Komunikaty PR

Outdoor’owe aktywności. Co i jak ćwiczyć na zewnątrz jesienią?

2021-10-20  |  11:00
Biuro prasowe

Rześkie powietrze i wciąż plusowe temperatury sprawiają, że jesienią, także możemy wybierać z całej gamy sportów, które uprawia się pod gołym niebem. Jednym z przykładów jest jogging. Pozwoli on zwalczyć stres oraz nagromadzone napięcie, a przy okazji da nam się porządnie zmęczyć, a także zadba o natychmiastowy wzrost poziomu endorfin. Dla fanów wycieczek i obcowania z naturą idealny będzie trekking. Kilkudniowa wędrówka po – szczególnie malowniczych jesienią – górskich szlakach pozwoli na spędzenie czasu bez pośpiechu oraz da wytchnienie od technologicznych rozpraszaczy, a noce pod namiotem lub w schroniskach dostarczą niezapomnianych wrażeń. Dobrym jesiennym kompanem będzie także… rower! To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu i okazji do ćwiczeń w ciągu dnia. Rowerem możemy dojeżdżać np. do pracy czy na uczelnię. Tym samym ominiemy korki, tłumy pasażerów w komunikacji miejskiej, a przede wszystkim – zadbamy o zdrowie i dobre samopoczucie. Ciekawym pomysłem na jesienną aktywność jest również nordic walking. Kijki trzymane w dłoniach sprawiają, że podczas treningu używamy siły równomiernie z obu stron, a także wzmacniamy mięśnie znacznie efektywniej niż podczas zwykłego spaceru. Tak spędzony czas napełni nas optymizmem oraz pozwoli utrzymać dobrą kondycję.

 

Wybierając jesienną aktywność na świeżym powietrzu, nie możemy zapomnieć o odpowiednim stroju. Z uwagi na kapryśną, jesienną pogodę najskuteczniejsze jest ubieranie się na tzw. cebulkę. Pierwszą warstwę powinien stanowić lekki, przylegający t-shirt lub sportowy longsleev. Następnie należy założyć docieplającą ciało bluzę, a na to nieprzemakalną i nieprzepuszczającą wiatru kurtkę. Pamiętajmy również o tym, że materiały, które nosimy na co dzień, niekoniecznie sprawdzą się podczas uprawiania sportu, dlatego przed kupnem odzieży przeznaczonej do outdoor’owych wyczynów, warto zwrócić uwagę na metkę ze składem i w tym przypadku zrezygnować z materiałów takich jak bawełna. Techniczna odzież, w którą ubierzemy się warstwowo, jest niezwykle funkcjonalna. Może zapobiec zarówno przegrzaniu się ciała podczas intensywnego treningu, jak i uchronić przed zmarznięciem.

Równie ważny jest dobór obuwia. Z uwagi na utrzymującą się jesienią wilgoć i opadające z drzew, śliskie liście, najlepiej będzie wyposażyć się w dostosowane do tego typu niespodzianek buty z wyższą cholewką, a także antypoślizgową podeszwą. Kompletując swój strój na aktywną jesień, nie zapomnijmy również o czapce i rękawiczkach, które uchronią nas przed wiatrem i większym chłodem.

Miejscem, w którym znajdziemy szeroką ofertę odzieży, obuwia i sprzętu outdoor’owego jest GO Sport. Naszym sprzymierzeńcem podczas przygotowań do szybko zmieniającej się jesiennej aury będą produkty od marki Outventure, która w swym asortymencie posiada odzież idealną zarówno do joggingu w miejskich parkach, jak i trekkingu po leśnych ścieżkach. Możemy wybierać spośród szerokiej gamy butów outdoor’owych w wersji damskiej i męskiej, kurtek turystycznych idealnych na wymagające warunki atmosferyczne, ocieplanych spodni czy koszulek oraz bluz technicznych, które zadbają o nasz komfort podczas aktywności na zewnątrz. Dostępna w GO Sport marka Outventure to również przydatne podczas dłuższych wypraw plecaki turystyczne czy namioty, a także czapki i rękawiczki. Cała kolekcja Outventure dostępna jest w sklepach stacjonarnych GO Sport oraz na www.gosport.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.