocy w Innsbrucku. Obejmuje dystans 68 km i ponad 5 000 m przewyższenia na lodowcu Stubai, w tym stromy końcowy podbieg po śniegu na metę w restauracji Jochdohle, która znajduje się na wysokości 3 178 m. Nachylenia od 20 do 30% nie są rzadkością. Czas potrzebny najszybszym mężczyznom na dotarcie do mety to około 8,5 godz., natomiast najszybsze kobiety potrzebują na to około 10 godz. Dostępne są również krótsze, ale nie mniej interesujące trasy. Są to STUBAI K32, STUBAI K20STUBAI K9. Ich cechą wspólną jest końcowy podbieg na lodowiec.

Grupa docelowa: biegacze przełajowi i sportowcy specjalizujący się w sportach górskich

STUBAI ULTRATRAIL jest adresowany do różnych typów biegaczy. Stosunkowo niewielka część trasy prowadzi w dół, więc zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze znajdą tu dla siebie idealną opcję, nieobciążającą nadmiernie kolan. Odnajdą się tu również entuzjaści sportów outdoorowych, którzy szukają wyzwań podczas zdobywania szczytów, a w szczególności tradycyjni biegacze górscy, narciarze, alpiniści, rowerzyści górscy i wędrowcy wyczynowi. Doświadczeni ultrabiegacze z pewnością docenią różnorodność trasy i wyjątkową atmosferę SUT.

NOWOŚĆ w 2022 roku – STUBAI VERTICAL

Najnowszym elementem programu imprezy na rok 2022 jest trasa STUBAI VERTICAL: 890 metrów przewyższenia na odcinku 5,3 km, ze startem w Neustift i metą na stacji kolejki górskiej Elfer na wysokości prawie 1 800 m. Bieg rozpoczyna się już w czwartek 30.06 o godz. 19:00. Dostępna jest rejestracja wyłącznie na ten bieg bądź, za niewielką dopłatą €12, także dla osób uczestniczących w innych biegach. Trasa VERTICAL jest idealna nie tylko dla uczestników z regionu, lecz także dla tych, którzy biorą udział w SUT, aby spędzić dłuższy weekend w Stubai.

Przegląd tras:

  • STUBAI ULTRATRAIL „city2glacier”: 68 km, 5 356 m w górę i 2 796 m w dół. Start: 2.07, godz. 1:00, Innsbruck Landestheater.
  • STUBAI K32: 32,7 km, 3 100 m w górę i 965 m w dół. Start: 2.07, godz. 9:00 w Neustift.
  • STUBAI K20: 20 km, 2 138 m w górę, 197 m w dół. Start: 2.07, godz. 10:00 w Klaus Äuele w Falbeson.
  • STUBAI K9: 9 km, 1 446 m w górę i 49 m w dół. Start: 2.07, godz. 12:00 przy dolnej stacji „Mutterberg” na lodowcu Stubai.
  • STUBAI VERTICAL: 5,3 km, 890 m w górę, 90 m w dół. Start: czwartek 30.06, godz. 19:00, centrum wioski w Neustift.

World Mountain Running and Trailrunning Championships 2023 w Innsbrucku i Stubaiu

Tradycje biegowe okolicy zostały ostatnio docenione; regionom Innsbruck i Stubai wspólnie przyznano prawo do organizacji mistrzostw świata w biegach górskich i przełajowych (World Mountain and Trail Running Championships, WMTRC) w 2023 roku!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SIGMA International (Poland)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.